DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 134 z 191
  • 1
  • 132
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 191
 #1131204  autor: Mixiorek
 13 maja 2022, 10:11
Jednak jeżeli jest sobie biurowiec, który nie ma instalacji wewnętrznej od operatora i siedzi tam łącznie set, tysiące osób i mają dobrze zaplanowane APeki to mogą siedzieć na WiFi calling. Wtedy zysk dla operatora jest już znaczący.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1131235  autor: rsig
 14 maja 2022, 03:45
Teoretycznie użycie Wifi Calling powinno pozwolić telefonowi Dual SIM Standby działać jako Dual SIM Active (jak ktoś potrzebuje DSA). Ale nigdy nie sprawdzałem czy tak rzeczywiście jest.
 #1131238  autor: Remington
 14 maja 2022, 09:53
Remington pisze:
12 maja 2022, 21:23
Ciekawostka z Play (prepaid). SMS-y wysłane z zagranicy po WiFi (sprawdzane na trybie samolotowym) są widoczne w Play24 tak samo jak wysłane w zwykłym roamingu (oznaczone jako „zagraniczne”).

Test z użyciem WiFi mającego polskie IP - tak samo, SMS oznaczony jako zagraniczny. Podejrzewam, że system billingowy Play robi to na podstawie ostatniego operatora, do którego numer był zalogowany.
 #1131244  autor: xperia
 14 maja 2022, 12:40
rsig pisze:
14 maja 2022, 03:45
Teoretycznie użycie Wifi Calling powinno pozwolić telefonowi Dual SIM Standby działać jako Dual SIM Active (jak ktoś potrzebuje DSA). Ale nigdy nie sprawdzałem czy tak rzeczywiście jest.
W iPhone zarówno przez wifi calling jak i na LTE tak to działa.
 #1131248  autor: Tomaszfraczek
 14 maja 2022, 13:09
xperia pisze:
14 maja 2022, 12:40
W iPhone zarówno przez wifi calling jak i na LTE tak to działa.
Przez WiFi Calling na obu SIMach jak najbardziej działa to jak Dual SIM dual Active.

Jeśli chodzi o LTE, to mam eSIM T-Mobile i SIM Play w iPhone 13 Pro Max. Kiedy jedna osoba rozmawiała ze mną na SIM Playa, a druga w tym czasie chciała zadzwonić na numer w T-Mobile, to nie słyszała kompletnie żadnego sygnału, a po kilkunastu sekundach moje trwające połączenie w Play spadło do 2G… i tak samo działo się za każdą próbą. Tak jakby telefon nie pokazywał w ogóle przychodzącego połączenia na numer T-Mobile, ale po kilku sygnałach (których nie było słychać) mimo wszystko zrzucał mnie w Playu do 2G z niewiadomych powodów…

Mieszkam blisko kilku nadajników, więc nie jest to problem sygnału, ani obciążenia nadajnika.

Chyba, że musi być włączona opcja „Przełączanie danych komórkowych”?
 #1131249  autor: xperia
 14 maja 2022, 13:17
Tomaszfraczek pisze:
14 maja 2022, 13:09
xperia pisze:
14 maja 2022, 12:40
W iPhone zarówno przez wifi calling jak i na LTE tak to działa.
Przez WiFi Calling na obu SIMach jak najbardziej działa to jak Dual SIM dual Active.

Jeśli chodzi o LTE, to mam eSIM T-Mobile i SIM Play w iPhone 13 Pro Max. Kiedy jedna osoba rozmawiała ze mną na SIM Playa, a druga w tym czasie chciała zadzwonić na numer w T-Mobile, to nie słyszała kompletnie żadnego sygnału, a po kilkunastu sekundach moje trwające połączenie w Play spadło do 2G… i tak samo działo się za każdą próbą. Tak jakby telefon nie pokazywał w ogóle przychodzącego połączenia na numer T-Mobile, ale po kilku sygnałach (których nie było słychać) mimo wszystko zrzucał mnie w Playu do 2G z niewiadomych powodów…

Mieszkam blisko kilku nadajników, więc nie jest to problem sygnału, ani obciążenia nadajnika.

Chyba, że musi być włączona opcja „Przełączanie danych komórkowych”?
Być może. Ja mam włączone „Przełączanie danych komórkowych” i nigdy czegoś takiego jak opisujesz nie zaobserwowałem. Zawsze rozmawiając na jednym z numerów, drugi jest również dostępny.
 #1131250  autor: iphoneski
 14 maja 2022, 14:37
Też mi się wydaje, że przełączanie danych musisz mieć włączone, żeby działało to poprawnie.
 #1131253  autor: rsig
 14 maja 2022, 15:39
Na Androidzie też jest taka, czysto softwarowa, emulacja Dual SIM Active (w moim LG nazywa się to "Inteligentne przekazywanie", ilekroć przekładam kartę SIM pyta czy ją włączyć). Niemniej jeśli przynajmniej jeden numer jest w Wifi Calling to powinno to umożliwić prawdziwe DSA, bez konieczności przekierowywania połączeń między SIM-ami.
 #1131273  autor: kozien70
 15 maja 2022, 00:49
Czytaliby instrukcje obsługi, to nie byliby zaskoczeni, że iPhone obsługuje Dual Sim Dual Active gdy korzystamy z WiFi Calling ;)
https://support.apple.com/pl-pl/HT209044
Tak, wiem: kto czyta instrukcje... :lol:

W androidzie (Samsung Galaxy) również to działa, ale z pewną różnicą: o ile w iPhone mogę zawiesić pierwsze połączenie i rozmawiać przez drugie, a potem wrócić do pierwszego (albo przełączać w trakcie rozmowy między jednym a drugim), to w androidzie jest monit, że odebranie drugiego połączenia spowoduje rozłączenie pierwszego.
iPhone wygrywa.

@rsig - to co opisujesz (Inteligentne przekazywanie) to po prostu ustawienie przekierowania między numerami. Taka lipna proteza.
 #1131281  autor: Duke
 15 maja 2022, 13:57
kozien70 pisze:
15 maja 2022, 00:49
Czytaliby instrukcje obsługi, to nie byliby zaskoczeni, że iPhone obsługuje Dual Sim Dual Active gdy korzystamy z WiFi Calling ;)
Ja czytałem ;-) A ten paten można fajnie wykorzystać w roamingu poza UE. Wystarczy kupić kartę SIM lokalnego operatora, a na polskiej karcie wyłączyć roaming. Po utracie zasięgu karta z PL będzie korzystała z WiFi Calling z użyciem danych komórkowych operatora lokalnego.
 #1131292  autor: kozien70
 15 maja 2022, 20:49
I to jest właśnie mega w dual simie iPhone. Gdy obydwie karty obsługują WiFi Calling to mamy Dual Sim Dual Active i to nawet bez zasięgu WiFi - podczas rozmowy przez kartę A telefon pozwala na odebranie połączenia z karty B, która w tym wypadku łączy się poprzez WiFi calling wykorzystując transmisję danych z karty A.
W androidzie tego nie ma. To spowodowało, że z dual simem przesiadłem się na iPhone, bo jednak Dual Active w moim przypadku to bardzo duże ułatwienie.
 #1131296  autor: rsig
 16 maja 2022, 01:26
kozien70 pisze:
15 maja 2022, 00:49
W androidzie (Samsung Galaxy) również to działa, ale z pewną różnicą: o ile w iPhone mogę zawiesić pierwsze połączenie i rozmawiać przez drugie, a potem wrócić do pierwszego (albo przełączać w trakcie rozmowy między jednym a drugim), to w androidzie jest monit, że odebranie drugiego połączenia spowoduje rozłączenie pierwszego.
Rzeczywiście, w moim LG również można odebrać połączenie na drugą kartę, ale kosztem zakończenia (a nie tylko zawieszenia) połączenia z pierwszą kartą.
iPhone wygrywa.
W każdym iPhone tak jest czy tylko w nowych?
@rsig - to co opisujesz (Inteligentne przekazywanie) to po prostu ustawienie przekierowania między numerami. Taka lipna proteza.
Ale za to można (chyba) zscalić oba połączenia, bo oba idą na tą samą kartę.
W zasadzie na andku można tych funkcji używać razem. Jak możemy szybko zakończyć pierwsze połączenie to odbieramy drugie z drugiej karty. A jak nie możemy to czekamy na przekierowanie, zawieszamy pierwsze i odbieramy drugie już na pierwszej karcie.
Remington pisze:
15 maja 2022, 09:44
Niemal zawsze kosztuje. Chyba tylko Play wlicza je w no limity.
A jak mamy, oprócz nolimitów, dodatkowy pakiet minutowy? Czy nawet z niego nie pobiera i trzeba płacić te 40 groszy (czy ile to tam teraz wynosi) za minutę?
kozien70 pisze:
15 maja 2022, 20:49
I to jest właśnie mega w dual simie iPhone. Gdy obydwie karty obsługują WiFi Calling to mamy Dual Sim Dual Active i to nawet bez zasięgu WiFi - podczas rozmowy przez kartę A telefon pozwala na odebranie połączenia z karty B, która w tym wypadku łączy się poprzez WiFi calling wykorzystując transmisję danych z karty A.
W androidzie tego nie ma. To spowodowało, że z dual simem przesiadłem się na iPhone, bo jednak Dual Active w moim przypadku to bardzo duże ułatwienie.
To też nie jest aby funkcja dostępna w ostatnich iPhone'ach? W zeszłym roku były tu dyskusje o Wifi Calling za granicą, narzekano że trzeba router / drugi telefon tylko do udostępniania wifi, nikt się nie pochwalił że na iPhone nie trzeba drugiego telefonu ani rutera.
 #1131371  autor: dagonPL
 18 maja 2022, 17:35
Mogę potwierdzić działanie VoLTE, ViLTE i VoWiFi na budżetowym Galaxy M12 w sieci Play. Soft XEO.
Zgłosiłem w zaprzyjaźnionym serwisie ;-)

Twitter @FonRuchalFest
 #1131406  autor: Tomaszfraczek
 20 maja 2022, 15:03
kozien70 pisze:
15 maja 2022, 20:49
I to jest właśnie mega w dual simie iPhone. Gdy obydwie karty obsługują WiFi Calling to mamy Dual Sim Dual Active i to nawet bez zasięgu WiFi - podczas rozmowy przez kartę A telefon pozwala na odebranie połączenia z karty B, która w tym wypadku łączy się poprzez WiFi calling wykorzystując transmisję danych z karty A.
W androidzie tego nie ma. To spowodowało, że z dual simem przesiadłem się na iPhone, bo jednak Dual Active w moim przypadku to bardzo duże ułatwienie.
A korzystasz też z np. rozmów przez FaceTime Audio / WhatsApp przy tym włączonym trybie dual sim? Ja mam eSIM T-Mobile i SIM Play i... niestety w wielu miejscach, gdzie przy jednej włączonej karcie wszystko śmiga (zasięg pełny, blisko nadajnik, widoczny), to przy dwóch kartach SIM/eSIM już pojawiają się problemy z rozmowami właśnie przez FaceTime, WhatsApp, Telegram - słychać co drugie słowo, komputerowy głos itp. Mam to od iPhone'a 12 Pro Max, potem kupiłem nowy 12 Pro Max, a teraz 13 Pro Max i to samo. Dodam, że nie odtwarzam backupu z iCloud, żeby nie pobrać błędów, wymieniłem również karty SIM i dalej problemy... Właśnie dzisiaj Apple zebrało ode mnie dzienniki i będą patrzeć co może być nie tak. Na WiFi wszystko śmiga ok.
  • Strona 134 z 191
  • 1
  • 132
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 191
  • 1
  • 132
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 191