DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 28 z 225
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 225
 #1101764  autor: Mixiorek
 22 sie 2020, 19:31
Wieści z półwyspu helskiego. Obserwacje z długich kilku dni.
Brak nowych inwestycji (lokalizacji) :/

Jurata. Stację z dwoma sektorami w każdą stronę półwyspu w zasadzie można zlikwidować. Dla przypomnienia. Jest tam komplet pasm LTE na nieczynnym kominie ośrodka Rewita (Delfin). Lokalizacja na samym końcu miejscowości od strony wschodniej. Stąd obsługa miasteczka i okolicy na zachód tylko jednym sektorem. Do tego ta lokalizacja nie daje często pokrycia indoor od strony zachodniej i od strony zatoki. Na wyższych piętrach może doleci coś przy oknie zza zatoki.
Bez drugiej stacji bliżej „centrum” nie ma mowy o traktowaniu Play poważnie w tej lokalizacji.

Internet na głównym deptaku od mola, przez przejazd kolejowy do hotelu Bryza chodzi jak krew z nosa albo nie chodzi. Za dwudziestym razem udało mi się wykonać test (outdoor). Sukces! Tak wygląda transmisja Play w Juracie:

Obrazek

Udało mi się odpalić stronę btsearch.pl Poza nią nie ma w zasadzie mowy o normalnym korzystaniu z transmisji danych.

Kuźnica i Chałupy (samo miasteczko, bez campingów). Jest nieco lepiej niż w Juracie (to jednak słaby/ niski/ do d@@y punkt odniesienia). Sieć klęka mocniej późnym wieczorem. Klęka czyli gramy w węża.

Hel i Jastarnia. Po jednej stacji w obu miasteczkach. W sezonie to nie ma prawa działać na przyzwoitym poziomie. Do tego w Jastarni ta jedna stacja nie daje absolutnie zasięgu indoor w każdym miejscu miasta.

Jeżeli Play nie chce inwestować na stałe a tylko na sezon nic nie stoi na przeszkodzie by stawiać tymczasowe stacje na 2-3 miesiące.

Póki co oceniam nisko zaangażowanie inwestycyjne P4 na półwyspie. Tu nic nie da dodawanie kolejnych pasm, modulacji, kompresji. Tylko nowe stacje. Może te mikrusy na latarniach, które można teraz stawiać pomogą już za rok? Oby coś wymyślili bo jest dramacik. W tym sezonie dają mocno ciała.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1101765  autor: iphoneski
 22 sie 2020, 21:11
Mixiorek pisze:
22 sie 2020, 19:31
Hel i Jastarnia. Po jednej stacji w obu miasteczkach. W sezonie to nie ma prawa działać na przyzwoitym poziomie. Do tego w Jastarni ta jedna stacja nie daje absolutnie zasięgu indoor w każdym miejscu miasta.
W Jastarni nie byłem już chyba ze 100 lat, ale na Helu w zeszłym roku nie miałem problemów w sezonie. Testów już teraz nie znajdę bo i nie pamiętam kiedy dokładnie byłem, ale na WP Pilot coś tam wieczorami oglądałem, więc tragedii być nie mogło bo włączałem w HD.
 #1101766  autor: Mixiorek
 22 sie 2020, 21:58
Nie przypominam sobie takiej ilości ludzi w drugiej połowie sierpnia na półwyspie. A jeżdżę m.in. w tym terminie od wielu lat. Pole namiotowe/ camping w Juracie (Sosnowa Jurata, to w "centrum") ma nadal obłożenie z 80-90% jak nie więcej. Tam przecież każdy wisi na komórce. Takiego przeglądu kamperów nie widziałem na oczy w życiu. Od takich mających z 40 lat po nówki sztuki. Stoją w zasadzie gdzie się da i nie gonią. Camping Czarna Perła/ Ananasy obok portu w Jastarni również obłożenie bardzo duże.
Na zatoce gęsto od kite'ów, ruch jak na bramkach na A1. Chociaż akurat jak wieje i jest fajna pogoda to kite'ów na zatoce jest sporo i w październiku czy marcu ;-)
Lokalsi mając ponoć wyraźnie więcej rezerwacji już teraz na wrzesień co podobno wcześniej się nie zdarzało.

Półwysep nie jest łatwy do pokrycia. Mając 5 stacji naprawdę nie oszukają geografii, fizyki itp. N! ma w sezonie 12 stacji... i też są miejsca gdzie nie jest za różowo.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1101858  autor: spotify
 24 sie 2020, 17:53
Mixiorek pisze:
22 sie 2020, 21:58
Nie przypominam sobie takiej ilości ludzi w drugiej połowie sierpnia na półwyspie. A jeżdżę m.in. w tym terminie od wielu lat.
Ja też nie. W tym roku jest masakra. Ludzi jak mrówek wszędzie. Ludzie ograniczyli wyloty za granicę wiadomo z jakich powodów, więc gdzieś się muszą wyszaleć. A że w sierpniu do przedwczoraj (ostatniej soboty) nad morzem marzeniowo - gorąco, słonecznie jak na lato przystoi, to też wynik takiej masy ludzi.
W zeszłym tygodniu a dokładnie w sobotę byłem np w powiecie Puckim w Rewie na rowerze i na TM wyciągnąłem maks 3,4Mb/s (głównie poniżej 2Mb/s) a zdjęcie kobiecie na messengera wysyłałem grubo ponad minutę. Nie pamiętam, żebym tam miał kiedyś tak niskie prędkości, nawet w lato w poprzednich latach. Nie tylko ludzie się pocą w taką pogodę ale również nadajniki.
Zresztą ostatnio Orange podawał informację, że najgorszą sytuację mają w:
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... brzeg-puck
 #1101927  autor: Moonoon
 25 sie 2020, 21:27
Wrocław WRO8335 ul. Kazimierza Wielkiego 19/23 budynek kina Helios
Uruchomiona, 3 sektory, 2 schowane ładnie za żaluzją, trzeci sektor mini na ul. Antoniego. Ładnie stacja uzupełniła sygnał w tym rejonie (Pasaż Niepolda, Trase W-Z)
Zauważone LTE 1800, 2100 i 2600

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Transfery bardzo przyzwoite.
Obrazek
 #1101932  autor: Moonoon
 25 sie 2020, 22:24
Kolejna porcja stacji których nie ma na btsearch

Wrocław WRO1250 ul.Słowiańska 16
Uruchomiona 3 sektory, maszt Plusa, stacja chyba komplet pasm. Transfery średnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wrocław WRO1019 ul.Rychtalska dz. nr 6
Uruchomiona, 3 sektory, LTE 1800, 2600 maszt chyba PKP, transfery średnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ciąg dalszy nastąpi...
 #1101967  autor: Mixiorek
 26 sie 2020, 16:35
Wieża Play w Helu. Ciekawa o tyle bo chyba nie spotkałem się w ich przypadku z dwoma szafami przy stacji. Komplet pasm (L2600 tylko na sektorze w stronę miasta). Stacja stoi niejako tuż przed samym miastem i najgęstszą zabudową przy dworcu PKP.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zauważyłem radiolinii także mamy światło. Pozwolenia w wykazie UKE też brak.
Jedyny obiekt w mieście Hel. Dla porównania - N! 2, Plus 3.

Wspominałem chyba, że Play szykuje dwie stacje na terenie Konstancina-Jeziorny. Może nawet już działają (?). Zweryfikuję za jakiś czas. Dostały pozwolenia na radio:
- stara papiernia, komin (4 sektory) Przepł Mb/s 1803
- wieża Plusa na terenie stacji 110/15kV PGE Dystrybucja w Jeziornie Przepł Mb/s 1803. Na tej stacji są te anteny mega armaty

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1101972  autor: Mixiorek
 26 sie 2020, 17:24
W niedzielę późnym popołudniem wstydu nie było (~18-19). Zrobiłem test na Wiejskiej obok restauracji Kutter. Niestety albo wykasowałem ten test albo nie dokończyłem. Na pewno nie było tak jak w Juracie. Chyba coś około 5-8Mb/s w DL i ping <60ms.
Oczywiście standardowo na końcu/ początku cypla tak mniej więcej od portu dalej przez trapy i plażę od Bałtyku padaka totalna. Interferencje jak w mikrofalówce. Co ciekawe na samej zatoce Puckiej takiego dramatu nie ma. Także cosik chyba nas Rosja zakłóca... :/

Zapomniałem jeszcze dodać, że według danych z iPhone'a X te dramatyczne wyniki transmisji w Juracie wystąpiły gdy byłem zalogowany do L1800.

Dodam jeszcze, że trasę Warszawa-Półwysep Helski przez A2-A1 zrobiłem z aktywnym streamingiem (apka iOS radio nowy świat, bufor jest na pewno). Na znakomitej większości trasy bez problemów. Poważna czkawka zaczęła się w lesie przed Rekowem Górnym (odcinek w lesie z odcinkowym pomiarem) oraz na samym Półwyspie. W lesie przed Chałupami i potem dalej jak tylko wyjeżdżałem z miejscowości gdzie Play ma stację. Wchodzi roaming TMobile. Orange RK w 3city i na półwyspie jest już wyłączony. Jakoś nie widzę tutaj Play bez RK za 16 miesięcy.
No ale oni już postawili na optymalizację finansową firmy a nie na zasięg :P

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1101973  autor: Moonoon
 26 sie 2020, 17:38
piotrzet pisze:
26 sie 2020, 16:59
Jak wyglądają prędkości z tej stacji?
Byłem na Helu na początku lipca, stacja szału nie robi. Prędkości bardzo średnie mimo, że w tym terminie obłożenie turystami było dalekie od maksymalnego. Pod samą stacją wyciągnąłem 60 Mb. Zasięg stacji raczej słaby, na plaży od strony morza brak zasięgu, w stronę cypla i obszarze leśnym podobnie, telefon potrafił się logować do stacji w Trójmieście. Potrzeba jest stacja na latarni morskiej.
Reszta półwyspu helskiego również słabo pokryta sygnałem.
 #1101982  autor: Moonoon
 26 sie 2020, 20:19
Sianożęty - gm. Ustronie Morskie KOL1001
ul. Lotnicza 1 - dach hotelu Xanadu
Nowa stacja Play i Orange w Sianożętach (jest zamiennik zlikwidowanego masztu na budynku który jest przebudowywany). Zasięg lepszy niż poprzednio, niestety transfery sporo gorsze. W poprzedniej lokalizacji szło grubo ponad 100Mb. Nie wiem co jest przyczyną, może słaba radiolinia, może optymalizacja. Przepraszam za przyciętą fotę :?
Mała uwaga duży minus za przyciężkawy wygląd tej stacji, znajomi mocno narzekali na psucie krajobrazu i ja się z nimi zgadzam :lol:

Obrazek

Obrazek
 #1101985  autor: lordbyd
 26 sie 2020, 21:11
"Przyciężkawy" wygląd tej stacji wynika prawdopodobnie z konstrukcji stropodachu budynku - na zdjęciach widać, że wieża i zastrzały oparte są na konstrukcji wsporczej, która przenosi obciążenia na ściany nośne budynku.
 #1101987  autor: dagonPL
 26 sie 2020, 21:33
Jadąć dzisiaj A1 w kierunku Gdańska, później na Malbork, złapałem dwie nowe lokalizacje Playa
Obrazek

Myślę że pierwsza to TCZ0501 a druga MAL0201

@Pawrzes
Mógłbyś zweryfikować i uzupełnić dane?

Twitter @FonRuchalFest
  • Strona 28 z 225
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 225
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 225