DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1109828  autor: f0ku5
 11 sty 2021, 21:43
Hmm, dobre pytanie. Nawet nie chodzi o kartę sim, ale po prostu nigdzie nie ma takiej możliwości.
Co najśmieszniejsze to operator musi mieć jakiś sposób na wypchnięcie tego numeru na kartę SIM, ponieważ jakiś czas temu wymieniałem swoją służbową kartę SIM na nano. Dostałem ją od ręki od "speca" w firmie, a on tą kartę wziął ze stosu na oko jakichś 50 innych, nowych kart :)
Po prostu w którymś losowym momencie operator musiał powiązać kartę SIM z tym numerem.
 #1109831  autor: f0ku5
 11 sty 2021, 21:47
Tak, dokładnie. Moja służbowa karta sim poprawnie raportuje swój numer, a ja manualnie nigdy go nigdzie nie przydzielałem.
 #1109837  autor: Breen_
 11 sty 2021, 22:19
Właśnie, skoro da się prawidłowo jakoś powiązać numer z kartą sim, to dlaczego raz to jest raz nie ma? Rozmawiałem ze znajomym z Włoch, on też niedawno zmieniał opa i też ma powiązany inny numer z kartą niż faktyczny, jego syn podobnie, ale oba te numery są inne. W moim przypadku jak i użytkownika kilka postów powyżej, numery są identyczne, dlaczego. Czyżby jakaś partia simów trafiła z powiązanym jednym numerem? to bez sensu.
 #1109865  autor: lordbyd
 12 sty 2021, 11:00
Z moich obserwacji numer MSISDN karty SIM Orange widoczny jest m. in. w kontaktach Samsunga jako "Ja" - jedynie w taryfach abonamentowych. W ofertach na kartę (także w nju) napisane jest "brak informacji o profilu".

Zrobiłem doświadczenie i wymieniłem sobie kartę SIM (taryfa korporacyjna poprzez Menadżera Floty) i numer MSISDN był na starej karcie i jest ponownie na nowej - od momentu aktywacji nowej SIM w sieci :)
 #1110103  autor: Breen_
 15 sty 2021, 10:46
Dostałem odpowiedź od operatora, że do salonów trafiła partia simów z tym numerem poprzez bład na etapie produkcji. Nie wiadomo ile ich jest ale za jakis czas po wymianie karty nie powinno juz byc tego numeru o ile trafie na nową partie
 #1118903  autor: User127659
 12 lip 2021, 12:17
Od jakiegoś czasu mam problem z moją kartą SIM w PLAY na telefonie gdy wejdę w ustawienia w informacjach o karcie SIM pisze numer telefonu a ja mam kompletnie inny numer telefonu nie da się tego zmienić!
 #1119265  autor: klaudia123
 22 lip 2021, 00:00
User127659 pisze:
12 lip 2021, 12:17
Od jakiegoś czasu mam problem z moją kartą SIM w PLAY na telefonie gdy wejdę w ustawienia w informacjach o karcie SIM pisze numer telefonu a ja mam kompletnie inny numer telefonu nie da się tego zmienić!

Jest to NORMALNE, karta sim ma numer seryjny i wgrany jakiś numer telefonu - powiedzmy podczas produkcji... ALE sieć identyfikuje kartę po jej numerze seryjnym, a system potrafi przypisać jej inny numer telefonu.
Tak obrazowo pisząc...
Najprościej wymienić samodzielnie kartę sim, używając nieaktywnego startera, wtedy masz jak piszesz, inny numer w menu telefonie, inny w sieci :mrgreen:
Jeszcze inna opcja, zlecisz zmianę numeru telefonu... sim zostaje ta co jest, a numer inny :)
 #1126741  autor: ito
 11 sty 2022, 09:50
Byłem wczoraj w salonie plusa gdzie wymieniłem kartę SIM dopiero w
domu stwierdziłem że karta SIM ma inny numer ,ten sam numer mają wiadomości oraz informacje o telefonie.jak się zorientowałem nie jest to nowy temat dla plusa ,tylko dlaczego nie zlikwidują takich buli ,jak się zorientowałem ten sam numer jest przypisany do wszystkich kart.
 #1128117  autor: Shamanos
 12 lut 2022, 17:47
Ja rozwiązałem problem (na tel. Motorola moto e40, Android 11) tak:
Wszedłem: Ustawienia / Sieć i internet / Sieć komórkowa / teraz nigdzie nie wchodzić ! tylko nacisnąć w prawym górnym rogu symbol ołówka czyli Edytuj. Otworzy się okno gdzie ustawia się też kolor i sieć ... i teraz wejść na Numer tel. na karcie SIM. Wykasować "nieprawdziwy", wpisać swój i Zapisz.

Trochę dziwne, nielogiczne i proste (jak się wie :D ).
Mi pomogło na 100%, wszędzie widnieje właściwy Nr. Pzdr !
 #1128120  autor: 0kti
 12 lut 2022, 18:42
Realme GT przynajmniej u mnie pozwala wpisać dowolny numer w ustawieniach ;)
 #1128480  autor: rsig
 19 lut 2022, 01:05
lordbyd pisze:
12 sty 2021, 11:00
Z moich obserwacji numer MSISDN karty SIM Orange widoczny jest m. in. w kontaktach Samsunga jako "Ja" - jedynie w taryfach abonamentowych. W ofertach na kartę (także w nju) napisane jest "brak informacji o profilu".
Mam karty prepaid Playa (SIM1) i T-Mobile (SIM2). Na SIM1 "numer nieznany", na SIM2 numer właściwy. I nawet jak ustawię SIM1 jako defaultową oraz żeby kontakty wyświetlało tylko z SIM1 to i tak w "Ja" jest numer z SIM2. Choć jeślibym wyłączył lub wyciągnął SIM2 to pewnie też byłby komunikat w rodzaju "brak informacji o profilu".
Shamanos pisze:
12 lut 2022, 17:47
Ja rozwiązałem problem (na tel. Motorola moto e40, Android 11) tak:
Wszedłem: Ustawienia / Sieć i internet / Sieć komórkowa / teraz nigdzie nie wchodzić ! tylko nacisnąć w prawym górnym rogu symbol ołówka czyli Edytuj. Otworzy się okno gdzie ustawia się też kolor i sieć ... i teraz wejść na Numer tel. na karcie SIM. Wykasować "nieprawdziwy", wpisać swój i Zapisz.

Trochę dziwne, nielogiczne i proste (jak się wie :D ).
Mi pomogło na 100%, wszędzie widnieje właściwy Nr. Pzdr !
Standardowa apka Google do sms ("Wiadomości") ma niby w opcjach możliwość wpisania numeru do danej karty SIM.