DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1050508  autor: Pabloz
 16 lis 2018, 21:25
lord_kr pisze:Dziwna sprawa. Dziewczyna przyjechała z Polski z nową, kupiona tydzień temu karta Play z aktywnym pakietem Formuła Solo. Loguje się tylko do Vodafone lecz i za nic nie omeg uruchomić transmisji danych. Z Plusem nigdy tego problemu nie było
Dane w roamingu nie są przypadkiem wyłączone w ustawieniach? Albo ustawione tylko na roaming krajowy?

Lista telefonów z obsługą WiFi Calling (VoWiFi) i VoLTE w Polsce: https://wificalling-volte.pl/
 #1050578  autor: lord_kr
 17 lis 2018, 01:29
APN prawidłowy a ustawienia roamingu danych włączone. Po prostu nie działa i już. Dziwne to zwłaszcza że karta została kupiona tydzień temu i jedyne co było robione to aktywacja Formuły Solo. Udało się ją zlogować do Three ale nic to nie zmienia. Próbowałem tez wyłączać 4g w ustawieniach.
 #1130467  autor: Remington
 19 kwie 2022, 14:44
Znajomy mieszkający w Niemczech doniósł mi właśnie, że teraz jedyną siecią do jakiej jest wpuszczana jego karta jest Vodafone DE. Przez długie lata było to dla wszystkich O2 (Telefonica), który jest wg powszechnej opinii tam najtańszy.

Ciekawe, czy to nie efekt przenoszenia Play na umowy roamingowe Iliad.

Zmiana na Vodafone jednych ucieszy (większe pokrycie), innych nie (powoli modernizowana sieć, często zapchana, w nocy wiele BTS wyłączonych, a karty roamingowe działają wtedy znacznie gorzej niż za dnia).
 #1130619  autor: marcinek243
 24 kwie 2022, 01:12
Idealny byłby telekom ale i tak w porównaniu do o2 ilość btsów niebo a ziemia. Głównym problemem po wyłączeniu 3G jest brak VoLTE. Na dłuższe wycieczki zabieram karte orange która ma wjazd do całej 3
 #1130624  autor: Remington
 24 kwie 2022, 10:34
Kiedyś testowałem, to Orange nie wszędzie ma dostęp do Telekomu. Jedynie karty Plusa mają stabilny do wszystkich trzech.

Znajomy, o którym piszę powyżej mówi, że jego karta Play na niektórych terenach ma dostęp do o2, na niektórych nie, a wszędzie jest wpuszczana do Vodafone.
 #1135351  autor: Ubinoob
 30 sie 2022, 14:42
W Bułgarii Play zalogował się do największego operatora VIVACOM i wszystko by było fajne, gdyby nie zachciało mi się ręcznie wybrać innego operatora. Odświeżyło mi ustawienia karty SIM (był komunikat ze dwa razy) i zaczęła się żonglerka między operatorami.. Do A1 i Yettela wstęp natychmiastowy do LTE, natomiast VIVACOM przestał mnie wpuszczać tak łatwo. Po ręcznym wybraniu i czekaniu, wpuszcza łaskawie do UMTS, a po 20-30 minutach wpuszcza też do LTE. Niestety, po jakimś czasie na siłę wyrzuca (tylko alarmowe).
Na karcie Orange VIVACOM bez problemu. Praktycznie u wszystkich rozmowy spadają do 2G. Najszybciej chyba w Yettelu. U wszystkich standardowa konfiguracja L2600 (20Mhz) + L2100 (15Mhz) + L1800 (15Mhz). L900 jest, ale nie agreguje. Taka konfiguracja u całej trójki, nie zauważyłem większych różnic. VIVACOM ma zauważalnie inny sygnał wywołania. Voice dramat u wszystkich, brak HDV, zauważalne opóźnienia. Net najlepiej działał w vivacomie. A1 w Słonecznym Brzegu mocno zapchany.

Swoją drogą, w Burgas/Słonecznym Brzegu/Nesebarze, mają true 5G praktycznie na każdej stacji i na każdym sektorze. Te małe antenki mają najczęściej nad normalnymi antenami, ew. pomiędzy (na instalacjach dachowych).
 #1135362  autor: Barciur
 30 sie 2022, 19:15
W USA Play ma wjazd tylko do AT&T, które wyłączyło 3G. Przy zalogowaniu się do sieci przy powitalnym komunikacie SMS jest informacja, że nasz partner wyłacza 3G i jeśli będą problemy z rozmowami, prosimy o uzywanie wi-fi lub komunikatorów do rozmów głosowych.