DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 96 z 98
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
 #1008953  autor: plk. Mortimer
 23 sie 2018, 08:10
slawnokia pisze:Znalezione gdzieś kiedyś przeze mnie w necie:

Portugalia

Obrazek

Prawdopodobnie Pakistan

Obrazek

Prawdopodobnie Chiny

Obrazek

Prawdopodobnie Chorwacja

Obrazek

Prawdopodobnie Nowa Zelandia

Obrazek

Jak coś znajdę jeszcze to wrzucę.

pawcio0000
Odnośnie twojego pytania to sporo w temacie wiedzieli dawno nie widziani tu:
asziatko, Gadulski czy Pawrzes

Pozdrawiam.
Lizbone wrzucilem wczesniej. Shag point? Ot, kawalarze z tych kiwi
W polowie wrzesnia przewiduje Danie
 #1009068  autor: lordbyd
 23 sie 2018, 22:04
Shag point?
Według mnie to nazwa profilu a nie CI.
Na wyświetlaczach telefonów Noka CI pojawia się w dolnej linii tekstowej nad napisem Menu.
 #1009092  autor: wodzu177
 24 sie 2018, 04:19
pawcio0000 pisze:Mam takie pytanie do znawców Gsmu,czy zeby zmienic nazwe Cell info na jednej stacji bts to technik fizycznie musi coś ustawiać na konkretnym btsie?? Czy może to zrobić zdalnie przez jakiś system ??Pytam sie poniewaz w mojej Okolicy gdzie mieszkam przed tą cała konsolidacją znikneły nazwy w ciągu jednego dnia ,watpie zeby ktos odwiedził tak duzo btsów w ciagu jednego dnia (mówie tu o centrum miasta).Pozdrawiam

Witaj. Na podstawie numeru LAC obszaru i numeru CID anteny sektorowej tzw celi, technik może zmienić nazwę zdalnie będąc w biurze np w Warszawie. Można zrobić to dla każdej celi nadajnika i emitować z każdej inne Ci.

Wielokrotnie jak w Wieluniu emitowane były szczegółowe nazwy Ci to im sugerowałem lepsze nazwy. Jedna z nich to np 3 Maja - Slaska, w późniejszym czasie zmieniona na 3 Maja,Slaska.

Proponowane zmiany zawsze w mojej okolicy były wprowadzane w czwartkowe popołudnia gdzieś około godziny 14.

Niestety gdzieś w połowie października 2015 roku szczególowe nazwy przestały istnieć i obecnie do tej pory nazwa CI na telefonach to Wielun.

Nokia-6610/LG-KG275/Siemens-A52/A57/mitsubishi trium Eclipse i wiele innych prawie muzealnych modeli.
 #1009120  autor: pawcio0000
 24 sie 2018, 10:53
Dzięki za odpowiedz,to chyba olali Kujawsko Pomorskie,bo tam nie ma nawet Miast ani gmin poza pojedynczymi przypadkami ,może juz to dla nich za duzo pracy i stwierdzili ze to bez sensu .Pozdrawiam
 #1009122  autor: pawcio0000
 24 sie 2018, 11:02
Swoja drogą ciekaw czy jakbym skontaktował sie z Bok-iem i bym powiedział ,że woj Kujawsko Pomorskie jest bez nazw czy by to przywrócili czy by oloali stary gsm
 #1009246  autor: slawnokia
 25 sie 2018, 01:20
lordbyd napisał:
Shag point?
Według mnie to nazwa profilu a nie CI.
Na wyświetlaczach telefonów Noka CI pojawia się w dolnej linii tekstowej nad napisem Menu.
Być może masz rację, chyba w starych Nokiach tak było, nie wiem czy wszystkie miały tak samo.
Ja odnośnie Nowej Zelandii znalazłem coś takiego:
https://pl.tripadvisor.com/Attraction_R ... sland.html

Wyglądałoby to na nazwę geograficzną, w tym przypadku rezerwatu przyrody.
Nie są to moje fotki, tylko coś co kiedyś znalazłem, dziś dalsza część, nie mam pewności czy wszystko to jest nazwami CI.

Portugalia:

Obrazek
Obrazek

Nie wiem co to jest:

Obrazek
Obrazek

Chiny:

Obrazek

Nie wiem:
Obrazek

Niemcy, zrzut z Cell Tracka, nazwa w polu "name", są to jakieś parametry stacji:

Obrazek Obrazek

Szwajcaria:

Obrazek

Jak widać po datach screeny były robione dawno temu i nie wiadomo czy w tych krajach CI nadal funkcjonuje.

Sporo o CI w innych krajach jest w tym wątku, widzę,że też wiele screenów ode mnie się utrzymało:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=1955

pawcio
Z tego co kojarzę sprzed kilku lat to w kujawsko-pomorskim słabo CI funkcjonowało.

Obrazek
 #1009580  autor: pawcio0000
 27 sie 2018, 10:57
Nie no koledzy pisałi ,ze całkiem dobrze działało cl w Kujawsko-Pomorskim w 2015 r,tylko jak znikneło to już nawet nie wklepali samego Torunia .Tak się składa ,że dzis tam jade wiec Napisze czy coś tam się zmieniło :D Jak już ma byc mniej dokładne to niech chociaz zostanie w całej Polsce :D
 #1009691  autor: lordbyd
 27 sie 2018, 22:35
Na Kujawach CI działało doskonale - w Bydgoszczy nazwy osiedli i skwerów, poza miastem nazwy miejscowości lub krain geograficznych (np. Puszcza Bydgoska).
Po modernizacji i powstaniu N! wszystko zniknęło i już nie powróciło. Teraz losowo raz na miesiąc odebrać można tylko "Bydgoszcz" lub "Bielice" (taka część Bydgoszczy na "wylocie" w kierunku Inowrocłąwia). Poza miastem nie odebrałem już niestety nic.
 #1009701  autor: pawcio0000
 28 sie 2018, 00:54
Na dzien dzisiejszy miasto Bydgoszcz:
,,Rondo Kujawsie'-Okolice Makro na wlocie od strony Poznania
,,Bydgoszcz''-Magazyny carrefour Ul.Franiszka Dachtery ..w tamtych okolicach też wpadła nazwa,,Bydgoszcz Wschód''
,,Bydgosz Głowna''-Nie wiem gdzie to było ale na 100% tez wpadło:D
W okolicach Ul.Przemysławej {dokładnie Kujawianka taka hutrownia Piwa
Wpada długa nazwa ,ale zapominiałem jaka :D....
Tych nazw co kolega napisał nie widziałem ...ale wiadomo nie mozna całej Bydgoszczy Przejechac..
Co do Torunia
,,Torun''Okolice tego nowego mostu
,,Bielany'-Okolice Hurtowni Makro
Ale to pojedyncze nazwy generalnie nic..Pozdrawiam
 #1010125  autor: slawnokia
 29 sie 2018, 23:46
Może źle trafiałem jeżdżąc przez kujawsko-pomorskie, ale od 2015 roku przynajmniej raz w roku przejeżdżam głownie nad morze jadąc. I w porównaniu z resztą kraju twierdzę ,że nawet jak jeszcze CI w T-Mobile działało poprawnie to akurat tam było wiele miejsc bez CI.

Chyba ,że była taka sytuacja jak kiedy byłem w 2015 w Słupsku, a wczesniej w okolicach Darłowa, że CI było widoczne tylko w godzinach nocnych, przez dzień była przerwa w emisji nie wiadomo czemu.
Poszukałem trochę i znalazłem screeny które co roku robię.
Przytoczę teraz nazwy, bo nie mam na tyle czasu teraz,żeby się bawić w ich wrzucanie tu.
2015 przejazd A1 od Łodzi na Gdańsk:
Autostrada A1
Poj. Chelminskie
Dolina Drwecy
gm.Chelmza
gm.Badkowo
Gm.Grudziadz
Kotlina Torunska
Torun
Pojezierze Kujawskie
Kotlina Plocka
Kotlina Grudziadzka

2016:
Poj.Chelminskie
gm.Pluznica

2018 na całej trasie od Piły do Torunia i dalej na Łódź trzy nazwy tylko:
Pojezierze Krajenskie
Brzoza
Torun

Jutro wyjeżdżam w te strony to zobaczę czy coś widać nowego.

Obrazek
 #1010126  autor: pawcio0000
 30 sie 2018, 00:02
Czerwiec 2018 Autostrada A1 {ja wskakiwałem w Toruniu i jechałem do Pruszcza Gdańskiego}
Torun
Kotlina Torunska
Dolina Drwecy
pow.chelminski
gm.Pluznica
Poj.Chelminskie
Autostrada A1
Kociewie
Pojezierze Kaszubskie
 #1013919  autor: pawcio0000
 14 wrz 2018, 18:27
Witam Telefon przejechał większosć kraju,zaliczył wszystkie województwa moge smiało Powiedzieć ,że nie jest jeszcze tak żle.Najgorzej jest w Kujawsko Pomorskim i Pomorzu Srodkowym,w innej czesci kraju działa .ale przewaznie sa to nazwy miast choć sa wyjątki np
,,Niechorze-Pogorzelica Pomorze środkowe (Przecież to jest gmina rewal)wiec tez wpadaja nazwy małych miejscowości chociaż ,,Rewal lub Rewal też wystepuje.Sa też nazwy Połaczone np
,,Miedzyzdroje,Wyspa Wolin'' albo gm.Wolin Wolinski Park Narodowy
Inna Pisownia to np,,rz.Bobr.Ziemia Lubuska
Są tez nazwy Powiatów np.,pow.Gryficki''
albo ,,Przeprawa Promowa Swinoujscie''
Pozdrawiam
 #1019355  autor: levelxsi
 25 wrz 2018, 08:04
pawcio0000 pisze:Witam Telefon przejechał większosć kraju,zaliczył wszystkie województwa moge smiało Powiedzieć ,że nie jest jeszcze tak żle.Najgorzej jest w Kujawsko Pomorskim i Pomorzu Srodkowym,w innej czesci kraju działa .ale przewaznie sa to nazwy miast choć sa wyjątki np
,,Niechorze-Pogorzelica Pomorze środkowe (Przecież to jest gmina rewal)wiec tez wpadaja nazwy małych miejscowości chociaż ,,Rewal lub Rewal też wystepuje.Sa też nazwy Połaczone np
,,Miedzyzdroje,Wyspa Wolin'' albo gm.Wolin Wolinski Park Narodowy
Inna Pisownia to np,,rz.Bobr.Ziemia Lubuska
Są tez nazwy Powiatów np.,pow.Gryficki''
albo ,,Przeprawa Promowa Swinoujscie''
Pozdrawiam
Witam !!
no to wypisuj co jest z podziałem na poszczególne województwa, bo masz dużą bazę CI

A pod Wawą jeszcze wpadło:
Michalowice
MichaLowice
Raszyn
Nadarzyn
Ozarow Mazowiecki
 #1019636  autor: pawcio0000
 25 wrz 2018, 22:53
Co mam dokładnie napisac??Przyszło 8000 tysiecy smsów wiec mi chyba dzien nie starczy ,ja bym na poczatek proponował zgłasac miejsca gdzie w ogóle nie ma cell info,ale juz chyba coraz mniej maniaków cell info jest i nikomu sie nie chce .Jak bede miał czas bede dawał przykłady z kazdego województwa.
Ja pisałem do działu technicznego ,ale chyba olali temat bo nic nie odpisali
Pisał z was ktoś na dzień dzisiejszy??
 #1019712  autor: pawcio0000
 26 wrz 2018, 12:43
No przecież wiem ,dlaczego mi to piszesz??Poukładam to sobie troche bo najgorsze jest to jak cieżarówka stała w nocy na parkingu wtedy przez noc potrafiło przyjsc np. 200 smów ,,Sieradz''
Ciezarówka jechała głownymi drogami wiec tez nie zgarniała centrum miast.Ale była w kazdym wojewódzstwie i w kazdym z nich były informacje.Dziury najłatwiej wypatrzyc miedzy jednym a drugim smsem jak jest duza przerwa godzinowa od ostatniego smsa .Co do cell info w innych krajach .Na ukrainie przychodza nazwy stacji metra w Kijowie jak jedziemy metrem Pozdrawiam
 #1033111  autor: pawcio0000
 04 lis 2018, 16:15
Kolejne zmiany niestety tylko w Wielkopolsce .Miasto Swarzedz- Wcześniej tylko SWARZEDZ teraz tez jest Swaredz.To samo się tyczy Lubowa koło Gniezna .Wystepuja dwie formy pisowni
  • Strona 96 z 98
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98