DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 71 z 135
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 135
 #1123078  autor: robbo2k
 10 paź 2021, 19:27
DEVI_UI pisze:
10 paź 2021, 14:39
Cześć panowie :smt006
Mam problem z działaniem sieci 5G w Play na kartę, telefon przekłamuje sygnał, jest jedynie widoczny na pasku statusu znaczek 5G, lecz to ściema ! Netmonster pokazuje, że to LTE 1800MHz, a 5G jest rozłączone. Oczywiście pakiet obsługujący tę technologię mam, telefon również, dostępny w Play w abo. Również nadajnik z którym łączy się telefon ma 5G 2100MHz, co potwierdza sam Play. Na czacie zero informacji i schodzenie z tematu ze strony konsultantów. Porażka. Jeśli macie jakieś pomysły, piszcie. Proszę o pomoc i z góry dzięki.
https://ibb.co/rbjcS5M
https://ibb.co/JjwHkM4
https://ibb.co/Sxb2YZs
Siec 5G jest dostępna ale nie masz do niej uprawnień. Znaczek 5G jest wyswietlany zawsze gdy dostepne jest NSA niezaleznie czy masz uprawienia czy nie.

Znaczek oznacza ni mniej ni wiecej ze w bloku danych w pasmie lTE jest informacja o istnieniu 5G tylko tyle.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1123091  autor: f0ku5
 10 paź 2021, 21:06
robbo2k pisze:
10 paź 2021, 19:27
Siec 5G jest dostępna ale nie masz do niej uprawnień. Znaczek 5G jest wyswietlany zawsze gdy dostepne jest NSA niezaleznie czy masz uprawienia czy nie.

Znaczek oznacza ni mniej ni wiecej ze w bloku danych w pasmie lTE jest informacja o istnieniu 5G tylko tyle.
Bzdura.
 #1123098  autor: robbo2k
 10 paź 2021, 21:34
f0ku5 pisze:
10 paź 2021, 21:06
robbo2k pisze:
10 paź 2021, 19:27
Siec 5G jest dostępna ale nie masz do niej uprawnień. Znaczek 5G jest wyswietlany zawsze gdy dostepne jest NSA niezaleznie czy masz uprawienia czy nie.

Znaczek oznacza ni mniej ni wiecej ze w bloku danych w pasmie lTE jest informacja o istnieniu 5G tylko tyle.
Bzdura.
Wycinaj dalej twoje wyczyny zostały zgłoszone do włascicieli portalu
5G icon strategy is set according to 3gpp config D ( Upper Layer Indication in LTE SIB2 is set to true)  5G icon is displayed when UE is in DSS coverage - LTE idle mode, LTE connected mode or EN_DC connected mode

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1123099  autor: f0ku5
 10 paź 2021, 21:37
Ależ zgłaszaj, masz do tego prawo :) Jak nie umiesz dyskutować na poziomie to nie dziw się, że wywalam Twoje posty do kosza.
Wracając do sprawy - nie znam żadnego telefonu oprócz iPhone'ów, które by pokazywały na pasku 5G nie będąc do niego podłączonym.
Wszystkie normalne telefony pokazują LTE będąc podłączonymi do LTE i analogicznie 5G będąc podłączonymi do 5G.
 #1123100  autor: robbo2k
 10 paź 2021, 21:49
f0ku5 pisze:
10 paź 2021, 21:37
Ależ zgłaszaj, masz do tego prawo :) Jak nie umiesz dyskutować na poziomie to nie dziw się, że wywalam Twoje posty do kosza.
Wracając do sprawy - nie znam żadnego telefonu oprócz iPhone'ów, które by pokazywały na pasku 5G nie będąc do niego podłączonym.
Wszystkie normalne telefony pokazują LTE będąc podłączonymi do LTE i analogicznie 5G będąc podłączonymi do 5G.
Za prawdę powiadam ci KUP STARTER włącz 5G w telefonie a ujrzysz na każdym ikonę 5G gdy będzie dostępne 5G NR jako DSS ponieważ dostęp do tego 5G jest blokowany na poziomie autoryzacji UE a nie sygnalizacji.

W wypadku DSS ikona 5G będzie świecić. Inaczej jest w Plusie tam gdy karta nie jest dopuszczona do sieci 5G na 2600MHz wrzuca do LTE i ikony nie zobaczysz.

Winnę za to ponosi konstrukcja sygnalizacji DSS przy jego tworzeniu NIKT nie zakładał ze na tej samej nośnej będzie dostęp do LTE a nie bedzie do 5G NR (czyli polaczkowe operatorstwo). Nie ma żadnego technicznego powodu by blokować dostep do 5G w DSS.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1123101  autor: f0ku5
 10 paź 2021, 21:53
Zerknij proszę jaki mam telefon i w jakiej sieci.
Powtarzam - żaden znany mi telefon dostępny na polskim rynku nie pokazuje 5G będąc podłączonym do LTE oprócz iPhone. Jeżeli Ty takie znasz to podaj proszę.
 #1123102  autor: robbo2k
 10 paź 2021, 22:13
Realme 7 i Xiaomi wyswietlały 5G mimo iż w Netmoster Disconnected. Wydaje mi sie ze wszystkie telefony na mediateku wyswietlaly 5G nawet jeśli nie było możliwe korzystanie wystarczyło istnienie działającego DSS i włączenie 5G w opcjach.

Tutaj jest artykuł o 5G bez 5G wraz z lista telefonów https://www.world-today-news.com/variou ... ones-news/

A tutaj sytuacje w których można wyświetlać ikonę 5G
https://blog.3g4g.co.uk/2019/02/display ... on-on.html

Jak widać wystarczy ze stacja LTE bedzie miec tez 5G a telefon nawet nie bedzie wykrywał sygnału radiowego. i tak zaświeci 5G.


Podsumowując kluczowe pytanie jaki telefon ma autor bo to może być telefon który nie obsługuje nawet DSS i 5G NR na 2100 ale ikonę ma.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1123103  autor: f0ku5
 10 paź 2021, 22:33
Pierwszy link dotyczy buga (wystarczyło przeczytać cały artykuł), a drugi link dotyczy rynku USA, gdzie były już kwiatki w postaci na przykład "5Ge" przy łączności LTE. To zupełnie inna para kaloszy.
Z wiedzy, którą obecnie posiadam wynika, że żaden, absolutnie żaden telefon sprzedawany w Polsce nie wyświetla 5G przy łączności LTE oprócz iPhone'a, ale iPhone to zupełnie inna kwestia.
Ty natomiast mam wrażenie, że gdzieś coś przeczytałeś i wiesz, że coś gra, ale nie wiesz w którym kościele.
 #1123108  autor: MaciejM
 10 paź 2021, 22:58
robbo2k pisze:
10 paź 2021, 22:13
Jak widać wystarczy ze stacja LTE bedzie miec tez 5G a telefon nawet nie bedzie wykrywał sygnału radiowego. i tak zaświeci 5G.
Spotkałem się z tym tylko i wyłącznie w Playu (ikonka 5G netmonster pokazywał 5G disconnected) testowałem na Samsungu jak i Xiaomi.
Więc niezgodę się z powyższym. Testowałem Plusa, Playa, T-Mobile i Orange.
 #1123109  autor: robbo2k
 10 paź 2021, 23:01
f0ku5 pisze:
10 paź 2021, 22:33
Pierwszy link dotyczy buga (wystarczyło przeczytać cały artykuł), a drugi link dotyczy rynku USA, gdzie były już kwiatki w postaci na przykład "5Ge" przy łączności LTE. To zupełnie inna para kaloszy.
Z wiedzy, którą obecnie posiadam wynika, że żaden, absolutnie żaden telefon sprzedawany w Polsce nie wyświetla 5G przy łączności LTE oprócz iPhone'a, ale iPhone to zupełnie inna kwestia.
Ty natomiast mam wrażenie, że gdzieś coś przeczytałeś i wiesz, że coś gra, ale nie wiesz w którym kościele.
Ale zrzuty ekranu kolegi widziałeś czy dalej będziesz zaprzeczał faktom?
Link 1 dotyczy prawidłowej sygnalizacji 5G zgodnej z dokumentami 3GPP
Link drugi nie dotyczy USA tylko zapisów 3GPP kiedy mozna wyswietlac ikone 5G

Ikone 5G mozna wyswietlac gdy siec wystawia DSS nawet jesli telefon nie widzi sygnalu radiowego NR oraz sam nie obsluguje NR w pasmie w ktorym LTE sygnalizuje istnienie DSS.

Macieju nie ma znaczenia co zauwazyłeś 3GPP pozwala na sygnalizacje ikony 5G w sytuacji gdy jest DSS a karta nie ma uprawnień by sie zalogować (Disconnect). Gdybys dokładnie zobaczył wysłana tabelkę wiedziałbyś iz to kiedy wyświetlać ikone zalezy od producenta telefonu.

Nie zależnie od tego według mnie autor wątku ma kartę bez możliwości logowania sie do 5G oraz jakiś stary model 5G dlatego ma 5G na wyswietlaczu.

Na udowodnienie tezy kupie jutro kartę "Play" bez 5G i zweryfikujemy na Samsungu i Realme co wyswietla w Play telefon z 5G bez uprawnień abonamentowych do 5G.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2021, 23:07 przez robbo2k, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1123110  autor: MaciejM
 10 paź 2021, 23:05
robbo2k pisze:
10 paź 2021, 23:01
Ikone 5G mozna wyswietlac gdy siec wystawia DSS nawet jesli telefon nie widzi sygnalu radiowego NR oraz sam nie obsluguje NR w pasmie w ktorym LTE sygnalizuje istnienie DSS
Przedstaw z łaski swojej jakieś rzeczowe informacje, bo ta dyskusja nie ma sensu.
Póki co przedstawiłeś tylko i wyłącznie teorię.
 #1123111  autor: robbo2k
 10 paź 2021, 23:09
Przecież wątek zaczął się WPROST od ekranu telefonu z ikona 5G bez możliwości korzystania z 5G wiec kto mówi o teorii?


SA2 understands that Status Icons related to 5G might be displayed for example on a UE display taking into account all or some combinations of these items (other items may exist):
- Access Restriction Data in subscription (with the potential exception of emergency access);
- UE CN registration (i.e. is UE EPC- and/or 5GC-registered?);
- UE capabilities;
- Network capabilities;
- UE is camping on a cell of NG-RAN supporting NR only, E-UTRA only or, the ability to activate dual connectivity with another RAT (NR or E-UTRA);
- UE is camping on a cell of E-UTRAN (connected to EPC) with the ability to activate dual connectivity with NR as secondary cell;
- UE is in connected mode using NR, E-UTRA (in 5GS) or dual connectivity between E-UTRA and NR.


Config D pozwala na wyświetlenie ikony 5G w sytuacji zalogowania sie do E-UTRAN przez EPC oraz rozgłaszania przez komórke obsługi dual connectivity nawet gdy telefon nie wykrywa 5G NR sieci !!!

https://portal.3gpp.org/ngppapp/CreateT ... nId=847613


Juz wiem ... Android 11 niezależnie od wszystkiego WYMUSZA ikonę 5G tylko w obecności aktywnej transmisji 5G NR (nie zaleznie od wytycznych 3GPP) . To oznacza ze w telefonach z Android 11 nie bedzie juz sytuacji 5G bez 5G. Wracajac do watku autor tego podwatku ma wiec Android 10 i karte bez mozliwosci korzystania z DSS w Play pytanie ciagle jaki to telefon

Starting in Android 11, you can detect if the device is connected to a 5G network using a callback-based API call. You can check for whether the connection is a 5G NR (standalone) or NSA (nonstandalone) network.


Mam nowego Samsunga A51 5G z Androidem 10... zobaczymy czy będzie 5G bez 5G i co sie stanie po aktualizacji do Androida 11.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1123119  autor: maniek357
 11 paź 2021, 08:23
Mam Realme 7 5G z Androidem 10 (MediaTek). Ikonka 5G pokazuje się TYLKO wtedy, kiedy mam taryfę z wjazdem do 5G. W przeciwnym wypadku telefon pokazuje LTE, a obecność 5G mogę sprawdzić np w NetMonsterze. Sprawdzone na T-Mobile i Play.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2021, 08:38 przez maniek357, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1123120  autor: robbo2k
 11 paź 2021, 08:37
maniek357 pisze:
11 paź 2021, 08:23
Mam Realme 7 5G z Androidem 10 (MediaTek). Ikonka 5G pokazuje się TYLKO wtedy, kiedy mam taryfę z wjazdem do 5G. W przeciwnym wypadku telefon pokazuje LTE, a obecność 5G mogę sprawdzić np w NetMonsterze. Sprawdzone na T-Mobile i Play.
Czyli prawidłowo. Jak rozumiem gdy masz zasieg 5G ale bez wjazdu a w Netmonster jest "5G NSA Disconnect" jest ikona LTE? Tym bardziej ciekawi jaki telefon ma autor pod wątku iz ma 5G bez wjazdu do 5G. Realme 7 ma Dimensity 800U. W tym wcześniej cytowanym artykule byla mowa o Poco F2 ze Snapdragonem 865 co ciekawe formalnie Poco F2 obsługuje tylko 3,4-3,8GHz w 5G i problem może związany jest wprost z modemem X55. Bez informacji o telefonie który wyswietla 5G nie posuniemy sie dalej w analizie.

http://www.robbo2k.pl Testy wideo - Poradniki jak kupić i co kupić
 #1123122  autor: mariusz9a
 11 paź 2021, 09:04
W Samsungu Galaxy S21+ "obecność" 5G na karcie bez wjazdu do 5G (sieci działające w DSS) można zobaczyć np. w menu serwisowym (i co za tym idzie w innych programach tego typu). Ikonki 5G obok zasięgu brak. Sprawdzone na karcie T-Mobile. Inaczej sytuacja wygląda w Plusie - nie podejrzy się obecności sieci 5G - taka informacja pojawia się dopiero gdy telefon zaczyna przesyłać dane przez 5G. Także pokrywa się to z tym co pisał robbo2k :wink:
 #1123130  autor: iphoneski
 11 paź 2021, 12:02
f0ku5 pisze:
10 paź 2021, 21:53
Zerknij proszę jaki mam telefon i w jakiej sieci.
Powtarzam - żaden znany mi telefon dostępny na polskim rynku nie pokazuje 5G będąc podłączonym do LTE oprócz iPhone. Jeżeli Ty takie znasz to podaj proszę.
W iPhone też musi być połączenie z 5G, tylko telefon z niego nie korzysta. Gdy karta nie ma dostępu iPhone nie pokazuje znaczka 5G.
 #1123146  autor: DEVI_UI
 11 paź 2021, 19:22
MaciejM pisze:
10 paź 2021, 22:58
robbo2k pisze:
10 paź 2021, 22:13
Jak widać wystarczy ze stacja LTE bedzie miec tez 5G a telefon nawet nie bedzie wykrywał sygnału radiowego. i tak zaświeci 5G.
Spotkałem się z tym tylko i wyłącznie w Playu (ikonka 5G netmonster pokazywał 5G disconnected) testowałem na Samsungu jak i Xiaomi.
Więc niezgodę się z powyższym. Testowałem Plusa, Playa, T-Mobile i Orange.
cóż, czyli tak jak myślałem, zwykłe oszustwo, napisałem już do nich zgłoszenie w tej sprawie.
 #1123196  autor: matek451
 12 paź 2021, 22:34
A kogo interesuje opinia aparatczyka ,Prezesa państwowej spółki w której członkami Rady Nadzorczej i Zarzadu sa kolesie z nadania współczesnie rządzącej partii. To ci sami co to maja nam zbudować sieć 5G na 700MH. Potraktujmy to jako kiepski żart tak samo jak to ze oni kiedyś zbudują jakąkolwiek sieć 5G. To jest spółka do zarabiania przez nich kasy a nie budowy sieci.
 #1123208  autor: Ubinoob
 13 paź 2021, 00:22
Dokładnie. Exatel tak gada, bo to on chce budować tą sieć... i zagarnąć kasę. Nie podoba im się to, że operatorzy są średnio zainteresowani taką "współpracą", to próbują takich tanich zagrywek.
  • Strona 71 z 135
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 135
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 135