DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 95 z 98
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
 #1006714  autor: lordbyd
 08 sie 2018, 21:07
Dodajmy jeszcze, że Idea nadawała początkowo w CI okrojone nazwy miast jak np: ...BYD... , ...TOR... Z tego co pamiętam taka informacja pomagała klasyfikować wykonywane połączenia w ramach taryfy lokalnej.
Dopiero później pojawiły się pełne nazwy miast DRUKOWANYMI literami.
Przez jakiś czas także w CI Ery przed nazwami pojawiły się kropki np: .Barcin - to również była informacja o rozmowach taryfikowanych lokalnie.
Obecnie na Kujawach ciężko trafić na jakiekolwiek CI - jednak zdarzają się wyjątki :)
Obrazek
 #1006739  autor: pawcio0000
 08 sie 2018, 23:38
Jesli to foto jest aktualne to jest to chyba jedyna jakas zapomniana stacja bazowa ktora wyswietla cl w orange
 #1006752  autor: lordbyd
 09 sie 2018, 07:11
Zdjęcie aktualne - sprzed tygodnia :)
Jest to jeden z sektorów stacji Bydgoszcz MZK, ul Inowrocławska.
 #1006762  autor: levelxsi
 09 sie 2018, 09:26
Witam !!
Jeszcze podam aktualne CI z mazowsza a dokładnie z okolic Warszawy, i tak:
Mława, gm. Mława
Mława
Wieliszew
Pomiechówek
Nowy Dwór Mazowiecki
 #1006859  autor: slawnokia
 10 sie 2018, 01:23
pawcio0000
Kiedyś komuś tak doradzałem:
Witam.
Żeby wrzucić coś na forum, zdjęcie lub screena musisz pierwsze wrzucić go z kompa na jakąś stronę gdzie publikuje się zdjęcia, ja korzystam z fotoszok.pl.
Następnie skopiować linka i pisząc posta na forum telepolis skorzystać z pełnego edytora, wybrać opcję "Img" w kwadraciku i tam wkleić skopiowanego linka. Następnie wybierz opcję podgląd to będziesz widział, czy Ci się udało czy nie.
Nie mam pojęcia, czy da się to zrobić inaczej bezpośrednio ze smartfona np.
Odnośnie CI w innych krajach, to tak:
Czechy- "O2" emitowało CI,obecnie nie nadaje
Słowacja-"O2 SK" i :T-Mobile SK" emitowały CI, obecnie nie nadają
Serbia-w dwóch sieciach było CI-nie wiem czy jest dalej
Węgry-któraś z sieci w większych miastach emitowała CI-nie wiem czy jest obecnie
Grecja-jedna siec emitowała CI, nazwy regionów
Ukraina CI w formie numeru kierunkowego widziałem kiedyś
Austria brak CI

To z moich doświadczeń.

A ze słyszenia:
Niemcy -CI w formie cyfr oznaczających jakieś parametry stacji
Dania
Rosja
Widziałem gdzieś w necie też screeny CI z Chin i chyba Chorwacji, jak znajdę to wrzucę.

Obrazek
 #1006861  autor: slawnokia
 10 sie 2018, 02:07
pawcio0000
Zdunowo,Kocham Marte
Naprawdę taką nazwę zobaczyłeś w CI w Szczecinie?

Obrazek
 #1006924  autor: pawcio0000
 10 sie 2018, 14:08
Miasto Głogów -wpadają też nazwy ulic parków oraz wyzyn i równin (gadałem z kolegą który jeżdzi tirem i aktualnie tam przebywa)
Stworze mapke Cl na dzień dzisiejszy w Polsce :D
 #1007767  autor: pawcio0000
 15 sie 2018, 10:47
W wielkopolsce coś się dzieje na Plus,zaczynają znikac nazwy drukowane a pojawiają sie normalne
albo obie naraz są widoczne.
Przykład Miasto Jarocin
Na 100% było tylko,,JAROCIN''
teraz jest JAROCIN i Jarocin
 #1008417  autor: pawcio0000
 19 sie 2018, 15:08
W Warszawie dominuje nazwa Warszawa ale zdarza się też WARSZAWA .Pare razy też pojawił się napis Wola
 #1008933  autor: pawcio0000
 22 sie 2018, 21:47
Mam takie pytanie do znawców Gsmu,czy zeby zmienic nazwe Cell info na jednej stacji bts to technik fizycznie musi coś ustawiać na konkretnym btsie?? Czy może to zrobić zdalnie przez jakiś system ??Pytam sie poniewaz w mojej Okolicy gdzie mieszkam przed tą cała konsolidacją znikneły nazwy w ciągu jednego dnia ,watpie zeby ktos odwiedził tak duzo btsów w ciagu jednego dnia (mówie tu o centrum miasta).Pozdrawiam
 #1008946  autor: slawnokia
 23 sie 2018, 00:05
Znalezione gdzieś kiedyś przeze mnie w necie:

Portugalia

Obrazek

Prawdopodobnie Pakistan

Obrazek

Prawdopodobnie Chiny

Obrazek

Prawdopodobnie Chorwacja

Obrazek

Prawdopodobnie Nowa Zelandia

Obrazek

Jak coś znajdę jeszcze to wrzucę.

pawcio0000
Odnośnie twojego pytania to sporo w temacie wiedzieli dawno nie widziani tu:
asziatko, Gadulski czy Pawrzes

Pozdrawiam.

Obrazek
 #1008953  autor: plk. Mortimer
 23 sie 2018, 08:10
slawnokia pisze:Znalezione gdzieś kiedyś przeze mnie w necie:

Portugalia

Obrazek

Prawdopodobnie Pakistan

Obrazek

Prawdopodobnie Chiny

Obrazek

Prawdopodobnie Chorwacja

Obrazek

Prawdopodobnie Nowa Zelandia

Obrazek

Jak coś znajdę jeszcze to wrzucę.

pawcio0000
Odnośnie twojego pytania to sporo w temacie wiedzieli dawno nie widziani tu:
asziatko, Gadulski czy Pawrzes

Pozdrawiam.
Lizbone wrzucilem wczesniej. Shag point? Ot, kawalarze z tych kiwi
W polowie wrzesnia przewiduje Danie
 #1009068  autor: lordbyd
 23 sie 2018, 22:04
Shag point?
Według mnie to nazwa profilu a nie CI.
Na wyświetlaczach telefonów Noka CI pojawia się w dolnej linii tekstowej nad napisem Menu.
 #1009092  autor: wodzu177
 24 sie 2018, 04:19
pawcio0000 pisze:Mam takie pytanie do znawców Gsmu,czy zeby zmienic nazwe Cell info na jednej stacji bts to technik fizycznie musi coś ustawiać na konkretnym btsie?? Czy może to zrobić zdalnie przez jakiś system ??Pytam sie poniewaz w mojej Okolicy gdzie mieszkam przed tą cała konsolidacją znikneły nazwy w ciągu jednego dnia ,watpie zeby ktos odwiedził tak duzo btsów w ciagu jednego dnia (mówie tu o centrum miasta).Pozdrawiam

Witaj. Na podstawie numeru LAC obszaru i numeru CID anteny sektorowej tzw celi, technik może zmienić nazwę zdalnie będąc w biurze np w Warszawie. Można zrobić to dla każdej celi nadajnika i emitować z każdej inne Ci.

Wielokrotnie jak w Wieluniu emitowane były szczegółowe nazwy Ci to im sugerowałem lepsze nazwy. Jedna z nich to np 3 Maja - Slaska, w późniejszym czasie zmieniona na 3 Maja,Slaska.

Proponowane zmiany zawsze w mojej okolicy były wprowadzane w czwartkowe popołudnia gdzieś około godziny 14.

Niestety gdzieś w połowie października 2015 roku szczególowe nazwy przestały istnieć i obecnie do tej pory nazwa CI na telefonach to Wielun.

Nokia-6610/LG-KG275/Siemens-A52/A57/mitsubishi trium Eclipse i wiele innych prawie muzealnych modeli.
 #1009120  autor: pawcio0000
 24 sie 2018, 10:53
Dzięki za odpowiedz,to chyba olali Kujawsko Pomorskie,bo tam nie ma nawet Miast ani gmin poza pojedynczymi przypadkami ,może juz to dla nich za duzo pracy i stwierdzili ze to bez sensu .Pozdrawiam
 #1009122  autor: pawcio0000
 24 sie 2018, 11:02
Swoja drogą ciekaw czy jakbym skontaktował sie z Bok-iem i bym powiedział ,że woj Kujawsko Pomorskie jest bez nazw czy by to przywrócili czy by oloali stary gsm
  • Strona 95 z 98
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98