DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 19 z 63
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 63
 #1114034  autor: Aszer
 25 mar 2021, 22:45
Moonoon pisze:
25 mar 2021, 19:13
Może wyjdzie w rok kilkadziesiąt ? W tym pewnie spora część jako zamienniki.
Odpalili ok. 100 nowych stacji, nie licząc zamienników. Część z nich (tzn. z 2020) czeka jeszcze na pnu
Poza tym kolego jak wiadomo nie od wczoraj jakość się liczy, a nie ilość. A jakość sieci Play jest jak jej nazwa. Dla zabawy.
 #1114036  autor: 3G
 26 mar 2021, 00:00
Moonoon pisze:
25 mar 2021, 19:13
Może wyjdzie w rok kilkadziesiąt ? W tym pewnie spora część jako zamienniki.
"Może" i "na logikę" to niezbyt precyzyjne określenia rozbudowy sieci. Dlatego wciąż czekam aż podasz konkretne liczby, co dałoby znacznie lepszy pogląd.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1114037  autor: Kryniczanin
 26 mar 2021, 05:31
Tylko to raczej wyjątki niż reguła.
U mnie reguła, stawiają tam gdzie Plus i N nie istnieje. Do tego dobierają tak ustawienia anten by idealnie doświetlić dziury bez zasięgu.
Poza tym kolego jak wiadomo nie od wczoraj jakość się liczy, a nie ilość. A jakość sieci Play jest jak jej nazwa. Dla zabawy.
Mam abonamenty we wszystkich sieciach. Plusowi, Orange i T-Mobile daleko do jakości jaką oferuje Play.

Pamiętacie jak Plus miał sprzedać 2,4 mhz 1800 Orange a potem się wycofał ze sprzedaży...No bo N by miało za dużo w ciągłym paśmie a teraz hipokryci mówią o konsolidacji.

Pecunia non olet.
 #1114041  autor: mariusz9a
 26 mar 2021, 08:51
Kryniczanin pisze:Pamiętacie jak Plus miał sprzedać 2,4 mhz 1800 Orange a potem się wycofał ze sprzedaży...No bo N by miało za dużo w ciągłym paśmie a teraz hipokryci mówią o konsolidacji.
Tylko oni mówią o konsolidacji nadajników a nie pasma :-) Taniej jest utrzymać sieć w kilka niezależnych finansowo podmiotów niż samemu. A pasmo to pasmo - całkiem inna sprawa. I tu chodzi o koszty. Przecież N bardzo dobrze na tym wyszła, chociaż tam głównym impulsem było uruchomienie U900. Likwidacja dublującej się sieci pozwoliła m. in. na rozwój tam, gdzie średnio się to opłacało, w zasadzie bez ponoszenia większych kosztów niż do tej pory. W Plus i Play trochę mnie martwi ta firma zewnętrzna - boje się że z tym może być różnie... Zobaczymy jak skorzy będą do rozbudowy sieci w mało opłacalnym terenie jak np góry, gdzie do nadrobienia w stosunku do T-Mobile jest sporo (a Play to już ma w ogóle do nadrobienia bardzo dużo...).
 #1114045  autor: Moonoon
 26 mar 2021, 09:54
3G pisze:
26 mar 2021, 00:00
Moonoon pisze:
25 mar 2021, 19:13
Może wyjdzie w rok kilkadziesiąt ? W tym pewnie spora część jako zamienniki.
"Może" i "na logikę" to niezbyt precyzyjne określenia rozbudowy sieci. Dlatego wciąż czekam aż podasz konkretne liczby, co dałoby znacznie lepszy pogląd.

Znasz konkretne liczby więc bardzo proszę się pochwal j i nie pisz o zmodernizowanych stacjach, bo ich stosunkowo jest dużo.
Podam Ci przykład Wrocławia: roku w rok stacji im ubywa...

Pewnie śledzisz GUNB tam najlepiej widać proces rozbudowy zielonego lidera :smt005

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1114051  autor: klaudia123
 26 mar 2021, 12:00
mariusz9a pisze:
26 mar 2021, 08:51
...
...W Plus i Play trochę mnie martwi ta firma zewnętrzna - boje się że z tym może być różnie... Zobaczymy jak skorzy będą do rozbudowy sieci w mało opłacalnym terenie jak np góry, gdzie do nadrobienia w stosunku do T-Mobile jest sporo (a Play to już ma w ogóle do nadrobienia bardzo dużo...).
Słowo klucz... "zamawia się pojemność", kwestia techniczna tego = stare graty... :mrgreen:
 #1114053  autor: 3G
 26 mar 2021, 12:40
Moonoon pisze:
26 mar 2021, 09:54
Znasz konkretne liczby więc bardzo proszę się pochwal j i nie pisz o zmodernizowanych stacjach, bo ich stosunkowo jest dużo.
Myślałem, że Ty je znasz skoro wypowiadasz się z taką pewnością. Nie przypominam sobie bym mówił o modernizowanych stacjach...

Ja nie mówię, że Plus buduje dużo nowych stacji, a wygląda jakbyś tak zrozumiał. Skoro wiesz dobrze (a może tylko takie sprawiasz wrażenie), że Plus nie buduje wcale lub buduje bardzo mało to proszę powiedz ile konkretnie. Bo widzisz - fajnie byłoby operować faktami, a nie domysłami popartymi analizami wyszukiwarki GUNB czy innymi "na logikę".

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1114054  autor: Moonoon
 26 mar 2021, 12:58
Czyli też nie wiesz ale się wypowiesz :smt005

Dość wnikliwie śledzę temat rozbudowy Dolny Śląsk z przyległościami i widzę kto ile buduje więc daje mi to prawo do wyrażenia zdania w temacie.

Przez rok w Plusie przybyło ok 100 systemów GSM900 więc ile nowych stacji postawili ?

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1114062  autor: 3G
 26 mar 2021, 13:43
No ale jak wiesz to po prostu podaj liczby, po prostu chętnie się dowiem skoro masz dokładne informacje.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1114063  autor: Moonoon
 26 mar 2021, 14:05
Przecież napisałem, że nie znam tylko szacuję na podstawie dostępnych danych itp.
Widzę, że strasznie Ci to uwiera jesteś taki pewny tych inwestycji Plusa to proszę bardzo zrób adekwatną listę planowanych stacji/budowanych/planowanych dla Dolnego Śląska.
Tu masz to co ja zrobiłem dla Play, podaję abyś był świadom, że się do tematu przykładam:
viewtopic.php?f=24&t=129837&start=1320#p1114020
Porównamy zobaczymy jak w liczbach wygląda :wink:

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1114065  autor: mariusz9a
 26 mar 2021, 14:23
Moonoon no ale co Ty chcesz porównywać? Przecież te sieci są na różnym etapie swojego żywota ;-) Żeby to miało sens to byś musiał porównać to co buduje Play teraz z tym co budował Polkomtel ok 10 lat temu. A i to mało miarodajne bo przez początkowe lata działalności Play niewiele robił z budową sieci i od stosunkowo niedawna próbuje nadgonić to co kiedyś "przejadał".

Poza tym to Wasze przepychanie robi się trochę nudne - od kilku postów jedno i to samo... :roll:
 #1114067  autor: Aszer
 26 mar 2021, 14:54
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 10 lat temu było be co dziś jest cacy. Wymusił to oczywiście rynek. Mozna jednak zadać sobie pytanie - na co liczył Solorz? Myślę, ze Solorz liczył na góry mamony za LTE. Przecież kopił Plusa na zasadzie zastaw się, a postaw się właśnie z powodu LTE. Przecież przez kilka lat po kupnie nie budowano ŻADNYCH nowych stacji poza zamiennikami. Wszystko szlo w LTE 1800. Niestety okazało się już po kilku latach, ze owszem mamona jest, ale nie taka jaka by się chciało mieć. Bo przede wszystkim konkurencja działa sprawniej, lepiej. Ma lepszy dosyl do stacji z LTE, szybciej wprowadza nowe technologie. Ma więcej środków. Solorza zgubiła nieznajomość rynku telekomunikacyjnego. Polkomtel winien być sprzedany profesjonalistom - Telii, Telenor, Telefonica, a nie jakiemuś panu od disco polo Polsatu. Jak wiemy jednak decyzja o sprzedaży Polkomtel była polityczna, a nie merytoryczna.
Sprzedaż stacji jest właściwa, ale bardzo spóźniona i wymuszona na Solorzu. Dla niego jest to porażka. Na osłodę dostanie 7 mld zł i spłaci w końcu kredyt zaciągnięty na kupno Polkomtela. Prawdopodobnie w perspektywie kilku lat sprzeda Polkomtel kompletnie.
 #1114068  autor: Moonoon
 26 mar 2021, 14:54
Przecież dyskusja dotyczy rozwoju, zapytałem czy dane podane w rocznym raporcie mogą być mocno rozjechane z rzeczywistością.
Nie otrzymałem odpowiedzi.
Na koniec 2019 zieloni i fioletowi byli na zbliżonym poziomie jeśli chodzi o ilość stacji na koniec 2020 Plus przez swoje podejście do tematu został przez Play prześcignięty myślę, że o około 500 lokalizacji.
WYMODEROWANO

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
 #1114069  autor: 3G
 26 mar 2021, 15:36
Moonoon pisze:
26 mar 2021, 14:05
nie znam tylko szacuję na podstawie dostępnych danych itp.
Dlatego prosiłem o konkretne dane, a nie wróżenie z fusów czy jakieś tam "wydajemisię.
Moonoon pisze:
26 mar 2021, 14:05
jesteś taki pewny tych inwestycji Plusa
Cały czas coś źle rozumiesz. Nigdzie nie napisałem czy Plus ma dużo, czy mało inwestycji. Weź się w garść i zacznij czytać ze zrozumieniem.
Moonoon pisze:
26 mar 2021, 14:05
to proszę bardzo zrób adekwatną listę planowanych stacji/budowanych/planowanych dla Dolnego Śląska.
Tu masz to co ja zrobiłem dla Play, podaję abyś był świadom, że się do tematu przykładam:
Myślisz, że nie mam nic lepszego do roboty? A ty możesz wstawić i milion zdjęć i nudnych speedtestów jak masz na to ochotę. Nie zapomnij o Orange i T-Mobile, bo mega aktywność w temacie tylko jednej sieci to już fanatyzm. Na szczęście Plusa masz już z głowy. Twoją listę przescrollowałem, może bym zajrzał gdyby dotyczyła moich okolic. Tylko dawaj jeszcze więcej dziecinnych emotikonek, będzie bardziej profesjonalnie.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2021, 15:38 przez 3G, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1114070  autor: Mateusz7
 26 mar 2021, 15:37
mariusz9a pisze:
25 mar 2021, 14:16
Samo sprzedanie nadajników przez Plusa i Play wyjdzie im obojgu na dobre - będzie tak jak z N - cześć lokalizacji będzie zlikwidowana (tych dublujących się). Plus zyska silniejszy sygnał w miastach a Play lepsze pokrycie powierzchniowe. A dziury zasięgowe przecież będą zawsze. Na pewno sieć też będzie rozbudowywana - na bank są tego typu zapisy w umowach. Także gorzej w globalnej skali na pewno nie będzie.
Mniej więcej podobnie o tym myślałem. Tylko jest mała wątpliwość. N! zarządza zarówno infrastrukturą pasywną, jak i aktywną, a więc niemal każda stacja obsługuje zarówno Orange jak i T-Mobile bez dublowania sprzętu. W przypadku Plusa i Playa na ten moment wygląda na to, że dla obu operatorów uwspólniona zostanie "jedynie" infrastruktura pasywna. Nie końca rozumiem jaki ma być ostateczny kształt takiej konsolidacji, czy będą dublowane infrastruktury aktywne. Jeśli tak, to za pewne będzie niemała liczba lokalizacji z których dany operator nie skorzysta. Dochodzi jeszcze kwestia wspólnego 5G na 700 MHz dla wszystkich operatorów.
 #1114073  autor: 3G
 26 mar 2021, 15:45
Moonoon pisze:
26 mar 2021, 14:54
Słychać wycie fanów Plusa... znakomicie :lol:
Ogarnij trochę słownictwo. Korzystam z każdej sieci i nie widzę powodów by którąkolwiek tak kochać jak ty Playa. Ja lubię wszelkie dyskusje opierać na twardych faktach, chętnie bym porównał liczbę stacji itd. - skoro więc masz konkretne dane ile Plus (nie)wybudował to zapodaj i będzie się rozmawiało o wiele lepiej.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1114076  autor: Moonoon
 26 mar 2021, 16:00
"Kocham Play" aż tak Ci brak argumentów ?

Plus w 2020 wybudował w/g mnie ok. 100 nowych stacji w nowych lokalizacjach, teraz Ty odnieś się merytorycznie i napisz ile w/g posiadanych przez Ciebie danych.

Play "ala" 5G
https://www.speedtest.net/result/a/8325716393
  • Strona 19 z 63
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 63
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 63