DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1109772  autor: Breen_
 11 sty 2021, 13:06
Witam. Potrzebuję pomocy. Oto post ktory wrzucilem na forum plusa, bez odpowirdzi niestety.

"Witam. Mam numer w Plushu i jakiś czas temu wymieniłem w salonie kartę sim. Przypadkiem zauważyłem, że w ustawieniach telefonu wyświetla się inny numer telefonu niż mój. Wcześniej tego nie było. Poszedłem do salonu i pani wzruszyła ramionami mówiąc, że nie mam możliwości aby przy zmianie karty sim został wpisany zły numer.. Wymieniłem drugi raz, to samo.

Oczywiście mój prawidłowy numer działa, działają połączenia smsy itp. Mój telefon to Pixel 2 xl. Żeby było śmieszniej, sprawdziłem kartę sim w 2 innych telefonach: starym LG g3 i redmi note 9, dzieje się to samo. Co więcej, w redmi jak wcześniej na innej karcie sim plusa nie pokazywało w ustawieniach sim żadnego numeru, to po ponownym włożeniu karty z drugiego telefonu(redmi, która normalnie w nim działała) telefon pokazuje ten sam nieprawidłowy numer co na mojej karcie sim! o co tu do diaska chodzi? Numer w redmi da się edytować ale potem i tak wraca ten sam nieprawidłowy."

Sprawa zgłoszona w bok.. olana bo u nich działa normalnie. Dziś wymienilem jeszcze raz sim, zrobilem reset telefonu, a numer jak byl tak jest dalej.
 #1109774  autor: Remington
 11 sty 2021, 14:01
Karty SIM pozwalają na zapisanie na nich numeru telefonu, niektóre (choć nie wszystkie i nie pamiętsm jak to jest w Plusie) nie pozwalają numeru zmienić czy dodać. Jeśli dostałeś podczas wymiany kartę z uprzednio przypisanym numerem, to nic dziwnego, że telefon widzi właśnie ten numer.

Czy może jednak przy każdej z tych kart numer jest jednakowy? Takiego scenariusza bym nie rozumiał, bo na pewno podczas przypisywania karty do numeru nic na karcie nie jest zapisywane.

PS. To nie jest numer karty SIM, o którym napisałeś w tytule.
 #1109775  autor: 7xx654465
 11 sty 2021, 14:42
Mam nr z prefiksem 502, przeniesiony do Plusa, w telefonie jako nr tel pokazuje 697 114 xxx.
 #1109776  autor: Breen_
 11 sty 2021, 14:52
7xx654465 pisze:
11 sty 2021, 14:42
Mam nr z prefiksem 502, przeniesiony do Plusa, w telefonie jako nr tel pokazuje 697 114 xxx.
O widzisz! tu jest jakieś światełko w tunelu, bo u mnie widnieje dokładnie taki sam numer! kartę sim wymieniałem ze 3 razy i cały czas ten numer 697114 jest jako numer karty sim. Czyżby plus na nowych kartach miał wgrany domyślnie ten numer? Co śmieszne ten numer jest na kogoś zarejestrowany w plusie i działa, pytałem w bok, także to jest bardzo dziwna sprawa. ktoś ma podobną sytuację?
 #1109778  autor: Breen_
 11 sty 2021, 15:29
Ok to w takim razie co to za numer? i dlaczego ten sam pojawia się u różnych osób(przy zmianie karty/przeniesieniu, jak post wyżej?).
 #1109781  autor: Kryniczanin
 11 sty 2021, 16:40
Karty Plusa są wstępnie aktywowane i mają przypisany numer np. 601XXXXXX jednak op może u siebie w systemie zmienić numer takiej karty na jaki chce np. 501XXXXXX jednak na karcie zapisany jest stary numer aby go zmienić należy mieć około 15 letni telefon i wtedy zmieniasz go na swój właściwy i zapisujsze. Ja zmieniam na starym Sony Ericssonie W995 bądź Netkomie ED1 stacjonarnym z Ery.
 #1109783  autor: Remington
 11 sty 2021, 17:01
Breen_ pisze:
11 sty 2021, 15:29
Ok to w takim razie co to za numer? i dlaczego ten sam pojawia się u różnych osób(przy zmianie karty/przeniesieniu, jak post wyżej?).

To numer telefoniczny (PSTN), zapisany na karcie SIM.

Nie cytuj proszę całości posta, pod którym piszesz.
 #1109785  autor: Breen_
 11 sty 2021, 18:01
Gdzieś w internecie przewinął się wątek, że można zmienić w iphone'ach ale nie wiem na ile w tym prawdy. To co napisał Kryniczanin ma jakiś sens, tyle, że na próbę włożyłem do telefonu nowy starter plusa, a tam nie ma żadnego numeru przypisanego tzn.. w polu numer telefonu widnieje "nieznany", czyli dokładnie tak jak miałem kiedyś, nawet po zmianie karty sim u opa. Tyle tylko, że zauważyłem, że jak niedawno zmianiałem kartę w plusie to byłą ona inna niż wcześniej tzn. inny producent. Najwyraźniej karty dla przenoszących się do plusa/wymieniających karty, są inne niż te w starterach, stąd może te cyrki. Karty przy przeniesieniu produkuje jakaś hiszpańska firma, różnią się też wyglądem od tych w nowych starterach.
 #1109786  autor: Remington
 11 sty 2021, 18:06
To nie tak. Zmienić można na różnych modelach telefonów o ile tylko karta SIM to umożliwia. Z tego co piszesz, Twoja chyba nie pozwala na zmianę.
 #1109790  autor: Breen_
 11 sty 2021, 18:25
Ciekawe też jakim cudem numer pojawił się na karcie sim, na której go wcześniej nie było(też był komunikat "nieznany"). po ponownym włożeniu karty do telefonu? Przecież nie ma możliwości, żeby się sam skopiował do telefonu/na kartę sim?
 #1109816  autor: f0ku5
 11 sty 2021, 21:05
@Remington - czyli jeśli po zmianie we Flexie eSIM'a na fizyczną kartę SIM mam numer "nieznany" to nie ma co czekać, że sieć pewnego dnia sobie sama "wypchnie" mój numer na kartę SIM tylko samemu go wpisać? ;)
 #1109819  autor: f0ku5
 11 sty 2021, 21:09
Dobrze wiedzieć. Zastanawiałem się nad tym od paru dni, a tutaj przy okazji nadarzyła się okazja do podpięcia się pod temat :)
Dzięki!
 #1109828  autor: f0ku5
 11 sty 2021, 21:43
Hmm, dobre pytanie. Nawet nie chodzi o kartę sim, ale po prostu nigdzie nie ma takiej możliwości.
Co najśmieszniejsze to operator musi mieć jakiś sposób na wypchnięcie tego numeru na kartę SIM, ponieważ jakiś czas temu wymieniałem swoją służbową kartę SIM na nano. Dostałem ją od ręki od "speca" w firmie, a on tą kartę wziął ze stosu na oko jakichś 50 innych, nowych kart :)
Po prostu w którymś losowym momencie operator musiał powiązać kartę SIM z tym numerem.
 #1109831  autor: f0ku5
 11 sty 2021, 21:47
Tak, dokładnie. Moja służbowa karta sim poprawnie raportuje swój numer, a ja manualnie nigdy go nigdzie nie przydzielałem.
 #1109837  autor: Breen_
 11 sty 2021, 22:19
Właśnie, skoro da się prawidłowo jakoś powiązać numer z kartą sim, to dlaczego raz to jest raz nie ma? Rozmawiałem ze znajomym z Włoch, on też niedawno zmieniał opa i też ma powiązany inny numer z kartą niż faktyczny, jego syn podobnie, ale oba te numery są inne. W moim przypadku jak i użytkownika kilka postów powyżej, numery są identyczne, dlaczego. Czyżby jakaś partia simów trafiła z powiązanym jednym numerem? to bez sensu.