DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1060110  autor: torlowski003
 22 gru 2018, 21:03
Cześć,
zainstalowałem w komórce lokatorskiej w garażu podziemnym smartfona HTC One E8 jako kamerkę. Streamuje obraz poprzez apkę IP Webcam na Ivideon. Apką Tasker wprowadziłem komendy SMS i automatyczne odbieranie połączenia z mojego numeru.
Problem w tym, ze sygnał gsm czasem jest lepszy, a czasem w ogóle go nie ma.

10m od komórki jest otwór wentylacyjny na zewnątrz budynku (na zewnątrz jest super zasiegi i LTE). Jak doprowadzić ten super sygnał do smartfona w komórce?

Próbowałem podłączyć smartfona przez konektor indukcyjny - przewód - do anteny GSM dookolnej na zewnątrz wyprowadzonej przez ten otwór. Słabo - tak jakby konektor indukcyjny nie działał.
Co innego można zrobić? Internet po kablu z routera UPC odpada, bo da streaming, ale co z zasięgiem dla SMS i połączeń... Podłączenie anteny do routera gsm da mi tylko internet po wifi do smartfona, a co z zasięgiem na SMS i połączenia? Może bramka GSM na zewnątrz czy nawet wewnątrz plus antena na zewnątrz, ale jak połączyć ją ze smartfonem? Potrzebuje stacjonarnego rozwiązania.
Czy macie jakiś pomysł? Dzięki !!!
 #1060114  autor: bed
 22 gru 2018, 22:29
Wymuś konkretny tryb np. tylko UMTS albo tylko LTE (jeśli ma VoLTE w Orange lub T-Mobile) i zobacz jak te opcje się sprawują. Co ze zmianą operatora?
Teoretycznie możesz korzystać z wifi, ale sprawdź która z technologii (GSM/UMTS) ma lepszy zasięg, żeby odbierać połączenia i SMS, a potem streaming poleci po wifi.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1060148  autor: lordbyd
 23 gru 2018, 12:21
Rozumiem, że chcesz podglądać obraz z tej kamery wbudowanej w telefon w domu.
Miałem taki dość prosty sposób na podglądanie psa podczas mojej nieobecności w domu.
Zainstalowałem Skype na telefonie i ustawiłem na nim w opcjach "automatycznie odbieranie połączeń".
Mogłem w ten sposób dzwoniąc przez Skype z komputera w pracy lub telefonu w drodze mieć podgląd na pieska :)
Wymagane jest tylko połączenie z Internetem, które masz poprzez Wi-Fi.