DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1109317  autor: lukee85
 04 sty 2021, 13:07
Witam wszystkich serdecznie.
W moim domu zasięg sieci komórkowych praktycznie nie istnieje. Jedynym rozwiązaniem jest zatem WiFi calling. Niestety również z tą usługą bywa różnie. Pomimo pełnego zasięgu WiFi, zasięg VoWiFi jest na poziomie 0 lub jednej kreski. Z reguły udaje mi się wykonywać połączenia, jednak dużo gorzej jest z odbieraniem. Wiele osób często nie może się do mnie dodzwonić. U żony jest nieco lepiej - 1 do 2 kresek VoWiFi i generalnie brak problemów z wykonywaniem i odbieraniem połączeń. Z czego może wynikać tak mizerny zasięg VoWiFi przy dobrym zasięgu WiFi? W domu mamy tylko 2 sieci - 2,4 i 5GHz. Na obydwu VoWiFi działa tak samo. Sąsiedzi są na tyle daleko, że nie odbieramy ich sieci.
- Router Asus RT-AC56U
- mój telefon Samsung S10e, żony Huawei P30lite
- oboje mamy t-mobile w abonamencie.
 #1109337  autor: lukee85
 04 sty 2021, 18:29
Remington pisze:
04 sty 2021, 17:09
VoWiFi nie ma kresek ani żadnego innego wskaźnika mocy sygnału. Widzisz moc sieci komórkowej (kreski itp.) albo sieci WiFi (wachlarzyk).
Dziękuję za odpowiedź. Czyli ten pasek stanu (kreski) obok symbolu słuchawki z WiFi oznacza zasięg sieci komórkowej? Człowiek im starszy tym głupszy :roll:
Obrazek
 #1109338  autor: Remington
 04 sty 2021, 18:41
Nie cytuj posta, pod którym piszesz, bo to tylko zaśmieca. To po pierwsze.

Po drugie, włącz tryb samolotowy, a po chwili uruchom samo WiFi w telefonie (nie wyłączając „samolotu”). Powinien się połączyć z WiFi Calling, wtedy zobaczysz jakie masz wskaźniki na ekranie.
 #1109341  autor: Athantor
 04 sty 2021, 19:19
lukee85 pisze:
04 sty 2021, 18:29
Dziękuję za odpowiedź. Czyli ten pasek stanu (kreski) obok symbolu słuchawki z WiFi oznacza zasięg sieci komórkowej? Człowiek im starszy tym głupszy :roll:
Obrazek
Zgadza się, to sygnał sieci komórkowej, którą, jak @Remington pisze, można nawet wyłączyć, a mimo to korzystać z telefonu:
Obrazek

Nie musisz jednak tego robić (tj włączać trybu offline), by korzystać z VoWiFi/WiFi Calling. Telefon sam wybierze technologię, wg ustawienia które wkleiłeś.

Musisz jednak pamiętać o ograniczonym zasięgu WiFi: w normalnych warunkach, przy dostępnym sygnale komórkowym, przy wyjściu z zasięgu WiFi, telefon by przeniósł rozmowę do sieci operatora, a w Twoim przypadku zapewne ją zwyczajnie przerwie.

Nie wiem jednak jak z SMS/MMS w T-Mobile, bo taki np. Orange tylko ma dzwonienie po WiFi, ale z tego co pamiętam, to w Tm chyba jest fullopcja.

:-)