DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1110180  autor: hlavaa
 16 sty 2021, 13:55
Witam, to niestandardowy problem jak inne.
Telefon jak znajdzie się poza zasięgiem lte i przełączy na 3g nie wraca sam do lte, musze włączyć/wyłączyć tryb samolotowy lub restartować telefon i wtedy loguje się do lte. Zmieniałem telefon, wymieniałem sima nadal to samo. Dodam że mam w firmie osobę o takim samym telefonie w tej samej sieci, często razem gdzieś jedziemy. On ma zasięg lte a ja 3g, jak znajdziemy się poza lte to jemu normalnie podczas trasy sam wraca do lte a ja musze restartować tel.
Czy ktoś miał taki problem tez?
 #1110181  autor: Remington
 16 sty 2021, 14:11
To jest coś z konfiguracją sieci lub karty SIM, ale po stronie operatora. Ostatnio skarżyli mi się na dokładnie to samo znajomi mieszkający w Niemczech. Różne telefony, różne lokalizacje, ale... ten sam operator.

Na karcie jakiej sieci masz ten problem?
 #1110182  autor: hlavaa
 16 sty 2021, 14:20
Siec play,
dodam że ten problem mam od ok 2 lat jednak wcześniej to zrzucałem na stary telefon i tak mi tez sugerowano. Jednak w czasie ostatnich 6msc mam 2 nowe telefony i nadal mam ten problem.
Dzwoniłem do Playa podobno mi restartowali ustawienia po ich stronie ale nadal to nic nie dało.
Zastanawia mnie cyz problem nie jest przenoszony z telefonu na telefon ponieważ wszystko przenoszę przez google i czy ustawienia jakieś pomimo zmiany telefonu przenoszą się i dlatego tak mam na nowych tel.
 #1110186  autor: Remington
 16 sty 2021, 15:44
Tak jak napisałem, to coś po stronie sieci, Ty nie masz na to żadnego wpływu.
 #1110187  autor: Karlos20
 16 sty 2021, 15:57
hlavaa: spróbuj wymienić kartę SIM (zrobisz to nieodpłatnie, jeśli powiesz o problemie konsultantowi w salonie). Spróbuj też wybrać automatyczny wybór sieci, koniecznie, aby dobrze mogła działać sieć macierzysta Play. Jeśli to nie pomoże, przełącz się na ręczny wybór sieci i ustaw zasięg Orange lub T-Mobile. Gdy i to nie pomoże, pozostanie wtedy tylko i wyłącznie zmienić operatora. Daj sobie na to kilka dni czasu na te rzeczy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110191  autor: hlavaa
 16 sty 2021, 16:10
Karta wymieniona już była z tego powodu. Zgłaszałem u operatora.
Najbardziej zastanawia mnie sytuacja ze osoba z firmy ma taki sam telefon, tego samego operatora, często razem gdzie jesteśmy nawet w terenie i ja mam takie problemy.
 #1110197  autor: marcin19883
 16 sty 2021, 17:25
PLAY ma od dawna popsutą konfigurację i tak się dzieje w tej sieci. Nikt z tym nic nie robi. Zasięg masz mocny? Jaki telefon? Jedyne rozwiązanie, to włączenie Volte, bo to bardzo pomaga. Telefon nagle zaczyna się trzymać LTE cały czas. Przynajmniej ja tak mam w T-mobile na karte.
 #1110205  autor: iphoneski
 16 sty 2021, 22:02
Na moje to jakiś problem z odświerzaniem na karcie. W Play były takie problemy gdy codziennością był RK i nie wracało do sieci macierzystej. Niech ci to jeszcze raz zresrtują w dziale technicznym.
 #1110210  autor: rsig
 17 sty 2021, 02:47
hlavaa pisze:
16 sty 2021, 13:55
Witam, to niestandardowy problem jak inne.
Telefon jak znajdzie się poza zasięgiem lte i przełączy na 3g nie wraca sam do lte, musze włączyć/wyłączyć tryb samolotowy lub restartować telefon i wtedy loguje się do lte. Zmieniałem telefon, wymieniałem sima nadal to samo. Dodam że mam w firmie osobę o takim samym telefonie w tej samej sieci, często razem gdzieś jedziemy. On ma zasięg lte a ja 3g, jak znajdziemy się poza lte to jemu normalnie podczas trasy sam wraca do lte a ja musze restartować tel.
Czy ktoś miał taki problem tez?
Sprawdź na karcie innego operatora. Jak dalej to samo to wina telefonu, jak problem zniknie to wina operatora i przenieś numer do innego.
Masz najnowszy firmware?
hlavaa pisze:
16 sty 2021, 14:20
Zastanawia mnie cyz problem nie jest przenoszony z telefonu na telefon ponieważ wszystko przenoszę przez google i czy ustawienia jakieś pomimo zmiany telefonu przenoszą się i dlatego tak mam na nowych tel.
To zrób reset do ustawień fabrycznych, ale tymczasowo bez przenoszenia żadnych danych z konta google (najlepiej wogóle nie loguj się do googla po restarcie telefonu). Tylko wcześniej wszystkie kontakty przenieś na kartę SIM (lub do pliku vcf), wtedy po resecie dalej będziesz je miał bez ściągania ich z google. Jak nie pomoże to zaloguj się do google i już standardowo przenieś wszystko z konta.
 #1110324  autor: hlavaa
 19 sty 2021, 07:55
Nic to nie daje,
jakaś porażka, Play uważa że problem po stornie telefonu...
 #1110332  autor: marcin19883
 19 sty 2021, 13:22
Jaki telefon? Ile masz dB zasięgu?
 #1110367  autor: hlavaa
 19 sty 2021, 21:58
OnePlus Nord
-94dBm 46 asu
 #1111002  autor: marcin19883
 01 lut 2021, 20:58
Zasięg OK. Co do wyboru technologii, to nie mamy na to wpływu. Telefon, nadajnik sam wybiera co dla niego najlepsze. Ewentualnie można wymusić LTE, ale wtedy bez Volte czy VoWifi nie można dzwonić czy pisać smsów. :-) Tak jak pisałem wcześniej. Jakbyś miał Volte, to by telefon siedział dużo częściej na LTE. Musisz na czacie aktywować ręcznie te usługi. Być może masz szczęście i będzie działać.