DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 94 z 98
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 98
 #1000549  autor: levelxsi
 25 cze 2018, 12:30
pawcio0000 pisze:Lepiej nazwy wypisujcie .......
Witam !!
Na stronie 123 masz odnośnie regionu północno wschodniego - tam gdzie jechałem.
Poza tym CI ERA GSM / T-Mobile był np w Warszawie szczegółowy pokazując skrzyżowanie lub ulicę na której jesteśmy.

Tego kolego @Era gsm Twój google lokalizacja nie pokaże na wyświetlaczu.

CI jest w dalszym ciągu potrzebne.

Pozdrawiam
 #1000552  autor: plk. Mortimer
 25 cze 2018, 12:44
pawcio0000 pisze:Lepiej nazwy wypisujcie .......
Nawet najwieksi zapalency z Tarnowa znikneli ze swoja strona.
Oczywiscie masz prawo to kontynuowac, Twoja sprawa.

Cell info to byl swietny gadzet te 15-10 lat temu. Obecnie jest to jednak temat w fazie agonalnej - czy sie to komus podoba czy nie.
Ja juz pomijam te drobna sprawe, a mianowicie kto dzis ma telefon wlaczony w 2G.
 #1000611  autor: pakierhakierxd
 25 cze 2018, 18:10
Są osoby które sądzą że duzo baterii się oszczedza i przełączają w tylko 2g ;) ,sam kiedyś tak robiłem :D

Pozdrawiam :)
 #1000617  autor: pawcio0000
 25 cze 2018, 18:20
90 %seniorow ma tylko telefon 2g ,robotnicy budowlani kupuja tanie telefony zeby nie niszczyc swoich prywatnych,puki jest gsm bedzie cell info..
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018, 16:47 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Usunąłem ostatnich parę postów. Bardzo proszę o powstrzymanie się od codziennych próśb o nowe wpisy. Jak ktoś coś będzie chciał dopisać to dopisze.
 #1003598  autor: pawcio0000
 14 lip 2018, 09:19
Byłem w Szczecinie ,tam ta usługa działa doskonale,zadnych dziur .Wpadaja nazwy ulic ,Parków galeri obiektów sportowych .Wyglada na to ,że sa jeszcze miejsca gdzie działa to tak jak kiedyś.

Wrzucę później nazwy ale naprawde jest tego sporo
 #1003744  autor: levelxsi
 15 lip 2018, 10:22
pawcio0000 pisze:Wrzucę później nazwy ale naprawde jest tego sporo
Witam !!
No to super :) Czekam z niecierpliwością jak to wygląda w Szczecinie :)

I dobrze, że jest tryb 2G / GSM
 #1004678  autor: pawcio0000
 21 lip 2018, 20:57
Podaje nazwy ze Szczecina
Klucz,Szcecin
Zdroje,Szcecin
Kleskowo ,Szczecin
Szcecin
Szosa Stargardzka ,Szczecin
Tczewska ,Szczecin
Zdunowo,Kocham Marte
Kijewo,Szcecin
Plonia ,Szczecin
Wielgowo,Szczecin
Podjuchy,Szczecin
Batalionów Chłopskich ,Szczecin
Aeroklub,Szczecin
Gdanska,Szczecin
Rybnicka-Bytomska,Szczecin
Trasa Zamkowa,Szczecin
Zygmunta Starego,Szczecin
Mazowiecka-Matejki ,Szczecin
Starowka ,Szczecin
Matejki-Malczewskiego,Szczecin
Plac Rodla-Pilsudskiego,Szczecin
Wyzwolenia,Szczecin
Plac Zgody ,Szczecin
WojskaPolskiego-Unii Lubelskiej,Szczecin
Arkonka,Szczecin
Park Lesny Arkonski,Szczecin
Glebokie ,Sczeicn
Szafera,Szczeczecin

Nazw jest duzo wiecej, ale nie mam czasu pisać,nasuwa sie pytanie dlaczego są jeszcze miejsca gdzie celll info działa dokładnie a np w Poznaniu tylko Poznan?????Dodam ,ze w Gorzowie Wielkopolskim ,Słubicach ,Zielonej Górze tez wpadają nazwy Ulic mam cala Liste ale bede pisał jak bede miał czas
 #1004701  autor: pawcio0000
 22 lip 2018, 09:34
Santocka ,Szczecin
Kordeckiego,Szczecin
26 Kwietnia/Derdowskiego,Szczecin
Gumienice,Szczecin
Europejska,Szczecin
Poludniowa ,Szczecin
Rajkowo,Szczecin
Cukrowa,Szczecin
Mieszka I,Szczecin
Nowe Miasto ,Szczecin
W.Sikorskiego,Szczecin
Naturowicza,Szczecin
Brama Portowa,Szczecin
Urzad Celny ,Szczecin

To jeszcze nie wszystko z Samego Szczecina ,ale podam jako ciekawostke ze fajne cell info jest w Kostzynie nad odrą
Kostzyn nad Odra,Jesteś u Siebie
 #1005380  autor: slawnokia
 28 lip 2018, 01:20
Witam.
Dość długo nie zaglądałem w ten wątek, a widzę ,że ktoś ruszył ten temat.
Dobrą tradycją było tu wrzucanie screenów, kilka moich w gdzieś tam powinno jeszcze być.
Trzeba dyskusję wstecz przejrzeć, to wiedzielibyście, dlaczego w większej części kraju w T-Mobile mamy tylko nazwy miast, a gdzie indziej szczegółowe.

Przykładowe CI widoczne u mnie w Bielsku-Białej

Obrazek

Mam gdzieś screeny z Kostrzyna m.innymi i to z kilku sieci, muszę poszukać.

Pozdrawiam.

Obrazek
 #1005381  autor: slawnokia
 28 lip 2018, 01:32
CI z Kostrzynia kiedy jeszcze Plus edutowal nazwy:

Obrazek

Obrazek
 #1005510  autor: pawcio0000
 29 lip 2018, 22:39
Sledzilem wszystkie twoje wpisy ,ale to sie kupy nie trzyma ...Albo coś utrzymują albo likwiduja .Na chwile obecną albo mamy dokładne nazwy albo mniej dokładne.Nie bede juz pisał o dziurach jakie wystepuja (najwieksze w Kujawsko Pomorskim i Pomorskim) Pozdrawiam
 #1006604  autor: slawnokia
 08 sie 2018, 00:09
Era jako trzecia po Orange i Plusie zaczęła emitować nazwy CI w Polsce.
Za to było to najdokładniejsze CI w Polsce.
Było emitowane na przemian nazwa Makro/ nazwa Mikro.
Telefony np. Nokie łapały te nazwy losowo,można było zobaczyć albo nazwę miejscowości/województwa albo nazwę ulicy,osiedla czy placu.
Były też nazwy geograficzne np:"Beskid Slaski".

Obrazek

Obie nazwy można było zobaczyć mając włączony k.50 CB i odbiór wiadomości sieciowych, zapisywały się one jakby w formie smsa:

Obrazek

Tak było do czasu kiedy T-Mobile i Orange stworzyły wspólną sieć nadajników, nastąpiła konsolidacja sieci.

CI w formie nazwa "micro, makro" występuje na tych terenach, które w pierwszej kolejności zostały poddane konsolidacji sieci (wspólne nadajniki T-Mobile i Orange) bodajże w 2012 lub 2013 roku, musiałbym wracać się do swoich wpisów z tego okresu.
Na tych terenach CI w takiej formie zaczęło się pojawiać.
Ogólnie w trakcie konsolidacji zapanował chaos, można było zobaczyć CI w formie jak widzisz poniżej, w niektórych rejonach znikło całkiem. Były też tylko nazwy miejscowości pisane w formie normalnej np."Wroclaw", albo z dużej czcionki "WROCLAW"

Obrazek

Są to na pewno rejony woj.lubuskiego, wschodnie rejony kraju, także na pewno Szczecin, Bielsko-Biała, gdzie mieszkam i prawdopodobnie pojedyncze miasta, tak jak Leszno.

Po zakończeniu procesu wszędzie wrócono do formy wyświetlania nazw na przemian, pojawiło się wiele nowych , ciekawych nazw, były znacznie dokładniejsze:

Obrazek Obrazek

Niestety końcem 2015 roku doszło do jakiejś awarii, nazwy początkowo znikły, a później wróciły do stanu z początku konsolidacji czyli lat2012/2013.
I taki stan trwa do dziś.

I tak jeszcze,że T-Mobile emituje CI, Plus,Orange czy PLAY zrezygnowały z usługi.

Podobnie jak na Słowacji czy w Czechach gdzie też niektóre sieci emitowały CI:

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam. :smt006

Obrazek
 #1006640  autor: pawcio0000
 08 sie 2018, 12:52
Dzisiaj kupiłem startówke za 5 zł heyah ,kolega jezdzi po kraju ciezarówka.Dostanie go do kabiny po miesiacu bede miał nazwy z praktycznie wszystkich wojewodst na stan dzisiejszy,samsung galaxy s3 ładnie je zapisuje.Mam tez nokie 6310i,plusem tego jest to ze wyswietla sie na ekranie wiec jak bts nie nadaje to odrazu wiem bo znika napis i nie wskakuje kolejny.W wielkopolsce zaobserwowałem pewnie zmiany,w kilku gminach zmieniono napis z drukowanych na normalna pisownie.
Ciekawe która siec w europie jeszcze ma cl może ktos wie??
Jako ciekawostke podam ,że Niemcy ponoc nigdy nie mieli cl a jak tam byłem to wskakiwały jakies 14 cyfrowe numery ale nie pamiętam w jakiej to było sieci .
 #1006691  autor: plk. Mortimer
 08 sie 2018, 20:00
Nadal maja. Bylem niespelna miesiac temu w Rostocku. To siec Telefonica (O2) tak nadaje. W Europie zauwazylem, ze dalej jest CI w Danii oraz Portugalii (Funchal wyswietlalo i Lisboa)
 #1006714  autor: lordbyd
 08 sie 2018, 21:07
Dodajmy jeszcze, że Idea nadawała początkowo w CI okrojone nazwy miast jak np: ...BYD... , ...TOR... Z tego co pamiętam taka informacja pomagała klasyfikować wykonywane połączenia w ramach taryfy lokalnej.
Dopiero później pojawiły się pełne nazwy miast DRUKOWANYMI literami.
Przez jakiś czas także w CI Ery przed nazwami pojawiły się kropki np: .Barcin - to również była informacja o rozmowach taryfikowanych lokalnie.
Obecnie na Kujawach ciężko trafić na jakiekolwiek CI - jednak zdarzają się wyjątki :)
Obrazek
 #1006739  autor: pawcio0000
 08 sie 2018, 23:38
Jesli to foto jest aktualne to jest to chyba jedyna jakas zapomniana stacja bazowa ktora wyswietla cl w orange
 #1006752  autor: lordbyd
 09 sie 2018, 07:11
Zdjęcie aktualne - sprzed tygodnia :)
Jest to jeden z sektorów stacji Bydgoszcz MZK, ul Inowrocławska.
 #1006762  autor: levelxsi
 09 sie 2018, 09:26
Witam !!
Jeszcze podam aktualne CI z mazowsza a dokładnie z okolic Warszawy, i tak:
Mława, gm. Mława
Mława
Wieliszew
Pomiechówek
Nowy Dwór Mazowiecki
  • Strona 94 z 98
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 98
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 98