DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1103650  autor: szyman12
 23 wrz 2020, 20:07
Cześć

W sumie zaciekawiła mnie taka sprawa terminali płatniczych. Zauważyłem że część terminali pracuje w standardzie 2G (najczęściej EDGE, ale widziałem też GPRS Plusa). I powiedzcie mi jak to jest możliwe, że odbiór informacji trwa tak szybko? Terminal musi wysłać i odebrać dane, pingi w sieci 2G są kosmiczne, a tutaj max 2-3 sekundy. Czy tu jest jakiś priorerytet ruchowy?
 #1103667  autor: Remington
 23 wrz 2020, 21:04
To nie gra, ping nie jest istotny tylko transfer. U mnie na EDGE wyciąga 200kbps, czyli w sekundę przesyłanych jest 25kB. Na prostą wymianę tekstowych danych pewnie wiele więcej nie potrzeba.
 #1103679  autor: szyman12
 23 wrz 2020, 21:46
Oczywiście rozumiem, że tutaj małe dane. Tylko zastanawia mnie, że np. ja nie jestem w EDGE wysłać żadnej wiadomości na Whatsappie albo Facebooku (i mówię tu o zwykłej wiadomości, bez emotek i multimediów). A w przypadku terminalu płatniczego leci to w mgnieniu oka. Dlatego myślałem że tutaj ping coś ma do rzeczy.
 #1103717  autor: Pabloz
 24 wrz 2020, 16:20
Prawdopodobnie twój telefon w tle próbuje transferować coś więcej i dlatego masz taki efekt.

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/