DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 160 z 191
  • 1
  • 158
  • 159
  • 160
  • 161
  • 162
  • 191
 #1146656  autor: marcin19883
 30 mar 2023, 20:28
kozien70 pisze:
30 mar 2023, 20:05
niedawno po aktualizacji użytkownicy różnych modeli Xiaomi zaczęli się uskarżać, że telefon przerywa rozmowy VoLTE po 20s jeżeli rozmowa jest w obrębie jednej sieci.
A to ciekawe. Gdzie masz to info? jakie forum. Mi jeszcze nigdy żadna aktualizacja nie popsuła Volte/VoWifi na żadnym telefonie Xiaomi. Jedno wiem napewno, że problemy z telefonami mają użytkownicy, instalujący modowane softy np. xiaomi.eu-tygodniowe lub cokolwiek innego.
 #1146659  autor: IC_Current
 30 mar 2023, 20:34
Też mam trzy Xiaomi z oryginalnym softem we Flex i jednego staruszka Redmi 4 Pro z LineageOS w Plusie i wszystko hula idealnie.
 #1146660  autor: marcin19883
 30 mar 2023, 20:35
Xiaomi to nie Samsung czy Iphone, że co chwila coś zmienia w firmware modemów. Raczej configi IMS, pozostają niezmienione od nowości. To operator wdraża telefon do swojego systemu :)
 #1146661  autor: IC_Current
 30 mar 2023, 20:40
No nie do końca. Np na Mi 9 Lite kiedyś nie było oficjalnego wsparcia w Orange. Potem w Xiaomi zrobili aktualizację i wraz z nią zaczęło działać VoLTE. Potem była kolejna mała aktualizacja i pojawił się oficjalny regulamin usługi VoWiFi od Orange do akceptacji i zaczęło fungować oficjalnie VoWiFi bez potrzeby wbijania kodów.
Na Mi 11 Lite NE znowu na początku był konfig VoWiFi, gdzie wybierało się preferencje sieci (komórkowa/wifi), Po aktualizacji do Androida 12 w Orange już nie ma preferencji, tylko działa to jak na Samsungach (włączenie VoWiFi zawsze wymusza połączenie przez WiFi niezależnie od stanu sieci komórkowej). To jest domyślny konfig dla Orange. Ale już dla Play czy TM dalej są preferencje wyboru komórka/ WiFi aktywne. Dla TM jest nawet dodatkowe ustawienie preferencji w roamingu. Tylko Orange został okrojony.
 #1146662  autor: kozien70
 30 mar 2023, 20:49
marcin19883 pisze:
30 mar 2023, 20:28

A to ciekawe. Gdzie masz to info? jakie forum. Mi jeszcze nigdy żadna aktualizacja nie popsuła Volte/VoWifi na żadnym telefonie Xiaomi. Jedno wiem napewno, że problemy z telefonami mają użytkownicy, instalujący modowane softy np. xiaomi.eu-tygodniowe lub cokolwiek innego.
Daleko nie trzeba szukać. Proszę: viewtopic.php?t=133134
 #1146663  autor: pawel100g
 30 mar 2023, 20:49
Z Xiaomi miałem do czynienia tylko ze staruszkiem Mi A2 lite, w którym działało VoLTE w Play, dopóki nie wskoczyła aktualizacja do androida 10, która je "ucięła" (i zresztą parę innych funkcji też) i już nie wróciła. Ale to "słynna" seria z Android One
 #1146665  autor: marcin19883
 30 mar 2023, 21:03
kozien70 pisze:
30 mar 2023, 20:49
Daleko nie trzeba szukać. Proszę: viewtopic.php?t=133134

Na forum Miui nikt raczej takich problemów nie ma z Volte. Stawiam, że to problem sieciowy. A nie telefonu. Od dawna powtarzam, że PLAY ma coś popsute w konfigach stacji(np. agregacja, raz działa, potem przestaje i tak losowo sama się włacza na routerach). Może tym razem też coś popsuli w konkretnej lokalizacji. U tych osób.
Nawet Moonoon piszę, że problem występuje kiedy sygnał skacze po nadajnikach.

Redmi Note 11S 5G - Nic nowego nie dostał w ostatnich miesiącach, oprócz poprawek bezpieczeństwa i to w grudniu 2022.

Redmi Note 11S 4G -Nic nowego nie dostał, oprócz poprawek bezpieczeństwa w styczniu

Mi 11 Lite 5G - w grudniu 2022 Miui z Androidem 12. W lutym 2023 Miui 14 z Androidem 13. Coś mogło się popsuć po przejściu na wyższą wersję. Zalecane wyczyszczenie telefonu.

POCO M4 Pro 5G
- poprawki bezpieczeństwa w styczniu
 #1146669  autor: kozien70
 30 mar 2023, 23:48
Nie no jasne. Problem sieciowy. Bądź poważny.
Na telefonach innych producentów nie było problemu. Tylko na niektórych Xiaomi.
Skoro problem dotyczy tylko niektórych modeli tylko jednego producenta, to chyba oczywiste, że błąd jest w oprogramowaniu telefonu.
Proszę: link do kolejnego forum. Aktualizacja zepsuła VoLTE w Xiaomi w Play.
https://forum.pclab.pl/topic/1361472-te ... po-20-sek/

Ja nie mam zamiary kłócić się tu z nikim nt. mojego zdania o chińskich softach, bo to nie ten topic, ale nie pisz, że od kilku lat VoLTE na Xiaomi działa wzorowo. Wzorowo to działa np. w iPhone.
 #1146670  autor: matias55
 31 mar 2023, 01:34
A ja się na swoim przykładzie przekonałem jak to wszystko może świetnie działać na niecertyfikowanym telefonie niczym legendarny iPhone. Chętnie złapie jakiegoś Xiaomi i pobawię się w podmiankę konfiguracji modemów w przypadku niewłaściwego działania VoLTE, czy WiFi.
 #1146673  autor: PLMTS
 31 mar 2023, 08:13
matias55 pisze:
31 mar 2023, 01:34
A ja się na swoim przykładzie przekonałem jak to wszystko może świetnie działać na niecertyfikowanym telefonie niczym legendarny iPhone.
O widzisz, ja mam zbieżne doświadczenia. Znów legendarny Orange, ale tym razem Flex, a nie nju. Sytuacja jest następująca: Orange nieustannie ma problem ze wspomnianym przeze mnie wcześniej realme, ale już tani, badziewiasty tablet Blackview Tab11, którego to na liście certyfikowanych telefonów nie ma, bez żadnego problemu połączył się z IMSem i obsługuje zarówno VoLTE jak i Wifi Calling. Żadnego zrywania, żadnego wywalania do 3G. No to ja się pytam: jaki jest klucz wpuszczania urządzeń do IMSa Orange?
 #1146683  autor: kszaq
 31 mar 2023, 10:16
torre24 pisze:
30 mar 2023, 19:58
Zamówiłem Pixel-a w poniedziałek i chciałbym podsumować jego działanie w polskich sieciach jeśli chodzi o VoLTE i WiFi Calling (bo 5G to nie działa w żadnej) zanim do mnie dojedzie. A więc:
- PLAY wspiera oficjalnie ten telefon jeśli chodzi o VoLTE;
- podobno działa VoLTE w T-Mobile ale nigdzie nie znalazłem wpisu jakiegoś usera, który by to potwierdził;
- o WiFi Calling można na razie zapomnieć.
Coś pominąłem?

BTW. Chodzi mi o działanie telefonu bez roota, nie znam się na tym i nie chciałbym uceglić słuchawki.
Pixele 6 i 7 (zwykły, a, Pro) w ostatnich aktualizacjach mają wsparcie dla VoLTE w Play i T-Mobile. Potwierdzają to wpisy na GitHub (https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol ... /issues/17), w plikach konfiguracyjnych aplikacji IMS są odpowiednie wpisy dla tych operatorów.

Jest też w pełni bezpieczny sposób, dzięki któremu we wszystkich polskich sieciach da się korzystać z VoLTE i VoWiFi - sam używam obu z kartą nju w Pixel 6. Metoda jest bezpieczna, bo w pełni odwracalna i wykorzystuje odpowiednie API w Androidzie, nie zmienia żadnych plików systemowych : https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/
 #1146703  autor: matias55
 31 mar 2023, 12:27
PLMTS pisze:
31 mar 2023, 08:13
matias55 pisze:
31 mar 2023, 01:34
A ja się na swoim przykładzie przekonałem jak to wszystko może świetnie działać na niecertyfikowanym telefonie niczym legendarny iPhone.
O widzisz, ja mam zbieżne doświadczenia. Znów legendarny Orange, ale tym razem Flex, a nie nju. Sytuacja jest następująca: Orange nieustannie ma problem ze wspomnianym przeze mnie wcześniej realme, ale już tani, badziewiasty tablet Blackview Tab11, którego to na liście certyfikowanych telefonów nie ma, bez żadnego problemu połączył się z IMSem i obsługuje zarówno VoLTE jak i Wifi Calling. Żadnego zrywania, żadnego wywalania do 3G. No to ja się pytam: jaki jest klucz wpuszczania urządzeń do IMSa Orange?
Właśnie zastanawiam się, czy to kwestia samej konfiguracji plików modemu, czy inne bugi w sofcie. Dożyliśmy czasów, że to użytkownik będzie się teraz martwił i szukał rozwiązań na działanie podstawowych usług.
 #1146741  autor: marcin19883
 31 mar 2023, 18:22
kozien70 pisze:
30 mar 2023, 23:48
Nie no jasne. Problem sieciowy. Bądź poważny.
Napisalem jasno, ze aktualizacje tego nie popsuly. Wyszly kilka tygodni/miesiecy temu dla telefonow z linka, ktory dales, wiec jak niby teraz w marcu mialy cokolwiek popsuc? Mam w rodzinie kilka Xiaomi i zaden nie ma problemow z rozmowami. A wszyscy maja PLAYa. Ostatnie dni dopytalem sie jeszcze i nic.
 #1146744  autor: kozien70
 31 mar 2023, 18:47
A, rozumiem. Czyli to, że u twojej rodziny wszystko działa oznacza, że u nikogo taki problem nie mogl się pojawić, a ludzie na forach kłamią. A nawet jak się pojawił to na pewno z winy sieci, bo przecież XIAOMI na 10000% nnie mogło czegokolwiek popsuć. A tak w ogóle to dach nie mógł przeciekać, bo na zgrupowaniu prawie w ogole nie padało :lol: Dobra, nie chce mi się z tobą przepychać, tak, masz rację. Pozostańmy przy swoich zdaniach. Koniec tematu.
 #1146959  autor: gosc123
 03 kwie 2023, 10:37
Wziąłem sobie kartę playa do testów i jest trochę inaczej niż w Orange, uruchomiłem kartę minęło parę godzin wszystke konfguracje dostałem i OK, dzwonię zrzuca do 3G, jakość głosu zła, znacznie gorsza niż w Orange więc piszę przez czat do playa, miła pani od razu wie o co chodzi i mówi że volte będzie włączone do 24f ale z reguły jest szybciej, po ok. 10h od zlecena na telefonie pojawia się ikonka "VoLTE", dzwonię, jakość połączenia bardzo dobra choć może ciut ciszej niż w Orange;) Także wynika z tego że volte w play w prepaidzie nie jest aktywne samoczynnie. Teraz testy internetu i o ile źle nie jest to play pracuje bardziej zrywami, raz może być 0,5Mbps DL a za chwilę 30-40, czasem jakiś skok do 140 (tyle miałem raz) i znów spadek do 10, w Orange jest to bardziej "wygładzone" takie przewidywalne 10-20Mbps jest zawsze przynajmniej w obciążonych miastach.
 #1146998  autor: torre24
 03 kwie 2023, 14:57
kszaq pisze:
31 mar 2023, 10:16
torre24 pisze:
30 mar 2023, 19:58
Zamówiłem Pixel-a w poniedziałek i chciałbym podsumować jego działanie w polskich sieciach jeśli chodzi o VoLTE i WiFi Calling (bo 5G to nie działa w żadnej) zanim do mnie dojedzie. A więc:
- PLAY wspiera oficjalnie ten telefon jeśli chodzi o VoLTE;
- podobno działa VoLTE w T-Mobile ale nigdzie nie znalazłem wpisu jakiegoś usera, który by to potwierdził;
- o WiFi Calling można na razie zapomnieć.
Coś pominąłem?

BTW. Chodzi mi o działanie telefonu bez roota, nie znam się na tym i nie chciałbym uceglić słuchawki.
Pixele 6 i 7 (zwykły, a, Pro) w ostatnich aktualizacjach mają wsparcie dla VoLTE w Play i T-Mobile. Potwierdzają to wpisy na GitHub (https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol ... /issues/17), w plikach konfiguracyjnych aplikacji IMS są odpowiednie wpisy dla tych operatorów.

Jest też w pełni bezpieczny sposób, dzięki któremu we wszystkich polskich sieciach da się korzystać z VoLTE i VoWiFi - sam używam obu z kartą nju w Pixel 6. Metoda jest bezpieczna, bo w pełni odwracalna i wykorzystuje odpowiednie API w Androidzie, nie zmienia żadnych plików systemowych : https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/
Pixel dziś dotarł. VoLTE w T-Mobile na kartę działa od razu po włożeniu karty do telefonu. VoWiFi nie działa.
Ogólnie wrażenia pozytywne ale jeśli tym sposobem z githuba nie uruchomię WiFiCalling to pixela odsyłam do sprzedawcy.
 #1147018  autor: kszaq
 03 kwie 2023, 18:53
torre24 pisze:
03 kwie 2023, 14:57
Pixel dziś dotarł. VoLTE w T-Mobile na kartę działa od razu po włożeniu karty do telefonu. VoWiFi nie działa.
Ogólnie wrażenia pozytywne ale jeśli tym sposobem z githuba nie uruchomię WiFiCalling to pixela odsyłam do sprzedawcy.
Najważniejsze jest, aby dodać APN IMS, opis w tym wątku: https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol ... /issues/17

Niewykluczone, że samo dodanie APN oraz restart wystarczą, aby działało VoWiFi - byłbyś w stanie to sprawdzić?
 #1147047  autor: torre24
 03 kwie 2023, 20:37
kszaq pisze:
03 kwie 2023, 18:53
torre24 pisze:
03 kwie 2023, 14:57
Pixel dziś dotarł. VoLTE w T-Mobile na kartę działa od razu po włożeniu karty do telefonu. VoWiFi nie działa.
Ogólnie wrażenia pozytywne ale jeśli tym sposobem z githuba nie uruchomię WiFiCalling to pixela odsyłam do sprzedawcy.
Najważniejsze jest, aby dodać APN IMS, opis w tym wątku: https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol ... /issues/17

Niewykluczone, że samo dodanie APN oraz restart wystarczą, aby działało VoWiFi - byłbyś w stanie to sprawdzić?
Usunąłem, ten który był, dodałem ten z obrazka (zostawiłem operatora 260 02 bo to T). Nie działa.
 #1147048  autor: kszaq
 03 kwie 2023, 20:55
Dzięki za potwierdzenie. Czyli użycie aplikacji jest niezbędne. Od razu wspomnę, że patch jest zapamiętywany po restarcie telefonu, ale trzeba go od nowa aplikować po aktualizacji systemu.
 #1147154  autor: pawel100g
 05 kwie 2023, 10:53
pawel100g pisze:
27 mar 2023, 14:07
Ktoś ma może Moto G82 i podzieli się informacją, czy VoLTE działa w Play w tym modelu? Zastanawiam się nad jej zakupiłem, ale na stronie operatora nie jest ona wymieniana (podobnie brak info na wificalling-volte), a kupno telefonu bez tego wsparcia wydaje mi się "średnie"
Odpowiem sam sobie, bo kupiłem ten telefon na promocji jednak. W Moto G82 w Play działa zarówno VoLTE, jak i WiFi Calling. Wysłałem już zgłoszenie na wificalling-volte
  • Strona 160 z 191
  • 1
  • 158
  • 159
  • 160
  • 161
  • 162
  • 191
  • 1
  • 158
  • 159
  • 160
  • 161
  • 162
  • 191