DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1062867  autor: xiko123
 18 sty 2019, 12:25
Witam, mam problem z SMS z moją mamą. Sprawa wygląda tak, że jej sms do mnie docierają, moje do niej nie. Możemy do siebie dzwonić, z tym nie ma problemu. Wysłałem do niej 10 sms, żaden nie został dostarczony ( od innych docierają ). Wysłałem w ciągu kilku minut sms do 20 osób, nie dotarł tylko do mojej mamy.
Problemy z telefonami wykluczam, bo podobny problem miałem z sms do niej jak była w innej sieci, ale tam ponowne wysłanie skutkowało dostarczeniem. Dodatkowo gdyby problem był z telefonami to by żadne sms nie docierały od nikogo, a jednak nie docierają tylko ode mnie.
Czy wie ktoś co z tym zrobić, może miał ktoś taki przypadek?
 #1062872  autor: Remington
 18 sty 2019, 13:00
Mógłbyś chociaż napisać, które z Was jest w Virgin :D

Jaki masz status doręczenia SMS-a?

Koniecznie trzeba sprawdzić czy SMS-y dojdą jeśli mama użyje innego aparatu.
 #1062971  autor: PawlusG
 19 sty 2019, 18:07
To wina Virgin Mobile. Walczyłem z tym przez kilka tygodni, ale CMOK nic z tym nie robi. Z tym tylko, że u mojej mamy problem jest z połączeniami przychodzącymi, SMSami i MMSami. Podobno znają problem i próbują go usunąć, a niedługo minie miesiąc i nic się nie dzieje. Na szczęście od przyszłego miesiąca mama będzie już miała telefon w innej sieci, bo nie mam siły walczyć z VM (po kilka razy z CMOK przychodzą takie same pytania, na które odsyłam odpowiedzi, a sytuacja się nie zmienia).

:)
 #1063075  autor: Remington
 20 sty 2019, 21:13
PawlusG pisze:
19 sty 2019, 18:07
To wina Virgin Mobile.

Nie przesądzałbym, problemy są, ale ten jest specyficzny i dotyczy tylko komunikacji z jednym konkretnym numerem. Jeśli to odbiorca jest w Virgin to raczej wszystko jasne, ale jeśli to wysyłający jest z VM i tylko nie dochodzą do jednej osoby, to sprawdziłbym blacklistę w telefonie odbiorcy.
 #1063334  autor: klaudia123
 24 sty 2019, 00:19
Od ok 3mc w virgin sms "szły" po 10-20min, BOK ziew... Przeniesienie numeru do innego opa, natychmiastowe doręczenie.raport... VM się stacza..