DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1008702  autor: gruby19
 21 sie 2018, 15:29
Cześć
Jestem użytkownikiem Abonamentu w Orange (rozmowy/sms no limit + 12.5GB Internetu). Właścicielem numeru jest mama, ponieważ ma w orange usługi stacjonarne oraz swój Abonament, przez co zyskujemy ok 50zł/msc z tytułu Orange Open.

Moja umowa dobiega końca, a że posiadam własną działalność to chciałbym swój numer zarejestrować w ofercie firmowej już na siebie. Pytanie jakie mam możliwości?

Chciałbym zostać w Orange bo podoba mi się ich oferta, ale oczekiwałbym jakiejś formy rabatu - albo za przeniesienie numeru (no bo w końcu przenoszę), albo za przedłużenie (no bo w końcu zostaję), jednak najpewniej nie dostane nic za te kombinacje, a wtedy oferta przestaje być już atrakcyjna :wink:

Inną opcją jest przeniesienie numeru do Abonamentu Plus/Plush bez telefonu (~3miesiące za darmo) + telefon na raty 0% w euro (pod warunkiem, że uda mi się wpiąć raty do firmy) - taki zabieg wychodzi na ten moment najtaniej.

Kwota w jakiej chciałbym się zmieścić (Abo + Tel) za 24m to około 5.5k PLN i w dwóch powyższych przypadkach tak to właśnie wychodzi.

Oferty Abo z telefonem od Tmobile, Play i Plus wyglądają tak drogo, że zastanawiam się czy dobrze policzyłem (między 7 a 8 tyś PLN za 24m)

Jeśli chodzi o telefon to najpewniej będzie to jakiś nowy produkt apple, który pojawi się w najbliższych tygodniach, więc na potrzeby symulacji możemy przyjąć iPhone X.

Może ma ktoś podobne doświadczenia ze zmianami umowy w ten sposób i może coś zasugerować ?
 #1008803  autor: gruby19
 22 sie 2018, 08:27
Hods pisze:Co do rat w RTV Euro AGD - nie weźmiesz ich na DG, bo jest to rodzaj kredytu konsumenckiego
Oficjalnie nie można, ale podobno w przypadku JDG się udaje. Możesz wziąć
raty na siebie a następnego dnia pójść i poprosić o fakturę. Szczegółów nie znam, ale to już temat bardziej dla księgowej.
Leasing niestety jest drogi - na tyle drogi, że okazuje się mniej korzystny od oferty abo+tel.