DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 10 z 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
 #1131062  autor: mariusz9a
 09 maja 2022, 09:23
A ja, po kilku miesięcznej przerwie, podjąłem kolejną próbę potestowania RCS. Tym razem padło na aplikację wiadomości do Samsunga. I jest jedna dziwna rzecz - nie ma tu w ogóle statusu usługi - jest tylko suwak (włącz/wyłącz) i kilka opcji konfiguracyjnych. Kiedyś pamiętam że był status czy połączono czy nie - teraz tego nie ma :-/ Także niby mam włączone, ale czy to działa to nie wiem :-D Chyba cały czas wysyła zwykłe SMSy bo nie mam info czy ktoś odpisuje itd ;-)
 #1131063  autor: maniek357
 09 maja 2022, 10:17
Na Samsungu A52S w domyślnej apce wiadomości, w opcji "Funkcje czatu" jest widoczny status połączenia.
 #1131064  autor: Mixiorek
 09 maja 2022, 10:25
Mi znowu chyba zaczęło działać na S20 (XEO) w TMobile korpo. Może podłączyli mnie już do tej swojej dedykowanej chmury i usługa przestanie w końcu działać jak "stosunek przerywany".

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1131066  autor: mariusz9a
 09 maja 2022, 10:42
maniek357 pisze:
09 maja 2022, 10:17
Na Samsungu A52S w domyślnej apce wiadomości, w opcji "Funkcje czatu" jest widoczny status połączenia.
Czyli pewnie nic się w tej kwestii nie zmieniło :-/ Kiedyś właśnie też miałem ten status stąd moje zdziwienie. Aktualnie mam Androida 12 z poprawkami 1 kwietnia 2022 i One UI 4.1 (sama aplikacja wiadomości ma wersję 13.1.21.60) - także miałem nadzieje że po którejś aktualizacji zmienili "wygląd" tej funkcji, ale wychodzi na to że jak zwykle nie działa. Ech z tym całym RCS - tragedia :?
 #1131069  autor: Mixiorek
 09 maja 2022, 11:16
Pochwaliłem za szybko. Jednak nie działa. Co ciekawe na drugim terminalu (S21, te same taryfy korpo) działa. Kabaret.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1131070  autor: maniek357
 09 maja 2022, 11:27
mariusz9a pisze:
09 maja 2022, 10:42
maniek357 pisze:
09 maja 2022, 10:17
Na Samsungu A52S w domyślnej apce wiadomości, w opcji "Funkcje czatu" jest widoczny status połączenia.
Czyli pewnie nic się w tej kwestii nie zmieniło :-/ Kiedyś właśnie też miałem ten status stąd moje zdziwienie. Aktualnie mam Androida 12 z poprawkami 1 kwietnia 2022 i One UI 4.1 (sama aplikacja wiadomości ma wersję 13.1.21.60) - także miałem nadzieje że po którejś aktualizacji zmienili "wygląd" tej funkcji, ale wychodzi na to że jak zwykle nie działa. Ech z tym całym RCS - tragedia :?
Moja pomyłka - korzystam z aplikacji "Wiadomości" wbudowanej w Androida (Android 12, OneUI 4.1). Wersja messages_android_20220419_01_RC01_phone_samsung_dynamic.

Na Orange Flex ta usługa RCS działa całkiem OK.
 #1137485  autor: gmpl74
 23 paź 2022, 11:53
Witam, jak wyłączyć RCS w T-Mobile? W wiadomościach w ustawieniach funkcja czat, jest wyłączona, a mimo to wszystkie mms, przychodzą jako chat. Czy w T-Mobile jest na stałe ta funkcja włączona? Obrazek Wyskoczyło coś takiego, mimo wybrania używaj wiadomości bez funkcji czatu, nadal działa. Konsultantka z T-Mobile, mówi, że to wina telefonu, ale po przełożeniu karty innego operatora, wszystko jest ok, czyli przychodzą mms, a nie czat.
 #1138006  autor: marcin19883
 05 lis 2022, 22:42
gmpl74 pisze:
23 paź 2022, 11:53
Witam, jak wyłączyć RCS w T-Mobile?
Wyczyść dane aplikacji Wiadomości. Od nowa wejdź w ustawienia i odchaczaj czego nie używasz. Mi nic samo się nie włącza. Pamięta ustawienia i mogę aktywować/deaktywować funkcje kiedy chcę. Mam Orange/T-mobile na dwóch telefonach i aplikację od Google - Wiadomości.
 #1145969  autor: IC_Current
 19 mar 2023, 10:54
Mam od dwóch tygodni dwa nowe numery w Fakt Mobile (karty przeniesione z Play). W dwóch telefonach nie działa RCS (pomimo że w a2mobile i Flex RCS na tych telefonach sprawuje się idealnie). Operator zwala winę na globalną awarię usługi w Play, co dla mnie dziwne, bo awaria przez dwa tygodnie nie usunięta? Pytanie do posiadaczy numerów Fakt/Play - jak Wam się w ostatnim czasie usługa sprawuje i czy w ogóle działa?
 #1145970  autor: 0kti
 19 mar 2023, 10:56
U mnie na play wcale nie działa. Używam apki Wiadomości od Google
 #1145971  autor: kondziel
 19 mar 2023, 11:03
W Play działa tylko na Samsungach i parunastu Huawei
 #1145973  autor: 0kti
 19 mar 2023, 11:04
Lipa. W Innych sieciach (Sam testowałem) działa na wszystkich telefonach z aplikacją Wiadomości od Google.
 #1147108  autor: muddy
 04 kwie 2023, 14:53
Próbowałem korzystać z RCS w różnych Samsungach w Orange i T-Mobile. Wielokrotnie zdarzało się, że wiadomości gdzieś "ginęły" albo przychodziły po kilku godzinach. Rzadko były wysyłane jako SMSy w przypadku problemu z RCS. Ostatecznie wyłączyłem, bo przecież jest WhatsApp, Messenger, Signal... niech SMS pozostanie starym, dobrym, niezawodnym SMSem, który po prostu i zawsze działa.

MM
 #1147109  autor: kozien70
 04 kwie 2023, 15:05
Zgadzam się. Niebywałe jest, jak kulawo działa RCS od Google. Ciągłe problemy z rejestracją numeru telefonicznego - nieraz musiałem kilka dni walczyć, by w końcu numer się zarejestrował i RCS zaczął działać. Ale nawet jak zaczął działać, to i tak z problemami.
Niesamowite, jak taki gigant jak Google nie potrafi ogarnąć tej usługi. Jej założenia są super. Nie trzeba żadnych dodatkowych aplikacji, rejestracja automatycznie numerem telefonu, domyślnie aplikacja na każdym telefonie z Androidem. Niestety wykonanie jest tak fatalne, że nie można na tym w ogóle polegać.
 #1147144  autor: mariusz9a
 05 kwie 2023, 09:36
Ja z kolei już od ponad miesiąca (czy już nawet dwóch) korzystam z RCS ale na aplikacji od Samsunga. W końcu jestem zadowolony. Kiedyś opisywałem tutaj różnorakie moje perypetie z RCS, ale aktualnie wszystko działa jak należy i na prawdę nie mogę powiedzieć na RCS złego słowa (nie zapeszając) :-) Być może to zasługa Samsunga, że w końcu po "milionie" aktualizacji, udało się osiągnąć dobrze działającą usługę. Osoby z którymi się kontaktuję przez RCS też używają apek od Samsunga, a z tego co widzę to do całej reszty kontaktów wysyłają się SMSy (może po prostu cała reszta nie ma aktywnego RCSa - nie wiem, nie weryfikowałem).
 #1147150  autor: muddy
 05 kwie 2023, 10:05
@mariusz9a a czy jesteś w stanie sprawdzić, jak samsungowy RCS radzi sobie z brakiem dostępu do transmisji danych? Powiedzmy: dwa urządzenia Samsung mają włączony RCS, jedno z nich przebywa w miejscu bez transmisji danych (brak WiFi i wyłączona transmisja przez dane komórkowe, ale telefon zalogowany w sieci)? W rozwiązaniu Google'a jest tragedia: obydwa telefony uważają, że wiadomość powinna być wysłana jako RCS i nie jest dostarczana do czasu uruchomienia jakiejkolwiek transmisji danych zamiast wysłania jako SMS. To spowodowało, że zrezygnowałem - w telefonach dzieci mam usługę ograniczania transmisji danych w określonych godzinach, ale w razie pilnej potrzeby przy włączonym RCS nie mogły nawet wysłać SMSa...

MM
 #1147152  autor: mirekm35
 05 kwie 2023, 10:30
W Samsungu to działa inaczej. Z moich obserwacji wynika, że gdy nie ma dostępu do internetu, to aplikacja sama się przełącza na obsługę SMS po sieci komórkowej. Ale zdarzało się, że mimo dostępu do internetu nie udawało się wysłać SMS - i wtedy faktycznie czasem (po czasie) wyskakiwał błąd wysyłania (info przy wiadomości "Wiadomość niewysłana"), a czasem komunikat, że wysłanie jako czat niemożliwe, czy zamienić typ wiadomości na SMS. Bywało też i tak, że wiadomość wysłana jako czat nie docierała do adresata nigdy.

W ostatnim czasie w ogóle straciła mi się możliwość wysyłania przez RCS (nie płaczę z tego powodu z uwagi na problemy jak wyżej) - ale o dziwo od czasu do czasu wskakuje. A potem znów znika. Taka jakaś loteria z RCS jest.
 #1147153  autor: kozien70
 05 kwie 2023, 10:48
Dokładnie. Loteria i niedostarczone wiadomości bez informacji o niedostarczeniu. To wszystko było u mnie zarówno w aplikacji Google jak i samsunga. Dowolny komunikator działa pewniej. A do niezawodności iMessage japka RCS nawet nie ma startu.
 #1147159  autor: mariusz9a
 05 kwie 2023, 11:14
Wyłączyłem u siebie transmisję danych i wygląda to tak:
u mnie aplikacja od razu przełączyła się na SMSy i wysyła wiadomości jako SMS/MMS. U osoby która do mnie pisze, wywala po pewnym czasie błąd wysłania wiadomości i po naciśnięciu na nią można wybrać żeby wysłało jako SMS. Czyli w sumie ok, z tym zastrzeżeniem że jak nie zajrzy się do aplikacji wiadomości, to się nie wie, że przy wiadomości jest błąd wysyłania. Możliwe, że po jakimś czasie aplikacja automatycznie podejmie próbę wysłania - nie wiem. W każdym razie można to zrobić ręcznie zmieniając na SMS.

Na zasięgu 2G RCS działa bez problemu. Tzn pewnie będzie problem z wysyłaniem dużych zdjęć czy innych plików co wynika z bardzo wolnej transmisji, natomiast tekst przesyła się normalnie.

Jeszcze po południu potestuje dokładniej, zobaczę też czy aplikacja po pewnym czasie z automatu nie próbuje ponowić wysyłania wiadomości jako SMS.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2023, 11:18 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 10 z 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12