DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1089615  autor: JacekWybieracek
 07 lut 2020, 11:47
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum - Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna ważna przy wyborze telefonu, ale często pomijana kwestia. Chciałbym mieć możliwość porównania jakości połączenia na kilku urządzeniach, w tym z wykorzystaniem technologii HD Voice, która o ile się nie mylę jest popularna w ostatnich latach. Jednak sam nie mam żadnego urządzenia, co do którego byłbym na 100% pewien, że obsługuje tą technologię i stąd moje pytanie.
Czy ktoś zna numer do (najlepiej bezpłatnej) infolinii, co do której ma pewność, że ma możliwość nawiązywania połączeń z dobrą jakością, najlepiej z wykorzystaniem HD Voice?
Oczywiście szukam infolinii przynajmniej w początkowej części połączenia mówiącej z automatu, by nie zawracać głowy pracującym tam konsultantom, ale jedynie przetestować przez kilka góra kilkanaście sekund jakość połączenia z wykorzystaniem kilku urządzeń, na sprawdzonym, powtarzalnym przykładzie. Może być to nawet infolinia mówiąca "Od 30 lutego 2016 roku infolinia została zamknięta. Dziękujemy za..." albo "Witamy na infolinii firmy TurboDymoMan. Aby przejść do połączenia z konsultantem wciśnij 1. Rozmowa będzie nagrywana.".

Pozdrawiam
Jacek
 #1089620  autor: kozien70
 07 lut 2020, 13:36
Zainwestuj 5zł/znajdź "na śmietniku/u kolegi/cioci etc" np. dowolną Nokię Lumię. Wszystkie bez wyjątku obsługują HD Voice zarówno w 2G jak i 3G. Karta prepaid i masz telefon HD Voice do testowania z innymi telefonami.
Sam bym Ci dał taką za free jeszcze niedawno - ostatnio ileś Lumii u mnie w pracy poszło do utylizacji, bo nikt tego nie chciał ;-)
Infolinie nie dadzą Ci żadnej pewności powtarzalności. Ta sama infolinia może mieć z jedną siecią styk HD, a z inną już nie. Może przy większej liczbie połączeń lecieć przez styk "nie HD" itd itd.