DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #988004  autor: maciej19luis
 09 kwie 2018, 15:42
Witam, otóż chciałbym zerwać umowę z siecią Tmobile którą mam do listopada, i najchętnie przenieść się do innej sieci np Play, ale wiem że mogę dopiero zrobić to za miesiąc (pół roku przed zakończeniem umowy u obecnego operatora) czy jest jakakolwiek możliwość skrócenia umowy w tmobile chodźby o miesiąc nawet jeśli bym uregulował to do listopada?
 #988005  autor: piotrzet
 09 kwie 2018, 15:44
Nie ma takiej opcji. Po prostu zapłacisz karę umowną.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988190  autor: RafRafRaf
 10 kwie 2018, 14:23
Przelicz; czy kara umowna nie będzie niższa niż pozostałe do końca umowy miesięczne opłaty abonamentowe. Raty za sprzęt i tak musisz zapłacić.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 #988195  autor: Remington
 10 kwie 2018, 15:00
maciej19luis pisze:wiem że mogę dopiero zrobić to za miesiąc (pół roku przed zakończeniem umowy u obecnego operatora)
Pół roku to warunek Playa kiedy możesz złożyć u nich wniosek - ale umowa nie jest zrywana i trwa do końca okresu na jaki była zawarta, potem dopiero jesteś przenoszony do Play.

Natomiast zerwać umowę można w każdej chwili, bez czekania na cokolwiek, ale wiąże się to z zapłatą kary umownej.
 #988401  autor: Morvius
 11 kwie 2018, 20:46
Remington pisze:Pół roku to warunek Playa kiedy możesz złożyć u nich wniosek - ale umowa nie jest zrywana i trwa do końca okresu na jaki była zawarta, potem dopiero jesteś przenoszony do Play.
Klient IND ma liczony czas trwania umowy od momentu złożenia wniosku. Wiec jeśli podpisujesz z Play umowę na 24msc a czekać masz 6msc na zmianę sieci, to Play te 6msc odejmuje od czasu trwania umowy. Jeżeli wziąłeś telefon to również 6msc za niego nie płacisz. Podczas oczekiwania na zmianę sieci Play wydaje nową kartę sim z numerem tymczasowym. N a tym numerze masz nolimit minuty komórka stacjonarne oraz sms/mms bez limitu i 10GB internetu, później spada do 1mb/s. Więc warto 6msc wcześniej złożyć wniosek na MNP.
I dla potwierdzenia, wniosek można składać na 6msc przed końcem umowy. Nie więcej. Pracownikowi musisz podać dokładną datę końca umowy.

Klasyczny obserwator wątku.
 #988439  autor: mariananna
 12 kwie 2018, 00:57
Jak to się ma do systemu 120 dni? Play przechowuje wnioski o przeniesienie numeru i wysyła je do obecnego operatora, gdy minie 120 dni do końca umowy u obecnego operatora (tak robiła NETIA)?
 #988451  autor: Morvius
 12 kwie 2018, 08:52
Wstrzymuje na zasadzie rezerwacji i na 120 dni przed końcem wznawia procedurę.

Klasyczny obserwator wątku.