DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1130619  autor: marcinek243
 24 kwie 2022, 01:12
Idealny byłby telekom ale i tak w porównaniu do o2 ilość btsów niebo a ziemia. Głównym problemem po wyłączeniu 3G jest brak VoLTE. Na dłuższe wycieczki zabieram karte orange która ma wjazd do całej 3
 #1130624  autor: Remington
 24 kwie 2022, 10:34
Kiedyś testowałem, to Orange nie wszędzie ma dostęp do Telekomu. Jedynie karty Plusa mają stabilny do wszystkich trzech.

Znajomy, o którym piszę powyżej mówi, że jego karta Play na niektórych terenach ma dostęp do o2, na niektórych nie, a wszędzie jest wpuszczana do Vodafone.
 #1135351  autor: Ubinoob
 30 sie 2022, 14:42
W Bułgarii Play zalogował się do największego operatora VIVACOM i wszystko by było fajne, gdyby nie zachciało mi się ręcznie wybrać innego operatora. Odświeżyło mi ustawienia karty SIM (był komunikat ze dwa razy) i zaczęła się żonglerka między operatorami.. Do A1 i Yettela wstęp natychmiastowy do LTE, natomiast VIVACOM przestał mnie wpuszczać tak łatwo. Po ręcznym wybraniu i czekaniu, wpuszcza łaskawie do UMTS, a po 20-30 minutach wpuszcza też do LTE. Niestety, po jakimś czasie na siłę wyrzuca (tylko alarmowe).
Na karcie Orange VIVACOM bez problemu. Praktycznie u wszystkich rozmowy spadają do 2G. Najszybciej chyba w Yettelu. U wszystkich standardowa konfiguracja L2600 (20Mhz) + L2100 (15Mhz) + L1800 (15Mhz). L900 jest, ale nie agreguje. Taka konfiguracja u całej trójki, nie zauważyłem większych różnic. VIVACOM ma zauważalnie inny sygnał wywołania. Voice dramat u wszystkich, brak HDV, zauważalne opóźnienia. Net najlepiej działał w vivacomie. A1 w Słonecznym Brzegu mocno zapchany.

Swoją drogą, w Burgas/Słonecznym Brzegu/Nesebarze, mają true 5G praktycznie na każdej stacji i na każdym sektorze. Te małe antenki mają najczęściej nad normalnymi antenami, ew. pomiędzy (na instalacjach dachowych).
 #1135362  autor: Barciur
 30 sie 2022, 19:15
W USA Play ma wjazd tylko do AT&T, które wyłączyło 3G. Przy zalogowaniu się do sieci przy powitalnym komunikacie SMS jest informacja, że nasz partner wyłacza 3G i jeśli będą problemy z rozmowami, prosimy o uzywanie wi-fi lub komunikatorów do rozmów głosowych.