DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1109865  autor: lordbyd
 12 sty 2021, 11:00
Z moich obserwacji numer MSISDN karty SIM Orange widoczny jest m. in. w kontaktach Samsunga jako "Ja" - jedynie w taryfach abonamentowych. W ofertach na kartę (także w nju) napisane jest "brak informacji o profilu".

Zrobiłem doświadczenie i wymieniłem sobie kartę SIM (taryfa korporacyjna poprzez Menadżera Floty) i numer MSISDN był na starej karcie i jest ponownie na nowej - od momentu aktywacji nowej SIM w sieci :)
 #1110103  autor: Breen_
 15 sty 2021, 10:46
Dostałem odpowiedź od operatora, że do salonów trafiła partia simów z tym numerem poprzez bład na etapie produkcji. Nie wiadomo ile ich jest ale za jakis czas po wymianie karty nie powinno juz byc tego numeru o ile trafie na nową partie
 #1118903  autor: User127659
 12 lip 2021, 12:17
Od jakiegoś czasu mam problem z moją kartą SIM w PLAY na telefonie gdy wejdę w ustawienia w informacjach o karcie SIM pisze numer telefonu a ja mam kompletnie inny numer telefonu nie da się tego zmienić!
 #1119265  autor: klaudia123
 22 lip 2021, 00:00
User127659 pisze:
12 lip 2021, 12:17
Od jakiegoś czasu mam problem z moją kartą SIM w PLAY na telefonie gdy wejdę w ustawienia w informacjach o karcie SIM pisze numer telefonu a ja mam kompletnie inny numer telefonu nie da się tego zmienić!

Jest to NORMALNE, karta sim ma numer seryjny i wgrany jakiś numer telefonu - powiedzmy podczas produkcji... ALE sieć identyfikuje kartę po jej numerze seryjnym, a system potrafi przypisać jej inny numer telefonu.
Tak obrazowo pisząc...
Najprościej wymienić samodzielnie kartę sim, używając nieaktywnego startera, wtedy masz jak piszesz, inny numer w menu telefonie, inny w sieci :mrgreen:
Jeszcze inna opcja, zlecisz zmianę numeru telefonu... sim zostaje ta co jest, a numer inny :)
 #1126741  autor: ito
 11 sty 2022, 09:50
Byłem wczoraj w salonie plusa gdzie wymieniłem kartę SIM dopiero w
domu stwierdziłem że karta SIM ma inny numer ,ten sam numer mają wiadomości oraz informacje o telefonie.jak się zorientowałem nie jest to nowy temat dla plusa ,tylko dlaczego nie zlikwidują takich buli ,jak się zorientowałem ten sam numer jest przypisany do wszystkich kart.
 #1128117  autor: Shamanos
 12 lut 2022, 17:47
Ja rozwiązałem problem (na tel. Motorola moto e40, Android 11) tak:
Wszedłem: Ustawienia / Sieć i internet / Sieć komórkowa / teraz nigdzie nie wchodzić ! tylko nacisnąć w prawym górnym rogu symbol ołówka czyli Edytuj. Otworzy się okno gdzie ustawia się też kolor i sieć ... i teraz wejść na Numer tel. na karcie SIM. Wykasować "nieprawdziwy", wpisać swój i Zapisz.

Trochę dziwne, nielogiczne i proste (jak się wie :D ).
Mi pomogło na 100%, wszędzie widnieje właściwy Nr. Pzdr !
 #1128120  autor: 0kti
 12 lut 2022, 18:42
Realme GT przynajmniej u mnie pozwala wpisać dowolny numer w ustawieniach ;)
 #1128480  autor: rsig
 19 lut 2022, 01:05
lordbyd pisze:
12 sty 2021, 11:00
Z moich obserwacji numer MSISDN karty SIM Orange widoczny jest m. in. w kontaktach Samsunga jako "Ja" - jedynie w taryfach abonamentowych. W ofertach na kartę (także w nju) napisane jest "brak informacji o profilu".
Mam karty prepaid Playa (SIM1) i T-Mobile (SIM2). Na SIM1 "numer nieznany", na SIM2 numer właściwy. I nawet jak ustawię SIM1 jako defaultową oraz żeby kontakty wyświetlało tylko z SIM1 to i tak w "Ja" jest numer z SIM2. Choć jeślibym wyłączył lub wyciągnął SIM2 to pewnie też byłby komunikat w rodzaju "brak informacji o profilu".
Shamanos pisze:
12 lut 2022, 17:47
Ja rozwiązałem problem (na tel. Motorola moto e40, Android 11) tak:
Wszedłem: Ustawienia / Sieć i internet / Sieć komórkowa / teraz nigdzie nie wchodzić ! tylko nacisnąć w prawym górnym rogu symbol ołówka czyli Edytuj. Otworzy się okno gdzie ustawia się też kolor i sieć ... i teraz wejść na Numer tel. na karcie SIM. Wykasować "nieprawdziwy", wpisać swój i Zapisz.

Trochę dziwne, nielogiczne i proste (jak się wie :D ).
Mi pomogło na 100%, wszędzie widnieje właściwy Nr. Pzdr !
Standardowa apka Google do sms ("Wiadomości") ma niby w opcjach możliwość wpisania numeru do danej karty SIM.