DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 13 z 210
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 210
 #1092300  autor: kozien70
 26 mar 2020, 11:01
Mało prawdopodobne. Musiały być niewidoczne/przekręcone/na drugim końcu jumperów itp.
Nie sugeruj się literką G. Nie znam się na Nokii, ale być może L1800 obydwu operatorów leci tam osobnymi torami , ekipa jeden oznakowała L1800, a drugi G1800. Bo np. nie mieli nowych plakietek. Albo to po rpostu olali. W Warszawie mnóstwo stacji miało stare plakietki G1800, mimo że DCSa od dawna na nich nie było, torem leciała inna technologia a przecież technicy wykonując refarming mieli okazję do zmiany plakietek.
 #1092304  autor: lordbyd
 26 mar 2020, 13:24
@kozien70, właśnie bardzo prawdopodobne bo od początku istnienia tej stacji obserwuje ja będąc w okolicy przez lornetkę. (Jest dogodna ku temu możliwość). Nigdy nie było plakietek na okablowaniu a teraz są nowe od wczoraj właśnie - w miejscu przejścia feeder/jumper, pod antenami oraz przed TMA.
I tez mnie to zdziwiło ze jest opisane G18 dlatego napisałem na forum :)
L18 jest opisane i podłączone do TMA a pozniej do anteny Kathrein po prawej stronie. Teoretycznie gdyby było emitowane z toru dla G18 to tez podłączone by było przez TMA.
Być moze tez tor dla G18 pozostał niewykorzystany ale mimo to opisany i podłączony ponownie do anteny (widać było przez jeden dzień nie zaizolowane podłączenia, które ostatecznie ponownie zaizolowano).
 #1092305  autor: kozien70
 26 mar 2020, 13:46
lordbyd pisze:
26 mar 2020, 13:24
Być moze tez tor dla G18 pozostał niewykorzystany ale mimo to opisany i podłączony ponownie do anteny (widać było przez jeden dzień nie zaizolowane podłączenia, które ostatecznie ponownie zaizolowano).
Jest też taka możliwość. Jest również jakiś promil procenta prawdopodobieństwa, że jednak uruchomią tam z jakichś dziwnych powodów DCS. Choć nie sądzę.
 #1092371  autor: Rezen
 27 mar 2020, 17:05
lordbyd pisze:
26 mar 2020, 13:24
@kozien70, właśnie bardzo prawdopodobne bo od początku istnienia tej stacji obserwuje ja będąc w okolicy przez lornetkę. (Jest dogodna ku temu możliwość). Nigdy nie było plakietek na okablowaniu a teraz są nowe od wczoraj właśnie - w miejscu przejścia feeder/jumper, pod antenami oraz przed TMA.
I tez mnie to zdziwiło ze jest opisane G18 dlatego napisałem na forum :)
L18 jest opisane i podłączone do TMA a pozniej do anteny Kathrein po prawej stronie. Teoretycznie gdyby było emitowane z toru dla G18 to tez podłączone by było przez TMA.
Być moze tez tor dla G18 pozostał niewykorzystany ale mimo to opisany i podłączony ponownie do anteny (widać było przez jeden dzień nie zaizolowane podłączenia, które ostatecznie ponownie zaizolowano).
Zrob jamies foty bo do TMA to sie podlacza 21 lub 26. Ewentualnie 18 moze wchodzic w TMA zmieszane z jednym z wczesniej podanych pasm.

Pozq tym wazne, zeby olakietka pokazala czestotliwej, numer sektora i toru antenowego. A jak sie nie dubluja czestotkiwosco to mozna przyminac oko ;)
 #1092425  autor: lordbyd
 28 mar 2020, 21:58
Korzystając z ładnej pogody, dzięki odrobinie szczęścia dostałem się do bloku naprzeciwko stacji na Goszczyńskiego w Bydgoszczy i (metodami dość prymitywnymi :) ) zrobiłem zdjęcia plakietek opisujących tory antenowe oraz plakietki z opisami L1800 - wchodzące do TMA.

Najpierw widok ogólny - brak jeszcze jakichkolwiek plakietek z opisami - widać to szczególnie na przewodach prowadzących do TMA
Obrazek

Teraz zamontowane plakietki z opisami feederów
Obrazek

Niestety w gorszej jakości - trzeba mocno powiększyć obraz - opisy L18 dla TMA
Obrazek

Wszystko jest tak jak pisałem w poprzednich postach :)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2020, 22:31 przez lordbyd, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1092458  autor: Mixiorek
 29 mar 2020, 13:19
Jeden Orange (Belsk Mały) a drugi TMobile (Kozietuły Nowe). Druga stacja odpalona i póki co był tylko TMobile. Pierwsza jeszcze była jakiś czas temu offline.

Orange odpalił Belsk Mały. Tylko L800. Moim zdaniem nie ma TMobile.
A w Kozietułach nie ma Orange. Jak nic powinni teraz wymienić się 1:1 i wejść na obiekty partnerów. Stacje są w tej samej okolicy. Co ciekawe na zewnątrz nie jest tak łatwo wejść w ich obsługę bo sąsiednie stacje mają wyższe pasma i skutecznie zbierają ruch. Obie stacje pewnie pokażą swoją moc indoor. W okolicy jest sporo magazynów na owoce i przetwórni.
N! musi mieć nowy obiekt w okolicy Błędowa-Wilkowa-Broniewa. Jest dziura.
Stacja na południowych opłotkach Grójca przy S7 nadal offline.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1092485  autor: Rezen
 29 mar 2020, 16:53
lordbyd pisze:
28 mar 2020, 21:58
Korzystając z ładnej pogody, dzięki odrobinie szczęścia dostałem się do bloku naprzeciwko stacji na Goszczyńskiego w Bydgoszczy i (metodami dość prymitywnymi :) ) zrobiłem zdjęcia plakietek opisujących tory antenowe oraz plakietki z opisami L1800 - wchodzące do TMA.

Najpierw widok ogólny - brak jeszcze jakichkolwiek plakietek z opisami - widać to szczególnie na przewodach prowadzących do TMA
Obrazek

Teraz zamontowane plakietki z opisami feederów
Obrazek

Niestety w gorszej jakości - trzeba mocno powiększyć obraz - opisy L18 dla TMA
Obrazek

Wszystko jest tak jak pisałem w poprzednich postach :)
To jeszcze powinni dorzucic olakoetki od U21, bo to TMA jest do tego pasma, a 1800 puszcza bez niczego ;)
  • Strona 13 z 210
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 210
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 210