DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 112 z 191
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 191
 #1121359  autor: MaciejM
 04 wrz 2021, 14:04
Może i jest nudne ale takie podejście operatora należy tępić. W każdej innej sieci jak urządzenia nie ma na liście ale usługa działa, klient nie może reklamować, a operator nie wnika.
 #1121360  autor: f0ku5
 04 wrz 2021, 14:06
"W każdej innej sieci"? Rozumiem, że sprawdziłeś wszystkie sieci na świecie?
 #1121361  autor: MaciejM
 04 wrz 2021, 14:18
Sprawdziłem wszystkie europejskie. Tylko Orange Polska się wyróżnia. Więc jakie jest prawdopodobieństwo w skali świata ?
Dlaczego takie podejście należy tępić ?

Po pierwsze wymuszanie zakupu urządzenia od operatora.
Po drugie narzucanie konfiguracji ze strony operatora na urządzenia producenta (w przypadku Orange Polska preferowany tryb pracy Wifi Calling, siła sygnału wifi przy którym działa wifi calling.
Po trzecie w Orange Flex problemu nie ma, magicznie urządzenia nie wspieranie nie powodują już problemów ?
Przy 5G SA Orange zrobi selekcję urządzeń
 #1121364  autor: kozien70
 04 wrz 2021, 15:10
Powiedz, jak sprawdziłeś wszystkie sieci europejskie. Jeździłeś, każdą przetestowałeś z każdym telefonem? Jestem ciekaw.
 #1121366  autor: darekka
 04 wrz 2021, 15:25
Że Orange robi cyrki to źle ale nie ma żadnego prawnego obowiązku aby jakakolwiek sieć świadczyła jakiekolwiek konkretne usługi(ba nawet nie muszą mieć zasięgu jeśli danemu operatorowi się "nie opłaca"), a co dopiero jakieś konkretne technologie typu VoLTE. Możemy marudzić itp. ale nikt nikogo zmusić do udostępnienia np.VoLTE dla wszystkich sprzętów nie może i już(część pewnie pamięta jak lata temy Plus do LTE wpuszczał tylko nowe plany taryfowe na umowie-starych nie wpuszczał i już-komu nie pasiło w tym i mi odszedł z sieci i już, a jak Plus po jakimś czasie sobie policzył zyski/straty to i LTE upowszechnił bardziej).
Jak operator policzy i wyjdzie, że kasując 3G/2G stracą zbyt dużo klientów bez sprzętu VoLTE to albo udostępnią to dla większej ilości sprzętu obecnie banowanego albo oleją tą garstkę klientów lub przeprowadzą akcję w stylu wymień swój stary szmelc na choćby klawiszową Nokie z VoLTE za np.pól.ceny-przyjdź do salonu oddaj grata weź za pół ceny grata ale z VoLTE(przy okazji nieświadomych może uda się wpakować w umowę/zetafony itp)..
Rynek zweryfikuje operatorów w każdej kwestii.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1121367  autor: MaciejM
 04 wrz 2021, 15:43
Fora internetowe, głównie strony internetowe operatorów z wyjątkiem. Szwecji, Norwegii, Litwy, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii gdzie w tych krajach byłem średnio 1-2 miesiące.

Owszem nie ma obowiązku świadczyć usługi, ale czy w takim razie powinno być przyzwolenie na umyślne blokowanie ?
To byłaby ta sama sytuacja gdyby np. Orange blokowały urządzeniom z poza listy agregację pasm ale w Orange Flex by już nie blokowali.
 #1121368  autor: Remington
 04 wrz 2021, 16:10
MaciejM pisze:
04 wrz 2021, 13:41
Argument nie powiem skąd :lol:

We wszystkich innych sieciach problemu nie ma, tylko u nich problemy powodują.

No właśnie nie we wszystkich. Mam P9 Lite z obsługą VoLTE i w żadnej polskiej sieci nie działa. Podobnie jak Xiaomi 4X. Nie jest więc prawdą, że w innych sieciach problemu nie ma.
 #1121372  autor: MaciejM
 04 wrz 2021, 17:56
To już dość stary telefon ale pomijając.
Gdybyś wrzucił paczkę z xda przez recovery do czego potrzebny jest root, VoLTE zaczęłoby działać z wyjątkiem Orange, który by go zablokował bo nie jest na liście.
W innych sieciach ? Proszę bardzo działa, nie zablokujemy Ci ale nie możesz reklamować, że masz jakieś problemy.
To tak jak w moim samochodzie producent zaleca tankowanie E98 ale można też E95 z tym, że będą osiągi słabsze.
Technicznie dałby radę zrobić tak by samochód jeździłby tylko na E98.

Telefony Asusa mają wrzucony config VoLTE i Wi-Fi Calling polskich operatorów, ale w Orange nie działa, sprawdziłem tylko na Zenfone 8.
W przypadku Xiaomi sytuacja wygląda gorzej.
Wyszła aktualizacja do MIUI 12.0.4 oraz 12.5 pojawiła się opcja włączenia VoLTE czy Wifi Calling, baa nawet jest link do regulaminu Orange i co ? Usługi podziałają max kilka godzin.
 #1121376  autor: f0ku5
 04 wrz 2021, 20:12
Ale my wiemy o tym wszystkim o czym Ty piszesz.
Wszystko się jednak sprowadza do tego, że nie musisz cały czas o tym pisać. Wszyscy wiedzą, jak to wygląda w Orange i nic z tym nie poradzimy. Ja natomiast absolutnie nie uwierzę w to, że w całej Europie tylko w naszym polskim Orange tak to wygląda ;)
 #1121378  autor: marcin19883
 04 wrz 2021, 20:34
Na stronie Orange France tez mają te śmieszne listy kompatybilności. Z tym, że więcej telefonów obsługujących smsy po wifi. Tak samo Rumunia.
 #1121379  autor: Remington
 04 wrz 2021, 20:44
MaciejM pisze:
04 wrz 2021, 17:56
To już dość stary telefon ale pomijając.
Gdybyś wrzucił paczkę z xda przez recovery do czego potrzebny jest root, VoLTE zaczęłoby działać z wyjątkiem Orange, który by go zablokował bo nie jest na liście.
W innych sieciach ? Proszę bardzo działa, nie zablokujemy Ci ale nie możesz reklamować, że masz jakieś problemy.

Skoro nie działa na standardowym sofcie bez roota, to znaczy, że nie działa. Orange tylko ogranicza w inny sposób, bo po IMEI, a nie inaczej. Zatem o co niby miałby UOKiK się czepiać akurat tylko ich, a innych nie? To jest sprawa dość złożona, a operator się wybroni twierdzeniami o „degradacji sieci”, na czym UOKiK się nie zna i łyknie jak młody pelikan.
 #1121387  autor: Remington
 04 wrz 2021, 21:57
Ad. 1. Da się tylko gdy hardware na to pozwala. Na starych Mediatekach na pewno się dało, na nowszych nie wiem, na Snapdragonach nawet starych nie było możliwości.
Ad. 2. Legalne, kiedyś wklejałem wyjaśnienie sądu w tej sprawie. Nielegalne jest zmienianie w złej wierze, np. w celu ukrycia faktu używania sprzętu pochodzącego z kradzieży, czy użycia softu przypisanego do konkretnego innego urządzenia itp., ale nie „niewinna” zmiana do własnych celów. Generalnie: liczą się okoliczności zmiany IMEI (gdy to działanie przeciwko „obrotowi gospodarczemu”), a nie sam fakt dokonania zmiany.
 #1121393  autor: doktor
 05 wrz 2021, 07:45
Wczoraj na S10 wskoczył update, dziś na trybie samolotowym działają SMS w Orange!.

https://www.speedtest.net/result/a/9980004371
LTE2600+LTE2100+LTE1800+LTE800+5G 3600

https://www.speedtest.net/result/15854998413.png
GPON w domu
 #1121419  autor: PawlusG
 05 wrz 2021, 14:19
MaciejM pisze:
04 wrz 2021, 17:56
W przypadku Xiaomi sytuacja wygląda gorzej.
Wyszła aktualizacja do MIUI 12.0.4 oraz 12.5 pojawiła się opcja włączenia VoLTE czy Wifi Calling, baa nawet jest link do regulaminu Orange i co ? Usługi podziałają max kilka godzin.
Ostatnio się bawiłem swoim Redmi 9, soft 12.0.1 i przekładałem do niego karty Orange, Play i Plus, niestety nie mam żadnej karty od TM. W Play i Plus oczywiście działa VoLTE i VoWiFi. Ciekawie jest w przypadku Orange, gdzie VoLTE działa przez jakieś kilkanaście minut od przełożenia do niego karty z Samsunga (można dzwonić i w trakcie rozmowy telefon działa na LTE), a potem znika.
Dość ciekawa jest sytuacja z Poco M3, niestety zapomniałem go przetestować z kartą Play. W Orange VoLTE i VoWiFi oczywiście nie działa, a w Plusie działało przez jeden dzień po włączeniu usługi, a później po prostu przestało działać. Plus nie wyłączył usługi, bo po przełożeniu karty do innego telefonu VoLTE działa. Jeśli ktoś się zastanawia nad Redmi 9 i Poco M3, to lepiej brać Redmi, lepiej działa.

:)
  • Strona 112 z 191
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 191
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 191