DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 98 z 98
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
 #1117639  autor: 7xx654465
 13 cze 2021, 16:18
slawnokia pisze:
13 cze 2021, 15:38
Asziatko. W Bielsku ma się dobrze 🙂
Zgadza się dużo lokalizacji wyświetla w B-B, ciekawostka stara nokia 3410 w tym samym miejscu wyświetla jakieś dalekie lokalizację, przerzuca na różne, nowsze modele takie jak 101,105, czy e51, wyświetla tylko najbliższą w której aktualnie się przebywa.
-Znikły lokalizację os.Mlodosci, oraz Straconki, pokazuje tylko Zywiecka-Straconki.
 #1117654  autor: slawnokia
 13 cze 2021, 22:20
Włącz sobie odbiór wiadomości sieciowych k.50. i tam zobacz jakie nazwy ci wpadną. Niekiedy jest tak ze telefon odbiera CI ale nie wyświetla się ono na wyświetlaczu.

Obrazek
 #1131071  autor: 7xx654465
 09 maja 2022, 11:35
Ciekawostki z call info z osady BURKI m.Sławków, na krótkim odcinku jednej ulicy pokazuje 4 miasta,
skrzyżowanie Burki-RYSZKA wyświetla Jaworzno, zjeżdżamy w dół zakręt w kierunku Niwa wyśw Sosnowiec, przejazd(szeroki tor)
wyśw DĄBROWA GÓRN, wyjeżdżamy k/schroniska młodzieżowego Niwa wyśw Sławków.
 #1144204  autor: pawcio0000
 24 lut 2023, 20:14
W wielkopolsce Brak miasta Konin,Golina ,Slesin ,Kazimierz Biskupi chyba komunikaty są usuwane na dobre ,może ma to coś wspolnego z wyłaczeniem 3g i coś tam grzebią przy okazji .
 #1158311  autor: user14
 07 paź 2023, 01:27
W mojej okolicy T-Mobile chyba jako jedyne nadaje Cell Info. Jeszcze rok temu działało też w Orange i może nadal działa, bo Orange i T-Mobile działają na tej samej infrastrukturze, a rok temu na Orange wyświetlały się dokładnie te same nazwy co na T-Mobile. Kilka dni temu sprawdzałem na starej Nokii i w Orange nie chce mi się nic wczytać, a w T-Mobile działa bez problemu. W Plus i Play też nie ma Cell Info.
Kilka lat temu lokalizacje te były dokładne co do nazwy miejscowości, a nawet ulicy czy budynku na którym są anteny.

Obecnie Cell Info wyglądają tak:
- Szczepańcowa, wieża T-Mobile - Obecnie: gm. Chorkowka / gm. Miejsce Piastowe
(BTS znajduje się jeszcze na terenie Gminy Chorkówka, ale już blisko granicy z Gminą Miejsce Piastowe; parę lat temu pokazywało: SZCZEPANCOWA)
- Zręcin, Góra Przylaska, wieża Orange - Obencie: Pogorze Jasielskie - gm. Jedlicze
(nie wiem skąd taka nazwa skoro BTS nie znajduje się nawet na terenie Gminy Jedlicze, a jest na terenie Gminy Chorkówka, a Pogórze Jasielskie to pasmo górskie, które obejmuje dosyć duży obszar. Kiedyś było po prostu: ZRECIN)
- Jaszczew, maszt PTK Centertel - Obecnie: Jedlicze (kiedyś było: JASZCZEW - GM. JEDLICZE)
- Iwonicz, Zadwór, wieża T-Mobile - IWONICZ (od lat bez zmian)
- Dukla, wieża Orange - Obecnie: DUKLA (od lat bez zmian)
- Krosno ul. Łukasiewicza 93 Zakład Robót Górniczych - Obecnie: Krosno - Krosno, gm. Krosno (Kiedyś było: KROSNO ; BTS o najlepszym w Krośnie zasięgu, a więc nie podawali ulicy ani nic)
- Krosno, ul. Tysiąclecia 13 - Komin Krosno Glass i komin KHS Krosno (2 BTSy obok siebie) - Obecnie: Krosno, gm. Krosno (Kiedyś: KROSNO HUTA)
- Krosno ul. Lwowska 28 - dach komendy Miejskiej Policji - Obecnie: Krosno, gm. Krosno (Kiedyś: KROSNO LWOWSKA)
- Krosno ul. Sikorskiego 19 - komin Ciepłowni Łężańska MPGK - Obecnie: Krosno, gm. Krosno (kiedyś: KROSNO EC)
- Krosno ul. Słowackiego 4 - dach budynku - Obecnie: Krosno, gm. Krosno (kiedyś: KROSNO RYNEK)
- Krosno ul. Korczyńska 57 - Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II - Obecnie: Krosno / Korczyna (BTS na szpitalu jest jeszcze w Krośnie, ale już z blisko granicy z Korczyną. Kiedyś tam było: KROSNO SZPITAL)

Przy okazji zapytam, czy jest możliwość aby na smartfonie przychodziły informacje Cell Info z kanału 50. Mam Realme 8 Pro. Szukałem tego wszędzie. I nigdzie znaleźć nie mogę. Oczywiście na 2G przełączyłem. Jeśli ktoś wie czy w ogóle da się na tym telefonie włączyć kanał 50 i jak to prosiłbym o pomoc. Ja aby uzyskać informacje o lokalizacji z Cell Info muszę kartę SIM przekładać do starej Nokii, gdzie od razu wyświetla się to na wyświetlaczu.
 #1158327  autor: slawnokia
 07 paź 2023, 10:07
Bielsko-Biała też jeszcze jest wyświetlane. Jednak w większości kraju już nie ma. Zresztą chyba 2G ma być wyłączone.

Obrazek
 #1158332  autor: babciagienia1p
 07 paź 2023, 11:03
@slawnokia
W jakim miejscu w Polsce T-Mobile nie wyświetla? Wszędzie gdzie bywam T-Mobile nadaje cell info. Pozostali operatorzy nie nadają.
Wyłączenie 2G? Dajże spokój. Nikomu do głowy nie przyjdzie wyłączenie 2G, ze względu na zapewnienie komunikacji różnym urządzeniom, jeszcze przez wiele lat, dopóki nie będzie technologii dającej skuteczny zasięg (satelity?). W jakim kraju wyłączono 2G?
 #1158334  autor: slawnokia
 07 paź 2023, 11:22
Pomyliłem 2G z 3G. Ale gdzieś czytałem że najdalej do 2028 roku ma być 2G wyłączone. Co do cell info to ostatni wyjazd z południa kraju na Mazury potwierdził całkowity brak CI już od większej części woj.śląskiego, całe łódzkie, mazowieckie, pomorskie, warmińsko-mazurskie. Wcześniej wyjazd wakacyjny nad morze brak CI w pomorskim. Chyba jeszcze w lubuskim, dolnośląskim, i wielkopolskim coś się pojawiało na wyświetlaczu. Usługa już dawno nie jest wspierana, u mnie w Bielsku CI też powoli zanika.

Obrazek
 #1158335  autor: slawnokia
 07 paź 2023, 11:22
Pomyliłem 2G z 3G. Ale gdzieś czytałem że najdalej do 2028 roku ma być 2G wyłączone. Co do cell info to ostatni wyjazd z południa kraju na Mazury potwierdził całkowity brak CI już od większej części woj.śląskiego, całe łódzkie, mazowieckie, pomorskie, warmińsko-mazurskie. Wcześniej wyjazd wakacyjny nad morze brak CI w pomorskim. Chyba jeszcze w lubuskim, dolnośląskim, i wielkopolskim coś się pojawiało na wyświetlaczu. Usługa już dawno nie jest wspierana, u mnie w Bielsku CI też powoli zanika.

Obrazek
 #1158344  autor: babciagienia1p
 07 paź 2023, 12:04
@slawnokia
U mnie działa w Warszawie, w zachodniej części łódzkiego, w pomorskim, kujawsko-pomorskim. Telefon Nokia 6230i.
Ostatnio mało jeżdżę, ale jeszcze nie zauważyłam braku cell info w T-Mobile.
 #1158346  autor: slawnokia
 07 paź 2023, 12:27
Na trasie Bielsko-Biała Elbląg jedyne CI w Bielsku. Dalej brak. Wyjazd końcem września. W Warszawie ostatnie CI jakie widziałem to Warszawa lub WARSZAWA,a było to ponad 2 lata temu. Jak pisałem w pomorskim w tym o zeszłym roku tam gdzie jeździłem nic w CI nie było widać. Tel. Nokia 6630.

Obrazek
 #1158359  autor: 7xx654465
 07 paź 2023, 14:24
Dużych miastach było najlepiej wyświetlało dzielnice ulice itd.
Nie stety poznikało, ale są "smaczki" będąc w Gołonogu dz.DąbrowyG. pokazało się Cedlera nie ma takiej ulicy-dekomunizacja, ale centrum D.G było obsiane lokalizacjami jak Bielsko-Biała, obecnie bieda większości nic albo Dąbrowa Górnicza.
 #1158369  autor: slawnokia
 07 paź 2023, 15:32
Drogi S69 też już dawno nie ma( zmiana numeracji) a u mnie np. S69 Wezel Rosta. Nazwy które pozostały są sprzed kilku lat, nikt tego już nie aktualizuje.

Obrazek
 #1158890  autor: pawcio0000
 17 paź 2023, 13:32
Nie działa cell info w całym woj Kujawsko pomorskim oraz Warmisko Mazurskim,jak sprawdzacie to musicie wymusic Prace tylko 2g i właczyc odbior wiadomosci sieciowych i zaznaczyc wszystkie kanały.
 #1159569  autor: wiertolot
 30 paź 2023, 20:35
W woj.podlaskim sprawdzałem też nie działa już czemuś na NOKIA E66, kiedyś pamiętam łapało, a po modernizacji nadajniki na Networks!, przestało.
  • Strona 98 z 98
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98