DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #1023635  autor: WellDone
 03 paź 2018, 12:43
Cześć,

Wszyscy narzekamy, że baza BTSearch jest słabo aktualizowana. Z chęcią bym w tym pomógł, bo dużo jeżdzę po 3 województwach i jeden telefon służy mi tylko do oglądania NetMonstera. Takich jak ja myślę, że jest wielu tylko nie mam pojęcia jak to zrobić :) Jedni piszą w zawieszonych tematach nowe lokalizacje, inni piszą coś o przesyłaniu logów, ja na to pytanie znowu dostałem link do strony.

Czy jest chętny do opisania wszystkich sposobów, krok po kroku, temat zawiesimy i do dzieła! :mrgreen:

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1023804  autor: Barciur
 04 paź 2018, 04:03
A co powiesz / powiecie na budowanie bazy danych przez cell mapper? Bardzo popularne w USA, aplikacja na telefon, sama zbiera dane i można ustawić i wysyłać, a widzę, że polskie mapy raczej średnie, bo aplikacja nieznana / mało popularna.

Przykładowy link do miasteczka z mapą T-Mobile w USA gdzie przebywam ;)

https://www.cellmapper.net/map?MCC=310& ... lours=true
 #1023879  autor: jedrek
 04 paź 2018, 13:53
@WellDone

BTSearch by było dobrym projektem jakby ktoś rzeczywiście się tym zajmował.
Tam nawet na maile nie odpisują jak masz jakieś sugestie do nich.
Więc widzę cię jako nowego admina tego portalu, żeby było widać, że ten projekt jest żywy. Obecnie żyje to sobie własnym życiem.
Ten portal polega obecnie tylko na przelaniu gotowych plików excela z uke na mapę i nic poza tym.
Takie samo działanie jest w uke, dałeś Boże dzień, dasz i noc... Z uke też nie odpiszą na maila, bo mają za cienko...
W dodatku w ostatnich tygodniach google zwęszyło kapustę i za każde wykorzystanie swoich map (powyżej pewnej puli odpytań o mapę) jako warstwy do zewnętrznych projektów (jak m.in. BTSearch, wikimapia.org) każą sobie płacić, bo inaczej warstwa mapy cała się ściemnia (staje się mało czytelna) i nie przełączysz widoku na ortofotomapę. Na dziesiątkach stron korzystających z podkładu google map, pojawia się więc korporacyjny kwik z gatunku:

For development purposes only, Ta strona nie może poprawnie wczytać Map
Google. Do you own this website?

Gdyby strona miała jakiegoś żywego admina już dawno by podmontowali zamiast chytrego na kasę google, krajowe ortofotomapy z geoportalu krajowego, a jako warstwę mapy topograficznej mapę openstreetmap.org która jest wykonana na pewno z większym wkładem serca pasjonatów, którzy ją w czynie społecznym tworzą, niż topo z korporacyjnego google, często narysowane bardzo niechlujne.
Obecnie przy wykrzaczonej warstwie map google jakiej BTSearch używa od lat, projekt umarł.
 #1023889  autor: lordbyd
 04 paź 2018, 14:38
Mam nieco inne spostrzeżenia niż Kolega powyżej.
Na mapach w mojej okolicy są juz CIDy "rozwiedzionego" L1800 w N! oraz L2100 :)
Co do wyświetlania "ciemnej mapy" - jest to troszkę niekomfortowe. Trzeba jednak pamiętać, że administratorzy tej strony tworzą ją hobbystycznie bez żadnych profitów.
 #1023890  autor: WellDone
 04 paź 2018, 14:58
Dzięki Panowie za feedback.

A co wy na to, aby spróbować stworzyć jakiś fundusz na poczet rozwoju serwisu? Jest "nas" trochę i może warto poświęcić parę złotych i rozwinąć temat? A może administratorzy Telepolis mają jakiś pomysł na wsparcie i partnerstwo w projekcie? W czasie kiedy powoli każdy rozgląda się za nowym medium z powodu FATALNYCH zmian w Telepolis to mógłby być fajny pomysł na odbicie się :)
Oczywiście wszystko zależy też od zarządców BTSearch. Może ma ktoś z nimi jakiś kontakt?

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1023893  autor: iphoneski
 04 paź 2018, 15:08
@WellDone można myśleć o jakiejś składce na projekt, ale ja lubię wiedzieć na co idzie moja kasa. Najpierw niech będzie jakiś dobry pomysł i ktoś, kto zabierze się porządnie do roboty a potem można inwestować.
 #1023895  autor: WellDone
 04 paź 2018, 15:09
Jasne, na razie rzucam tylko hasła :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1023936  autor: dominikm27
 04 paź 2018, 18:58
Btsearch dziala od bardzo dawna. Bez kasy, hobbystycznie. Za moj rejon (małopolska) ale tez za ogólne dzialanie serwisu odpowiada Krzysztof Niemczyk. Statam sie ostatnio wspierać serwis zrzutami ekranu i to jest uwzględniane. Wiec dzięki za tą pracę. Jestem jak najbardziej za wsparciem serwisu w formie finansowej. Deklaruje 50 zł miesięcznie. Oczywiście po przedstawieniu jakiegoś planu ze strony btsearch jak serwis mialby być aktualny i nowoczesny.
 #1023976  autor: bed
 04 paź 2018, 21:24
lordbyd pisze:Co do wyświetlania "ciemnej mapy" - jest to troszkę niekomfortowe. Trzeba jednak pamiętać, że administratorzy tej strony tworzą ją hobbystycznie bez żadnych profitów.
Nikt nie mówi, żeby od razu płacić Google'owi za to, ale są darmowe zamienniki i to nie gorsze, o których już była tutaj mowa ;)

Co do serwisu to np. moje aktualizacje, kiedy wysyłałem dane, były sprawnie i szybko wrzucane do bazy - mapa, którą widzimy to inna sprawa i jest aktualizowana ostatnio średnio raz na tydzień. Teraz zastanawiam się komu podsyłać dane, żeby to w miarę sprawnie szło, ale niech sami między sobą ustalą co kto bierze do roboty.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png