DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 146 z 207
  • 1
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 148
  • 207
 #1143281  autor: babciagienia1p
 07 lut 2023, 20:48
f0ku5 pisze:
07 lut 2023, 19:52
Czy ktoś ma może wiedzę na temat tego, co się ostatnio odpierdziela w T-Mobile, przynajmniej w Warszawie?
Z LTE i 5G nie da się korzystać, dostęp do internetu jest na zasadzie "zerojedynkowej", raz działa, aby za chwilę przestać, potem znów działa, itp.

Według mnie - za dużo użytkowników w stosunku do infrastruktury. W jednej z moich lokalizacji LTE T-M jest praktycznie nieużywalne od około roku. Trzeba ratować się 3G, które w godzinach szczytu też rzęzi. ipad sam, od razu, korzysta z 3G. Nawet Orange chodzi lepiej, o Plusie nie wspominając, ale to akurat okolica, gdzie na jednym z dachów często ląduje helikopter pana Kroka.
Ranking w tym miejscu - 1.Plus 2.byłby Play gdyby nie irytujący RK 3.Orange 4.T-M.

PS. Są inne lokalizacje, gdzie T-M jest całkiem przyzwoite.
 #1143284  autor: kozien70
 07 lut 2023, 21:12
Michuuuu pisze:
07 lut 2023, 19:53
A żebym wiedział, czy tam jest sprzęt Huaweia, czy nie :roll:. Da radę jakoś po antenie poznać?
Nie patrz na anteny, bo one nie mają tu żadnego znaczenia. Trzeba patrzeć na moduły radiowe przy antenach. One mają charakterystyczny wygląd dla każdego vendora i po nich od razu można poznać czy Nokia czy Huawei.
 #1143285  autor: f0ku5
 07 lut 2023, 21:20
babciagienia1p pisze:
07 lut 2023, 20:48
f0ku5 pisze:
07 lut 2023, 19:52
Czy ktoś ma może wiedzę na temat tego, co się ostatnio odpierdziela w T-Mobile, przynajmniej w Warszawie?
Z LTE i 5G nie da się korzystać, dostęp do internetu jest na zasadzie "zerojedynkowej", raz działa, aby za chwilę przestać, potem znów działa, itp.

Według mnie - za dużo użytkowników w stosunku do infrastruktury. W jednej z moich lokalizacji LTE T-M jest praktycznie nieużywalne od około roku. Trzeba ratować się 3G, które w godzinach szczytu też rzęzi. ipad sam, od razu, korzysta z 3G. Nawet Orange chodzi lepiej, o Plusie nie wspominając, ale to akurat okolica, gdzie na jednym z dachów często ląduje helikopter pana Kroka.
Ranking w tym miejscu - 1.Plus 2.byłby Play gdyby nie irytujący RK 3.Orange 4.T-M.

PS. Są inne lokalizacje, gdzie T-M jest całkiem przyzwoite.
Nie ma to nic wspólnego z obciążeniem sieci ponieważ występuje w całej Warszawie. W tym samym miejscu przez paręnaście sekund potrafię nie mieć żadnego internetu (pomimo tego, że "strzałki" transmisji cały czas się swiecą), by zaraz, po odblokowaniu mieć w tym samym miejscu powyżej 100 Mbit. To jest jakaś ewidentna awaria.
 #1143286  autor: Michuuuu
 07 lut 2023, 21:36
kozien70 pisze:
07 lut 2023, 21:12
Nie patrz na anteny, bo one nie mają tu żadnego znaczenia. Trzeba patrzeć na moduły radiowe przy antenach. One mają charakterystyczny wygląd dla każdego vendora i po nich od razu można poznać czy Nokia czy Huawei.
No to domyślam się, że gołym okiem tego nie zobaczę. Chociaż mogę strzelać, że na 90% jest jeszcze sprzęt Huaweia.
 #1143288  autor: babciagienia1p
 07 lut 2023, 21:48
f0ku5 pisze:
07 lut 2023, 21:20
Nie ma to nic wspólnego z obciążeniem sieci ponieważ występuje w całej Warszawie.... To jest jakaś ewidentna awaria.

"W całej Warszawie"? Od kiedy widzisz taką sytuację? W mojej drugiej lokalizacji T-Mobile chodzi jak zwykle (ani dobrze ani słabo) od kilku lat.
 #1143289  autor: f0ku5
 07 lut 2023, 21:55
Mniej więcej od nowego roku, na pewno od paru tygodni.
Nawet czytałem, że komuś tutaj na forum streaming radia w T-Mobile się zacinał co chwilę, co łączę z tym, ale posta znaleźć już nie mogę. Znajomy z pracy mający tą samą ofertę co ja ma ten sam problem.
 #1143291  autor: kozien70
 07 lut 2023, 22:25
Michuuuu pisze:
07 lut 2023, 21:36
No to domyślam się, że gołym okiem tego nie zobaczę. Chociaż mogę strzelać, że na 90% jest jeszcze sprzęt Huaweia.
Jeśli moduły nie są ukryte (np. stacja na wieży kościelnej), to można spokojnie je rozróżnić gołym okiem. Musisz tylko dowiedzieć się (np. na podstawie zdjęć z sieci) jak wyglądają RRU Huawei a jak moduły Nokii.
 #1143292  autor: babciagienia1p
 07 lut 2023, 22:27
@f0ku5
Poniżej posty, o których mowa.
Mixiorek pisze:
13 sty 2023, 07:47
Czy mamy kogoś z Warszawy kto porusza się po mieście i korzysta ze streamingu? Chodzi mi o streaming audio online czyli nie youtube, spotify. Raczej radio internetowe.
Jak korzystam z apki radia 357 i mamy już powoli dosyć przerywania w TMobile. Gdy przełączę na kartę Play (iPhone 12 Pro - eSim + sim) nagle następują czary i np: jest jedno zatrzymanie streamingu a w TM np: 20...
Dzielnice Wawy gdzie to się dzieje: Wilanów, Ursynów, Dolny Mokotów, Wawer, Praga Południe, Targówek, Śródmieście. Poruszanie się samochodem.
Mixiorek pisze:
13 sty 2023, 08:46
Dzięki za info. Aktywna transmisja danych wracała do LTE pod spadku do 3G? U mnie siedziała do usranej... trzeba było rozłączyć.

No dobra. Chyba trzeba poczekać ale ja moje obserwację prowadzę od dni i tygodni a nie tylko dzisiaj.

Obrazek

https://twitter.com/radio_357/status/16 ... nB2cRwce9g

W tej gorszej lokalizacji mam dokładnie tak jak opisał to @Mixiorek. iPad spada, albo od razu wybiera 3G i tam siedzi. Szczególnie w godzinach szczytu.
Uważam, że liche działanie T-Mobile, w części lokalizacji w W-wie, to nie awaria, tylko specyfika sieci vs. liczba użytkowników. Zaczęło się jakieś pięć lat temu (od imprezy na Annopolu?), a drastycznie pogłębiło się od roku. Na prowincji T-M, tam gdzie ma zasięg, chodzi jak żyleta.
 #1143295  autor: kacperek_z
 07 lut 2023, 23:01
3G pisze:
07 lut 2023, 18:35
Wow, L900! Mi tam wygląda to na 5 MHz.
kozien70 pisze:
07 lut 2023, 18:36
Nie sugerowałbym się posiadanym pasmem. Trzeba pamiętać o wymianie kanałów z Orange.
Rzeczywiście, zapomniałem o tym — jednak na stówę jest to 5 MHz, świetna informacja!
Oby teraz tylko rozszerzyli to na całą strefę już po wygaszeniu UMTS :)
 #1143296  autor: f0ku5
 07 lut 2023, 23:21
3G pisze:
07 lut 2023, 22:21
Zainteresowałbym się telefonem. Ja nie zauważyłem takich problemów w Warszawie.
To ani nie telefon, ani nie obciążenie sieci. Pojawiło się nagle.
Internet nie zwalnia tylko po prostu w 100% zanika żeby za chwilę wrócić do pełnej prędkości. I tak w kółko. Zresztą nie tylko ja mam ten problem.
U mnie telefon nie spada do 3G.
 #1143303  autor: mariusz9a
 08 lut 2023, 07:44
bxx1 pisze:Chwilowe zamrożenie sesji mam to samo dokladnie w Krakowie.Internet zanika całkowicie na chwilę.Oferta GO.
Mam to samo (GOP, sieć Huawei). Pisałem o tym na forum jakiś rok temu. Było tak na moim "testowym" numerze T-Mobile, jak i na moim głównym numerze, przeniesionym z innej sieci (problemem nie jest karta SIM). Ale od kilku miesięcy jest i tak lepiej... U mnie wygląda to tak, że na kilka/kilkanaście sekund zanika transmisja danych (ikonka jest, strzałeczki mrugają i nic - wszystko stoi) po czym, telefon tak jakby sam restartuje dane komórkowe (kiedyś nie resetował i robiłem to ręcznie, po którejś aktualizacji zaczął restartować sam) i po ponownym zalogowaniu do LTE/5G działa ok. Zdarza się to ok 1-3 razy na dobę o zupełnie losowych porach. Ale tak jak wspominałem ostatnio już dość rzadko :-)
 #1143306  autor: bxx1
 08 lut 2023, 08:01
Tak twierdzą że słuchawka do wymiany...ale na innych jest to samo.To jest losowo dokładnie.Na orange/plus/play nic takiego niema testuje wszystkich opów i tylko w T jest taki problem.Zastanawialem sie nad abo z no limit ale w takim wypadku niema sensu jeśli to występuje też w abo.Ps.ale w zeszłym roku tego nie było a i jak byłem poza krk też tego nie stwierdzilem.Bardzo dziwne wychodzi że nie we wszystkich lokalizacjach.i jeszcze jedna sprawa T po tym jak zaczął wprowadzać no limity i gigabajty rozdawać w GO , przytkał sie w moich lokalizacjach.Teraz zdecydowanie Orange lepiej śmiga...mimo ze we free tyle neta rozdają...
 #1143309  autor: maniek357
 08 lut 2023, 08:22
Na wsi u rodziny "opiekuję się" routerem z kartą T-Mobile i od jakiegoś czasu też się pojawił problem zawieszania transmisji. Lokalizacja pod Białymstokiem. Ostatnio jak byłem, to w ciągu godziny były 3 zacinki (to akurat jakieś apogeum było, z relacji słyszałem o kilku zacinkach w ciągu dnia). Pomagał tylko restart routera. Przeniosłem router w inne miejsce (aby łapał sygnał ze stacji Orange, a nie T-Mobile) i się poprawiło (choć nie wiem na jak długo). Już myślałem, że router się kończy, ale czytając posty o problemach dochodzę do wniosku, że to problem z siecią... Chyba spróbuję kartę SIM wymienić.
 #1143310  autor: krychu3
 08 lut 2023, 08:29
Od końca września codziennie po kilka razy na dzień mrozi mi sesję(nie ma internetu nie ma strzałki przychodzącej przy zasięgu,a mogę dzwonić po volte bo działa IMS) w Orange Free na kilku różnych numerach i urządzeniach dzieje się to samo, nie wraca połączenie do auto resetu poł lub szybciej muszę ręcznie samolotowym. Napisałem z pięć zgłoszeń pozamykali i dalej dzieje się to samo.
 #1143312  autor: Mixiorek
 08 lut 2023, 08:46
babciagienia1p pisze:
07 lut 2023, 22:27
W tej gorszej lokalizacji mam dokładnie tak jak opisał to @Mixiorek.

Opisany przez mnie problem dotyczył apki radia 357. Obecnie po tym zrobili aktualizację do wersji 2.0/2.1 jest bajka.

Jednak moim zdaniem coś jest na rzeczy z siecią. Też odnotowuję mrożenie transmisji danych. Coś czego w TM nie było. Za to było w Orange.
Ilość użytkowników? Wątpię.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1143314  autor: Karlos20
 08 lut 2023, 08:54
Coś mogli skopać w konfiguracji sieci, możliwe, że jest to powiązanie z akcją wyłączenia / ograniczenia dostępu do zasięgu 3G T-Mobile.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1143315  autor: f0ku5
 08 lut 2023, 09:05
Też mi się tak wydaje ponieważ zbiegło się to w czasie z początkiem wyłączania 3G.
Najciekawsze jest to, że właśnie 3G działa wszędzie idealnie, problemy są u mnie na LTE i 5G. Dodatkowo nie jest to parę razy na dzień tylko dosłownie co parędziesiąt sekund.
Działa to ogólnie w ten sposób - mam neta 30 sekund, nie mam neta 30 sekund, mam neta 30 sekund i tak w kółko.
Ostatecznie na S22+ działam na 3G tracąc VoLTE, bo inaczej się nie da...

Jeżeli szybko coś z tym nie zrobia to będę się starał rozwiązać umowę.
  • Strona 146 z 207
  • 1
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 148
  • 207
  • 1
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 148
  • 207