DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1082438  autor: Morfi
 18 paź 2019, 13:29
Czołem. Przez rok nie bylo mnie w kraju i po powrocie ani razu nie widzialem zeby mi zasieg LTE w play dobił do 5/5. Aktualnie jestem przy samym metrze Racławicka i mam 2/5, czasami 3/5. Speedtest neta to około 1Mbps up/down, o pingu nie wspomne.

Ogólnie jest słabo, czesto mnie przerzuca na 3g. Nie dzwonie na support bo nie chce sie dodatkowo denerwowac jak odbierze wania i spyta czy moge wylaczyc i wlaczyc telefon.

2 tygodnie temu byłem w szwecji, korzystajac z roamingu UE dostepna mialem tylko 1 siec (z 6 ktore telefon znalazl) i w tej sieci poza 3G nie wychodzilem, czesto mnie rozlaczalo, a internet był nie do użytku. koniec koncow kupiłem SIM w "lokalnej" sieci.

Do jakiego operatora mam sie przeniesc zeby nie użerac sie ze slabym zasiegiem? Który operator ma obecnie najlepsza infrastrukture i nie leci w ch*a z przydziałem (nie wiem czego, zasiegu, mocy, czegostam).

PS. Moja teoria spiskowa jest taka, ze play chce wymusic na mnie zawarcie nowej umowy bo obecnie mam na czas niezonaczony z dosc dobra stawka i jeszcze na starej umowie sprzed wylaczeniem play z tego obowiazku wysokich przydziałów roamingowych.
 #1082440  autor: piotrzet
 18 paź 2019, 13:39
Testuj każdego ale w Warszawie najlepiej z zasięgiem wypada Orange albo T-Mobile.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082443  autor: marcin19883
 18 paź 2019, 13:51
Kupujemy Kartę prepaid Orange i sprawdzamy zasięg. Broń Boże, tylko nie kupuj T-Mobile, bo ta sieć to wieczna usterka usług. Wszystko musisz załatwiać na infolinii
 #1082447  autor: Morfi
 18 paź 2019, 14:15
To skocze na orange, numer moge przenosic ile mi sie podoba zdaje sie?

z ciekawostek to orange ma takie braki w kadrach, że infolinii SPRZEDAŻOWEJ zajęło 5 dni żeby do mnie zadzwonić xD
 #1082450  autor: piotrzet
 18 paź 2019, 14:28
Na jego posty to bym akurat nie patrzył. Ocenia w innym wątku jakość VoLTE w Play nie korzystając z tej usługi ;)
Co do wyboru sieci to tak jak mówię kup karty sim obu i porównaj. Wiadomo jak chcesz kartę to FLEX czy NJU będzie bezkonkurencyjne. Jeśli jednak bierzesz na firmę to T-Mobile będzie bezkonkurencyjne. Kwestia potrzeb i wymagań ale najpierw konkretne testy w twoich lokalizacjach.

Ja korzystam z T-M i ostatnio problemów żadnych z aktywacją pakietów przez apkę czy na stronie nie ma. A takie usługi jak VoLTE czy VoWiFi działają obecnie najlepiej w tej sieci.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082451  autor: marcin19883
 18 paź 2019, 14:48
@piotrzet Masz nieaktualne dane. To, że ja nie mam Volte, nie znaczy, że nie testowałem tej usługi .
Jeśli chodzi o testy sieci, to dlatego pisałem o starterze Orange, by testować sieć bez zobowiązań. Nie bierz w ciemno Abonamentu..
Piotr tu wszystkim wciska T-Mobile na abonament, bo sam ma i chce coś innym udowodnić
 #1082453  autor: piotrzet
 18 paź 2019, 14:55
Przeczytaj sobie jeszcze raz mój komentarz, bo widać ewidentnie tego nie zrobiłeś, a przy tym się kompromitujesz.

"Co do wyboru sieci to tak jak mówię kup karty sim obu i porównaj. Wiadomo jak chcesz kartę to FLEX czy NJU będzie bezkonkurencyjne. Jeśli jednak bierzesz na firmę to T-Mobile będzie bezkonkurencyjne."
Nie wiem gdzie to zdanie oznacza bierz i kup koniecznie T-M. Ale widać ktoś ma paranoje i widzi rzeczy, których ktoś nie napisał ;)

Co do VoLTE skoro nie masz tej usługi to na jej temat się nie wypowiadaj. Wiadomo, że są z nią w problemy w Play od jakiegoś czasu i twój komentarz tego nie zmieni. Koniec OT.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082459  autor: Remington
 18 paź 2019, 16:13
piotrzet pisze:
18 paź 2019, 13:39
Testuj każdego ale w Warszawie najlepiej z zasięgiem wypada Orange albo T-Mobile.

To nie reguła, ja uciekłem z Orange do Plusa, bo działało równie słabo co Play. Zdecydowanie zainwestuj w startery i porównaj jakość tam gdzie bywasz najczęściej.
 #1082468  autor: marcin19883
 18 paź 2019, 19:09
piotrzet pisze:
18 paź 2019, 14:55
Co do VoLTE skoro nie masz tej usługi to na jej temat się nie wypowiadaj.
Ja nie musze mieć. Wystarczy, że ma mój kolega z którym testuje VoLTE w PLAY.