DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 135 z 192
  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 137
  • 192
 #1131253  autor: rsig
 14 maja 2022, 15:39
Na Androidzie też jest taka, czysto softwarowa, emulacja Dual SIM Active (w moim LG nazywa się to "Inteligentne przekazywanie", ilekroć przekładam kartę SIM pyta czy ją włączyć). Niemniej jeśli przynajmniej jeden numer jest w Wifi Calling to powinno to umożliwić prawdziwe DSA, bez konieczności przekierowywania połączeń między SIM-ami.
 #1131273  autor: kozien70
 15 maja 2022, 00:49
Czytaliby instrukcje obsługi, to nie byliby zaskoczeni, że iPhone obsługuje Dual Sim Dual Active gdy korzystamy z WiFi Calling ;)
https://support.apple.com/pl-pl/HT209044
Tak, wiem: kto czyta instrukcje... :lol:

W androidzie (Samsung Galaxy) również to działa, ale z pewną różnicą: o ile w iPhone mogę zawiesić pierwsze połączenie i rozmawiać przez drugie, a potem wrócić do pierwszego (albo przełączać w trakcie rozmowy między jednym a drugim), to w androidzie jest monit, że odebranie drugiego połączenia spowoduje rozłączenie pierwszego.
iPhone wygrywa.

@rsig - to co opisujesz (Inteligentne przekazywanie) to po prostu ustawienie przekierowania między numerami. Taka lipna proteza.
 #1131281  autor: Duke
 15 maja 2022, 13:57
kozien70 pisze:
15 maja 2022, 00:49
Czytaliby instrukcje obsługi, to nie byliby zaskoczeni, że iPhone obsługuje Dual Sim Dual Active gdy korzystamy z WiFi Calling ;)
Ja czytałem ;-) A ten paten można fajnie wykorzystać w roamingu poza UE. Wystarczy kupić kartę SIM lokalnego operatora, a na polskiej karcie wyłączyć roaming. Po utracie zasięgu karta z PL będzie korzystała z WiFi Calling z użyciem danych komórkowych operatora lokalnego.
 #1131292  autor: kozien70
 15 maja 2022, 20:49
I to jest właśnie mega w dual simie iPhone. Gdy obydwie karty obsługują WiFi Calling to mamy Dual Sim Dual Active i to nawet bez zasięgu WiFi - podczas rozmowy przez kartę A telefon pozwala na odebranie połączenia z karty B, która w tym wypadku łączy się poprzez WiFi calling wykorzystując transmisję danych z karty A.
W androidzie tego nie ma. To spowodowało, że z dual simem przesiadłem się na iPhone, bo jednak Dual Active w moim przypadku to bardzo duże ułatwienie.
 #1131296  autor: rsig
 16 maja 2022, 01:26
kozien70 pisze:
15 maja 2022, 00:49
W androidzie (Samsung Galaxy) również to działa, ale z pewną różnicą: o ile w iPhone mogę zawiesić pierwsze połączenie i rozmawiać przez drugie, a potem wrócić do pierwszego (albo przełączać w trakcie rozmowy między jednym a drugim), to w androidzie jest monit, że odebranie drugiego połączenia spowoduje rozłączenie pierwszego.
Rzeczywiście, w moim LG również można odebrać połączenie na drugą kartę, ale kosztem zakończenia (a nie tylko zawieszenia) połączenia z pierwszą kartą.
iPhone wygrywa.
W każdym iPhone tak jest czy tylko w nowych?
@rsig - to co opisujesz (Inteligentne przekazywanie) to po prostu ustawienie przekierowania między numerami. Taka lipna proteza.
Ale za to można (chyba) zscalić oba połączenia, bo oba idą na tą samą kartę.
W zasadzie na andku można tych funkcji używać razem. Jak możemy szybko zakończyć pierwsze połączenie to odbieramy drugie z drugiej karty. A jak nie możemy to czekamy na przekierowanie, zawieszamy pierwsze i odbieramy drugie już na pierwszej karcie.
Remington pisze:
15 maja 2022, 09:44
Niemal zawsze kosztuje. Chyba tylko Play wlicza je w no limity.
A jak mamy, oprócz nolimitów, dodatkowy pakiet minutowy? Czy nawet z niego nie pobiera i trzeba płacić te 40 groszy (czy ile to tam teraz wynosi) za minutę?
kozien70 pisze:
15 maja 2022, 20:49
I to jest właśnie mega w dual simie iPhone. Gdy obydwie karty obsługują WiFi Calling to mamy Dual Sim Dual Active i to nawet bez zasięgu WiFi - podczas rozmowy przez kartę A telefon pozwala na odebranie połączenia z karty B, która w tym wypadku łączy się poprzez WiFi calling wykorzystując transmisję danych z karty A.
W androidzie tego nie ma. To spowodowało, że z dual simem przesiadłem się na iPhone, bo jednak Dual Active w moim przypadku to bardzo duże ułatwienie.
To też nie jest aby funkcja dostępna w ostatnich iPhone'ach? W zeszłym roku były tu dyskusje o Wifi Calling za granicą, narzekano że trzeba router / drugi telefon tylko do udostępniania wifi, nikt się nie pochwalił że na iPhone nie trzeba drugiego telefonu ani rutera.
 #1131371  autor: dagonPL
 18 maja 2022, 17:35
Mogę potwierdzić działanie VoLTE, ViLTE i VoWiFi na budżetowym Galaxy M12 w sieci Play. Soft XEO.
Zgłosiłem w zaprzyjaźnionym serwisie ;-)

Twitter @FonRuchalFest
 #1131406  autor: Tomaszfraczek
 20 maja 2022, 15:03
kozien70 pisze:
15 maja 2022, 20:49
I to jest właśnie mega w dual simie iPhone. Gdy obydwie karty obsługują WiFi Calling to mamy Dual Sim Dual Active i to nawet bez zasięgu WiFi - podczas rozmowy przez kartę A telefon pozwala na odebranie połączenia z karty B, która w tym wypadku łączy się poprzez WiFi calling wykorzystując transmisję danych z karty A.
W androidzie tego nie ma. To spowodowało, że z dual simem przesiadłem się na iPhone, bo jednak Dual Active w moim przypadku to bardzo duże ułatwienie.
A korzystasz też z np. rozmów przez FaceTime Audio / WhatsApp przy tym włączonym trybie dual sim? Ja mam eSIM T-Mobile i SIM Play i... niestety w wielu miejscach, gdzie przy jednej włączonej karcie wszystko śmiga (zasięg pełny, blisko nadajnik, widoczny), to przy dwóch kartach SIM/eSIM już pojawiają się problemy z rozmowami właśnie przez FaceTime, WhatsApp, Telegram - słychać co drugie słowo, komputerowy głos itp. Mam to od iPhone'a 12 Pro Max, potem kupiłem nowy 12 Pro Max, a teraz 13 Pro Max i to samo. Dodam, że nie odtwarzam backupu z iCloud, żeby nie pobrać błędów, wymieniłem również karty SIM i dalej problemy... Właśnie dzisiaj Apple zebrało ode mnie dzienniki i będą patrzeć co może być nie tak. Na WiFi wszystko śmiga ok.
 #1131435  autor: kozien70
 21 maja 2022, 19:38
Tu akurat jestem tradycjonalistą. Komunikatorów używam dużo, ale tylko do pisania/wysyłania multimediów (podobnie iMessage).
Rozmowy tylko przez telefon, więc nie pomogę :(
 #1131436  autor: iphoneski
 21 maja 2022, 22:38
Aż muszę zwrócić na to uwagę u siebie. Nie robię tego wybitnie czesto (przy dwóch kartach aktywnych jednocześnie)) ale rozmawiałem video na FaceTime i whatsapp i nie zauważyłem takich problemów.
 #1131439  autor: Tomaszfraczek
 22 maja 2022, 00:03
iphoneski pisze:
21 maja 2022, 22:38
Aż muszę zwrócić na to uwagę u siebie. Nie robię tego wybitnie czesto (przy dwóch kartach aktywnych jednocześnie)) ale rozmawiałem video na FaceTime i whatsapp i nie zauważyłem takich problemów.
Najczęściej to przy ruchu - np. jadę samochodem po centrum Wadowic, gdzie są nadajniki, sygnał super i mimo to przerywa. W wielu miejscach na to trafiłem - Kraków, Bielsko również. Normalnie jak mam jedną kartę wszystko śmiga ok w tych miejscach. Jak są 2 i jeszcze do tego co jakiś czas zmienię kartę w „dane sieci komórkowej” na drugą i potem wrócę, to problemy zaczynają się pojawiać.

Z wczoraj - najpierw rozmawiałem z kumplem na FaceTime i nie mógł zrozumieć co mówię, to samo ja. Chwilę później zadzwonił do mnie technik z Apple: było słychać komendy infolinii „wciśnij 1 by przyjąć połączenie” bla bla… ale już po wciśnięciu jedynki w ogóle nie było słuchać konsultanta. To samo dzień wcześniej. Potwierdził mi później, że on też mnie nie słyszał. Wyłączyłem drugą kartę Playa (i został sam eSIM T-Mobile) i… wszystko działa ok… trochę kiepsko z tym, ale przeszliśmy wszystkie kroki z konsultantem Apple, potem z senior advisor i dalej… oby coś w moich dziennikach znaleźli.
 #1131445  autor: Ricki1980
 22 maja 2022, 08:41
Nie wiem, czy to przypadek czy reguła ale w PLAY mając zasięg LTE 800 telefon podczas rozmowy jest zrzucany na U900. W mieście mając wszystkie pasma LTE i 5G działa normalnie VoLTE lub w domu VoWiFi.
 #1131461  autor: maniek357
 22 maja 2022, 12:28
Ricki1980 pisze:
22 maja 2022, 08:41
Nie wiem, czy to przypadek czy reguła ale w PLAY mając zasięg LTE 800 telefon podczas rozmowy jest zrzucany na U900. W mieście mając wszystkie pasma LTE i 5G działa normalnie VoLTE lub w domu VoWiFi.
Przy słabym sygnale L800 to raczej normalne, że zrzuca z VoLTE do U900. Rok temu sprawdzałem jak to działa w Orange Flex i przy sygnale L800 poniżej -115 dBm był zrzut do U900. W Playu pewnie jest podobnie.
 #1131464  autor: Mixiorek
 22 maja 2022, 12:38
W Orange trzymało się dłużej L800 niż w TMobile. Takie były moje obserwacje. Niestety nawet gdy rozmowa nie powinna być kontynuowana w tym paśmie (nie było słychać rozmówcy lub rozmówca nic nie słyszał) i powinien być HO do U/G900.
TMobile przerzuca dużo szybciej (może nawet momentami za szybko), bez kurczowego trzymania się LTE. Moim zdaniem konfig TM sprawdza się w praktyce lepiej.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 135 z 192
  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 137
  • 192
  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 137
  • 192