DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 176 z 209
  • 1
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 209
 #1150194  autor: mariusz9a
 23 maja 2023, 09:09
matias55, ja bym w ogóle nie zakładał że "krzaczący" dźwięk to wina Twojego terminala, skoro masz tak dobry sygnał.
matias55 pisze:jak wiadomo gdy przykładamy telefon do ucha zmniejsza się promieniowanie magnetyczne przekazywane przez telefon ze względu na bliską odległość głowy. Skutek wiadomo jest taki, że skuteczność sygnału odbieranego ze stacji jest mniejsza wtedy. Dlatego powyższe symptomy mogą wówczas nie występować
Coś tu Ci się wszystko pomieszało, albo ja nie rozumiem co chciałeś przekazać :-D
Przykładając telefon do głowy, pogarszasz parametry sygnału docierającego ze stacji bazowej, przez co terminal zwiększa swoją moc, a co za tym idzie promieniowanie elektromagnetyczne, aby utrzymać akceptowalny poziom sygnału. Także statystycznie częściej błędy w dźwięku będą się pojawiać przy trzymaniu telefonu przy głowie (gorsze parametry sygnału docierające ze stacji bazowej) niż w ręce z dala od ciała (teoretycznie lepsze parametry sygnału).
 #1150197  autor: zyga856
 23 maja 2023, 09:40
maniek357 pisze:
23 maja 2023, 09:00
Athantor pisze:
22 maja 2023, 22:28
Athantor pisze:
05 maja 2023, 13:36
:arrow: Kopiec dz. nr 538, gm. Sztabin, podlaskie, N!26661 (T-Mobile) nie działa

Obrazek
Już przyozdobiona antenami, jednak wciąż nie działa.

Obrazek Obrazek

Trochę skromnie.
Bieda. Nazywajmy rzeczy po imieniu :) 2023 rok, a T-Mobile odpala nową stację na pasmach 800/900. Anteny to chyba Huawei ADU4517R0V06 - wydaje mi się, że identyczne wiszą w Zwierkach na maszcie Orange.
pewnie dołożą za pół roku :lol:
podobna sytuacja była na stacji 45106 (65106N!) m. Święciechowa,
nowiutka stacja, najpierw było tylko 800/900 , po kilku miesiącach wymienili anteny (3 Kathrein'y) na tribandy po dwa na sektor teraz jest full wypas z 5G łącznie, nawet Orange nadaje 5G z tej stacji, szczegóły na SI2PEM, stacja jest tuż przy rondzie, anteny i rru są dobrze widoczne z drogi
 #1150225  autor: marcin19883
 23 maja 2023, 19:10
DEVI_UI pisze:
19 maja 2023, 23:09
Na Mi 10T jednak bezproblemowo po wgraniu roota też to robiłem. Z tego co pamiętam, to tam miała znaczenie wersja Androida.
Na Androidzie 10 się dało. Już wyżej na żadnym telefonie, Network Signal Guru nie daje rady, bo jest coś zablokowane przez system.
 #1150226  autor: matias55
 23 maja 2023, 19:14
mariusz9a pisze:
23 maja 2023, 09:09
matias55, ja bym w ogóle nie zakładał że "krzaczący" dźwięk to wina Twojego terminala, skoro masz tak dobry sygnał.
matias55 pisze:jak wiadomo gdy przykładamy telefon do ucha zmniejsza się promieniowanie magnetyczne przekazywane przez telefon ze względu na bliską odległość głowy. Skutek wiadomo jest taki, że skuteczność sygnału odbieranego ze stacji jest mniejsza wtedy. Dlatego powyższe symptomy mogą wówczas nie występować
Coś tu Ci się wszystko pomieszało, albo ja nie rozumiem co chciałeś przekazać :-D
Przykładając telefon do głowy, pogarszasz parametry sygnału docierającego ze stacji bazowej, przez co terminal zwiększa swoją moc, a co za tym idzie promieniowanie elektromagnetyczne, aby utrzymać akceptowalny poziom sygnału. Także statystycznie częściej błędy w dźwięku będą się pojawiać przy trzymaniu telefonu przy głowie (gorsze parametry sygnału docierające ze stacji bazowej) niż w ręce z dala od ciała (teoretycznie lepsze parametry sygnału).
To, że zwiększa to jest oczywiste, lecz weź pod uwagę czy skutecznie go odbiera wtedy. Ja obserwując poziom mocy odbieranej w dBm widzę wyższy, gdy telefon jest przy uchu. To super sprawa jeżeli T-Mobile nie radzi sobie z Handoverem i przy okolicznych stacjach i dużej mocy dźwięk potrafi sobie wariować.
 #1150253  autor: mariusz9a
 24 maja 2023, 08:45
matias55 coś strasznie mieszasz...
matias55 pisze:To, że zwiększa to jest oczywiste, lecz weź pod uwagę czy skutecznie go odbiera wtedy.
A tu:
matias55 pisze:jak wiadomo gdy przykładamy telefon do ucha zmniejsza się promieniowanie magnetyczne przekazywane przez telefon ze względu na bliską odległość głowy.
To w końcu jak? ;-) I jakie zaś promieniowanie magnetyczne (ale to już mniejsza nawet o to, zakładam że błąd i miało być elektromagnetyczne)? ;-)
matias55 pisze:Wiadomo, że poruszając się może nastąpić handover. Momentami jest tak, że osoba która ze mną rozmawia słyszy przez mikro sekundę taki metaliczny mój głos, coś co wskazuje najprawdopodobniej właśnie na handover do kolejnej stacji. Sygnał przelogowanej stacji wynosi -77 dBm L800, stacje widoczne w NSG inne mają sygnał -87 dBm. Co ciekawe obserwując Netmonitor nie widziałem przeskoku do kolejnych stacji,
To skąd w ogóle wiesz że było jakiekolwiek przełączenie między stacjami? Bo pojawiły się błędy w transmisji głosu i to dowodzi że był handover? A to że nie widać tego w menu diagnostycznym telefonu to już nie dowodzi że go nie było? Ja strzelam w ciemno że nie było, skoro program do diagnostyki nic Ci takiego czegoś nie zarejestrował ;-) A handover może i był, ale jak sam napisałeś - nie u Ciebie... A może był, ale między sektorami, tylko tak to opisałeś, że to nie wynika z Twojej wypowiedzi?

Dlatego jeszcze raz ponawiam pytanie, dlaczego zakładasz że problem z błędami w transmisji audio był po stronie Twojego terminala? Przecież równie dobrze problem może być po stronie terminala osoby z którą rozmawiałeś... Skąd ta pewność?
 #1150256  autor: Pijo
 24 maja 2023, 09:39
Pawrzes pisze:
24 maja 2023, 00:56


Na ul. Modlińskiej można obecnie złapać LTE900 tylko z tej lokalizacji:


Po prawej stornie Wisły ogolnie to jakoś srednio wygłada. Na Dworcu Wschodnim łapie się LTE 900 z Ząbek. Na Ząbkowskiej łapie resztki LTE900 z Muranowa albo Elektrowni Powiśle, choć blizej jest Wileńska 12. Od 12 maja nic nowego nie przybyło w eterze w mojej lokalizacji, a kilka stacji TMO jest w okolicy :
- T-Mobile (26002) ID: 27835 (N!)
Warszawa - Praga Północ, pl. Konesera 8/10A (Centrum Praskie Koneser)
T-Mobile (26002) ID: 24173 (N!)
Warszawa - Praga Północ, ul. Radzymińska 36/38/40 (dach budynku mieszkalnego)
T-Mobile (26002) ID: 20216 (N!)
Warszawa - Praga Południe, ul. Żupnicza 11 (dach biurowca Siemens HQ)
 #1150270  autor: DEVI_UI
 24 maja 2023, 12:19
marcin19883 pisze:
23 maja 2023, 19:10
DEVI_UI pisze:
19 maja 2023, 23:09
Na Mi 10T jednak bezproblemowo po wgraniu roota też to robiłem. Z tego co pamiętam, to tam miała znaczenie wersja Androida.
Na Androidzie 10 się dało. Już wyżej na żadnym telefonie, Network Signal Guru nie daje rady, bo jest coś zablokowane przez system.
Zależy od oprogramowania. Na moim Redmi Note 7 na Androidzie 12 z wgranym custom ROM-em Network Signal Guru po zrootowaniu telefonu działa prawidłowo, w tym z wymuszaniem pasm.

Tymczasem T-Mobile dodaje L900 na kolejnych stacjach w Elblągu, na których z pewnych przyczyn nie zostało ono uruchomione w pierwszej kolejności, mimo iż sprzęt na to pozwalał.
Prośba o dodanie logów do BTSearch ;-)
1. Elbląg, al. Grunwaldzka 2i - eNb: 148011, CID: 74,75,76
2. Elbląg, ul. T. Kościuszki 31 - eNb: 148008, CID: jw.
3. Elbląg, ul. Niska 6 - eNb: 148021, CID: jw.
Niestety w centrum miasta brak stacji z L900. Wszystkie najbardziej strategiczne obiekty należą do Orange.
Największym absurdem w mieście jest stacja T-Mobile przy ul. gen. Józefa Bema 80 na budynku RCKiK, gdzie operator posiada jedynie L1800 i 2100MHz w 2x2 na dawno już przeterminowanym sprzęcie. Modernizacji od dłuuugiego czasu brak.

https://www.speedtest.net/android/8093068941.png
https://ibb.co/C26MPQX - 4CA L2600+2100+1800+800 Play MIMO 4x4 - LUB1012
:-)
 #1150290  autor: matias55
 24 maja 2023, 14:55
mariusz9a pisze: Dlatego jeszcze raz ponawiam pytanie, dlaczego zakładasz że problem z błędami w transmisji audio był po stronie Twojego terminala? Przecież równie dobrze problem może być po stronie terminala osoby z którą rozmawiałeś... Skąd ta pewność?
Też biorę to pod uwagę, że to błąd rozmówcy po drugiej stronie. Gdyż mój rozmówca (Play) również miał podobne zakłócenia, gdy rozmawia z inną osobą z T-Mobile, więc wcale nie wykluczone.

Jednakowoż badam temat i to wszystko. Potestuje jeszcze z innymi rozmówcami. Dzięki @mariusz9a.

Z kolei tak rzeczywiście chodziło o promieniowanie elektromagnetyczne ;)
 #1150294  autor: kwistas
 24 maja 2023, 15:27
W rejonach gdzie Orange ma monopol na infre czyli miejscowość Niemce koło Lublina, praktycznie bez LTE900 nie da się komfortowo korzystać z rozmów, odnoszę wrażenie, że zmniejszono moc lub ogólna zieleń zmniejszyła preparacje sygnału LTE800, ale terminal uparcie trzyma się LTE (nawet -126dBm nie zrzuca do 2G) to wpływa na zaniki rozmów lub kilkusekundowe ciszę w trakcie rozmowy. Z tego samego nadajnika Orange, który słynie z długiego siedzenia na LTE potrafi zrzucić na 3G nawet bez prowadzania rozmowy. Szkoda, że na jakiś innych decyzjach podejmowanych we Francji czy w Niemczech tracą klienci, etap wyłączenia 3G powinien być dogadany z Orange by każda stacja nadawała L900
Ostatnio zmieniony 24 maja 2023, 15:32 przez kwistas, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1150295  autor: Moonoon
 24 maja 2023, 15:28
Najlepszy do testów jest rozmówca z telefonem stacjonarnym he he
Przy okazji w firmie mamy dwie linie miedź i światłowód odbieramy sporo rozmów.
Nie wiem jakich modeli telefonów ludzie używają ale z 50 % rozmów z komórek nie wiele słychać :?

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1150296  autor: micihol
 24 maja 2023, 15:53
matias55 pisze:
24 maja 2023, 14:55
Też biorę to pod uwagę, że to błąd rozmówcy po drugiej stronie. Gdyż mój rozmówca (Play) również miał podobne zakłócenia, gdy rozmawia z inną osobą z T-Mobile, więc wcale nie wykluczone.

Jednakowoż badam temat i to wszystko. Potestuje jeszcze z innymi rozmówcami. Dzięki @mariusz9a.
To proponuję podejść do testów z czystą głową i bez założeń dotyczących przyczyny, bo wtedy wychodzą takie sprzeczności, jak handover bez handovera, czy wpływ głowy na propagację, kiedy telefon przy głowie nie był.

Weź pod uwagę, że jeśli rozmowa jest prowadzona w VoLTE end-end, to przy transmisji UDP, sam ruch terminala może w konkretnych przypadkach spowodować drobne błędy w transmisji, nawet przy mocnym sygnale, szczególnie w gęsto zaludnionym/zabudowanym obszarze. Przy połączeniach międzyoperatorskich, może to być problem na styku sieci. Może to być wysycony BTS. Może to być efekt np. zrzucenia rozmowy z VoLTE do CS. Może to być problem z Wifi przy VoWiFi. Może to być sama kwestia implementacji danej technologii/kodeka, w którymś z terminali. Cała masa rzeczy, w prostu sposób lub w ogóle nieweryfikowalnych z pozycji użytkownika końcowego dodatkowo badającego temat tylko po jednej stronie łącza.
 #1150353  autor: Mixiorek
 26 maja 2023, 12:48
Krótki raport z Helu.
Grudniowa modernizacja stacji TMobile (na pewno zmiana anten na nowe Hua) na latarni morskiej przyniosła L800 ale również gotowość do L900, które już swieci jak i gotowość do DSS. Na stacji jest obecne „fake 5G”.

Bardzo brakuje pasma zasięgowego na drugiej stacji w Helu, która należy do Orange (kościół). L800 pomogło by wgłąb półwyspu, wewnątrz budynków i przy 10MHz dodało by pojemności w samym mieście.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 176 z 209
  • 1
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 209
  • 1
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 209