DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1119810  autor: matek451
 06 sie 2021, 13:29
Nie dostarczyłeś żadnych podstawowych danych które pozwoliłyby podpowiedzieć sensowne rozwiązanie, sprzęt dobiera się do konkretnych warunków a nie na zapas, to tez kwestia budzetu, chcesz mieć topowy to szykujesz ponad 2 tysiace złotych i masz. Ale czy kiedykolwiek wykorzystasz jego mozliwości u siebie . Na dziś masz duze odległosci do stacji bazowych operatorów z 3CC CA bez LTE2600 a do tego ponad 6 km do stacji NetWorks z 4CC CA, ale nadal brak parametrów sygnału z tych stacji bazowych dla tych operatorów. W technice radiowej liczy sie nie tylko odległość, dobór anteny bez parametrów sygnału i danych z BTS-a to loteria. Sa lokalizacje które wymagają anten kierunkowych typu ofset/grid z promiennikiem o duzym zysku 22-26dBi i wąskich katach promieniowania.
No i nie takiego szajsu jak Signaflex który podaje dla swojego złomu zysk 22dBi w w rzeczywistości jest minimum 2x mniejszy.
 #1119898  autor: matek451
 07 sie 2021, 15:26
A po co mu sprzęt który nie agreguje LTE2100+1800 i LTE2600+2100, to go od razu dyskwalifikuje, wskaane stacje bazowe mają 3 pasma LTE i dla Play2CC CA z B3+B1 na 2x15MHz jest podstawą, w przypadku N! stacja z agregacją 4 pasm LTE i jak agregacja 2 pasm to B7+B1 na 2X15MHz jest najszybsza, b1+B3 to z kolei razem 25MHz pasma. Zestaw Mikrotika posiada muzealny moden LTE.
 #1127185  autor: Bartek1987
 22 sty 2022, 20:10
Witam wszystkich, nie chcę otwierać nowego tematu więc podłącze się pod podobny, też mam problem z internetem w małej miejscowości położonej w lesie do najbliższego nadajnika w linii prostej jakieś 4km. Przez dwa lata mordowałem się z mobilnym z T-Mobile prędkości w weekendy spadały do zera. teraz mam Orange z racji tego że mam też w tej sieci komórki i w sumie jest nie najgorszy zasięg, ale chciałbym poprawić jakość internetu bo w popołudniowych porach jeszcze jakoś działa natomiast w porach wieczornych słabnie do 1-1,5 mb/s myślałem nad jakimś porządnym routerze i antenie do niego ale zanim kupię chcialbym się poradzić jakichś fachowców,dodam że nie specjalnie się na tym wszystkim znam więc proszę o wyrozumiałość :roll:
 #1127210  autor: iphoneski
 23 sty 2022, 12:17
Ale jeśli spada ci prędkość wieczorami to problem jest z przeciążonym nadajnikiem a nie z zasięgiem i na ten problem antena nic ci nie poradzi, ewentualnie połączenie z innym pasmem/nadajnikiem. No i Orange korzysta z tych samych stacji co T-Mobile, więc jeśli T działał słabo kupowanie neta w O nie było najlepszym pomysłem pod słońcem ;)
 #1127303  autor: Bartek1987
 25 sty 2022, 15:32
Pobrałem tą aplikację i pokazuje się adres Wińsko ,ul.Witosa więc tak jak myślałem, umowę z Orange podpisałem jakiś tydzień temu z racji tego że komórki działają w domu ale jak ktoś z forumowiczów ma inny sposób na internet to jeszcze mam czas żeby zrezygnować 😂 chociaż bardziej myślałem że kupno jakiejś anteny czy wzmacniacza mogłoby poprawić Internet 😌
 #1127310  autor: iphoneski
 25 sty 2022, 17:36
Antena nic ci tu nie da, bo stacja dla Orange ma tylko LTE 800, więc zwyczajnie jest zbyt mało pasma żeby dać ci coś więcej. Działa może lepiej od T-Mobile, bo tam jest duże wysycenie nadajników przez nielimitowany internet domowy. Najlepiej u ciebie powinien działać Plus, bo oni mają z tej stacji LTE 900 i 1800, czyli łącznie 25 mhz pasma w porównaniu do nędznych 10 w O/T.
 #1127334  autor: BUCiu
 26 sty 2022, 09:17
Ja bym jeszcze sprawdził czy są też odpalone te stacje PLAYa, i w Wińsku i Krzelowie, i też ich ewentualnie sprawdził z jakimś starterem. Koszt nie duży, a może działają w chwili obecnej najlepiej.
 #1127401  autor: Moonoon
 26 sty 2022, 20:40
BUCiu pisze:
26 sty 2022, 09:17
Ja bym jeszcze sprawdził czy są też odpalone te stacje PLAYa, i w Wińsku i Krzelowie, i też ich ewentualnie sprawdził z jakimś starterem. Koszt nie duży, a może działają w chwili obecnej najlepiej.

Obrazek

Wińsko na razie jest tam chyba maszt mobilny 30m - 3 sektory 3G :?

Krzelów jest w budowie będzie wieża 62 m 3 sektory

W obu lokalizacjach nie ma sektora w kierunku miej. Słup
Podejrzewam, że powstanie stacja dedykowana dla tego miejsca stacja, bo w około lasy lub coś na linii Słup-Boraszyce-Kozowo

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1136247  autor: Red000
 19 wrz 2022, 07:02
Dzień dobry wszystkim, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu który jest bardzo podobny jak kolegi Bartka 1987 też mam problem z internetem w małej miejscowości do najbliższego nadajnika w linii prostej mam około 3,5 km. Mam internet mobilnym z T-Mobile ,prędkości w weekendy spadają prawie do zera. Moim głównym dostawcą jest tmobile komórki i internet pakiet. Chciałbym poprawić jakość internetu bo jest masakra, router z kartą to huwaei b525s-23a bez anteny zewnętrznej , do wzmocnienia sygnału w domu zakupiłem tp link C6 AC1200, proszę o pomoc w doborze anteny oraz o czy zakup tp linka to dobry kierunek? Nadmienię że nie specjalnie się na tym wszystkim znam więc proszę o wyrozumienie.
 #1136254  autor: koszalineo941268
 19 wrz 2022, 10:22
Nie znamy twojej lokalizacji, nie wiemy, z którym BTS się łączysz, nie widzimy speedtestów, zaś b525s-23a nie jest demonem prędkości i ma ledwo cat. 6. Może się okazać, że antena nic nie da, bo nadajnik jest zbytnio obciążony i nie wyrabia (piszesz, że problem pojawia się tylko w weekendy).

Twój problem jest jednym z najczęstszych i ciągle się pojawia na różnych forach, gdzie są udzielane rzeczowe porady.

Chociaż na końcu piszesz o tp linku, jakby problem był z siecią wewnętrzną w domu, co powoduje zamieszanie, bo post zaczynasz od problemu z BTS, a to dwie różne rzeczy.