DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #983763  autor: Arerox
 15 mar 2018, 20:24
Mam takie pytanie.
Obecna umowa z Orange wygasa 31 marca 2018 roku. Chciałem od 31 marca przenieść numer do a2mobile, natomiast konsultant na infolinii poinformował mnie dziś, że nie mogę tego zrobić z dniem 31 marca, gdyż nie zachowam okresu wypowiedzenia za co może być kara pieniężna.

Czy ktoś mógłby potwierdzić tę info i poradzić mi, kiedy powinienem ten numer przenieść?
 #983768  autor: Gregrin
 15 mar 2018, 20:54
Arerox pisze:Czy ktoś mógłby potwierdzić tę info i poradzić mi, kiedy powinienem ten numer przenieść?
Z zachowaniem okresu wypowiedzenia czyli jeden pełny miesiąc przed końcem umowy/ początkiem okresu rozliczeniowego. W twoim przypadku był to koniec lutego.
Teraz musisz sprawdzić jaki masz okres rozliczeniowy (od kiedy do kiedy, np od 11stego do dziesiątego) i złożyć przed jego rozpoczęciem (na przykładzie -przed 11stym) i przemęczyć się w orange do jego skończenia (do 10tego).
Składać wypowiedzenie można przecież wcześniej i wystarczy wpisać ze z zachowaniem okresu wypowiedzenia lub z końcem umowy. Warto tez dodać "z przeniesieniem numeru na kartę".

Jako ze chcesz przenieść numer do innego operatora to NIE SKŁADASZ wypowiedzenia tylko wypełniasz wniosek o przeniesienie u docelowego opa. On załatwia wszystko za ciebie. Oczywiście we wniosku zaznaczamy ze numer chcemy mieć przeniesiony z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Złóż teraz, to wyrobisz się do końca miesiąca z kurierami itp. do a2.

PS. Kara po końcu umowy to pewnie wysokość miesięcznego abonamentu wiec nie jest tak strasznie.
 #983769  autor: Arerox
 15 mar 2018, 21:00
Dzięki Gregrin

Okres wypowiedzenia mam 14 dnia każdego miesiąca, więc spóźniłem się dwa dni.
Złożyłem dziś wniosek o przeniesienie numeru do a2mobile.
Pani na infolinii Orange poinformowała mnie, że numer zostanie przeniesiony 13 maja do a2mobile,
Rozumiem, że żadnej kary z tego nie mam? Płacę po prostu do Orange te rachunki za umowę na czas nieokreślony i kończymy współpracę.
 #983770  autor: Gregrin
 15 mar 2018, 21:06
Arerox pisze:Złożyłem dziś wniosek o przeniesienie numeru do a2mobile.
Pani na infolinii Orange poinformowała mnie, że numer zostanie przeniesiony 13 maja do a2mobile,
Skąd ona wie ? Orange już ustali date zwolnienia numeru ? Dzisiaj złożyłeś dyspozycje w a2 ? Czy piszesz hipotetycznie ?
 #983777  autor: Arerox
 15 mar 2018, 21:38
Dzisiaj złożyłem.
Ustaliła taką wersję.
31 marca umowa się kończy
1 kwietnia przechodzi na czas nieokreślony
Okres rozliczeniowy jest 14. dnia każdego miesiąca, czyli 14 kwietnia - 13 maja i wtedy następuje przeniesienie.
Taką informację dostałem na *100.
 #983779  autor: Gregrin
 15 mar 2018, 21:43
No to jak na taka date wyznaczyłeś sobie przeniesienie to jest ok. Teraz muszą przyjść papiery od a2, karta sim i dopiero gdy a2 je dostanie (kurier odwozi je pod koniec tygodnia) to powinien przyjść sms od orange z wyznaczeniem daty przeniesienia.
 #983782  autor: Arerox
 15 mar 2018, 21:50
W sumie to Orange samo wyznaczyło, bo powiedzieli, że nie mogę szybciej niż przed końcem okresu rozliczeniowego.
Na stronce a2mobile wybrałem, że mam umowę i chcę przenieść numer po upływie umowy w dacie wyznaczonej przez operatora.
 #983786  autor: Gregrin
 15 mar 2018, 22:00
Arerox pisze:Na stronce a2mobile wybrałem, że mam umowę i chcę przenieść numer po upływie umowy w dacie wyznaczonej przez operatora.
No ok i będzie to pewnie ta data o której mówiła konsultantka ale orange dopiero wyznaczy ten termin gdy wpłynie do nich wniosek od a2 a póki co to wniosku jeszcze nie otrzymałeś/podpisałeś/odesłałeś do a2.