DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #979830  autor: herbert109
 24 lut 2018, 22:14
Jako że to mój pierwszy post na forum to mówię wszystkim serdeczne dzień dobry. :smt006
Nie wiem czy nie strzeliłem sobie w kolano. Moja sytuacja jest następująca:
Taryfa: FORMUŁA UNLIMITED 29,99
Promocja: RePlay FORMUŁA UNLIMITED I
Data zakończenia umowy: 19.03.2018
Wypowiedzenie złożyłem 20.02.2018 bez zaznaczania opcji przejścia na kartę. Rozumiem że rozwiązanie umowy nastąpi najwcześniej 19.04.2018r.
W związku z powyższym czy mogę jakoś naprawić swój błąd np. wypowiadając umowę w trybie natychmiastowym po 19.03.2018 z przeniesieniem numeru do PLUSH Abo ?
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
 #979834  autor: Ruben
 24 lut 2018, 23:09
@herbert109, a co chciałeś uzyskać składając wypowiedzenie? Jeżeli chciałeś przenieść do Plusha, to wystarczyło złożyć wniosek w Plushu i całość formalności załatwia za Ciebie Plush.
W tej sytuacji, to jeżeli będziesz chciał przenieść numer, to trzeba będzie anulować wypowiedzenie chyba, że zadzwonisz do BOK i zechcą zmienić dyspozycję bez zmiany daty.
W jakich dniach masz okres rozliczeniowy?
 #979838  autor: herbert109
 24 lut 2018, 23:30
Marzyło mi się Solo I+ ale po rozmowie z konsultantem zrozumiałem że muszę się płaszczyć po 10 latach umowy abonamentowej o coś co u konkurencji dostanę od ręki, nie mówiąc o tym że mogę przenieść drugi nr z karty i uzyskać duet za 40 PLN.
Mój okres rozliczeniowy przypada na 20-tego każdego miesiąca.
P.S. O dziwo w złoszeniach nie figuruje moje wypowiedzenie.
 #979841  autor: iphoneski
 24 lut 2018, 23:44
Weź teraz zadzwoń do działu utrzymania klienta i bez problemu powinieneś dostać ofertę z DUK. Jak zadzwonisz to przedstaw o co chodzi, że chcez przejść tu i tu i powinno przejść. Nawet jeśli nie zaznaczyłeś przejścia na kartę to i tak przejdziesz. Jak już cię przeniosą to wtedy możesz złożyć wniosek w Plush.
 #979852  autor: iphoneski
 25 lut 2018, 09:10
Tak to ten numer. Wybierasz 5 potem 1. Jest trochę sprzeczne, ale zawsze warto spróbować. Możesz też zrobić zgłoszenie na play24, że Chceż daną ofertę i wtedy możesz u nich zostać.
 #979865  autor: Ruben
 25 lut 2018, 11:45
@herbert109,
niestety ale w Play bardzo często teraz jest, że trzeba wydzwaniać i różnych sztuczek próbować żeby otrzymać ofertę, która u innych jest dostępna dla każdego.
Jedynie odejścia mogą zmienić politykę operatora dlatego ja wyznaję zasadę "głosujemy nogami" i Tobie radziłbym to samo.
Jeżeli nie otrzymasz podczas rozmowy z DUK oferty, której oczekujesz, to składaj wniosek MNP do Plusha, gdzie przy dwóch numerach całkowity koszt numeru to 20pln i umowa na czas nieokreślony, w nju podobne koszty będą więc taniej niż w Play i bez dzwonienia i proszenia, co bywa upokarzające jeżeli musimy dzwonić kilka razy .....
 #979877  autor: herbert109
 25 lut 2018, 12:37
@iphoneski, @Ruben właśnie tak jak napisałeś zrobiłem wcześniej przedstawiając dokładny tytuł regulaminu SOLO RePlay SOLO z rabatem na abonament I+ mówiąc że jestem nim zainteresowany. Konsultant poprosił o chwilę cierpliwości bo musi iść po kod do kierownika. Niezgodność pojawiła się w momencie potwierdzenia warunków i nagle okazało się że "nie istnieje już wariant bezterminowy a jedynie 24m". Nie pomogło zwrócenie uwagi na fakt istnienia regulaminu na ich stronie który chwilę temu czytałem.
Podsumowując teraz szukam możliwości przeniesienia nr do plush abo w duecie bo mam na siebie jeszcze play fresh a dalsza "walka" jest dla mnie zbyt upokarzająca. Nie chcą moich pieniędzy to weźmie kto inny.
Zagwozdką dla mnie pozostaje czy uda się odkręcić to nieszczęśliwe wypowiedzenie by zachować nr. W poniedziałek spróbuje je wycofać i ruszyć plusha. Jak coś mi się uda zdziałać to opisze to na forum.
 #979882  autor: Ruben
 25 lut 2018, 12:53
Przy złożonym wypowiedzeniu numer powinien z automatu wylądować w Play na kartę, w Play tak jest i wtedy przenosisz do Plusha w trybie 1 dniowym. Upewnij się w BOK, kiedy numer przejdzie na kartę i tym samym rozwiejesz wątpliwości odnośnie tego, czy wypowiedzenie jest zarejestrowane i co będzie z numerem po wygaśnięciu umowy.
Wypowiedzenie zawsze możesz wycofać, to twoja decyzja i możesz to zrobić ostatniego dnia, jeżeli uznasz to za korzystniejsze rozwiązanie. Możesz także wycofać wypowiedzenie i złożyc dyspozycję przeniesienia numeru do Plush w trybie 1 dniowym nawet jutro ale abonament w Play i tak będziesz musiał zapłacić za ten okres do końca umowy więc nieopłacalne finansowo jest to rozwiązanie.

Żeby skorzystać z rabatów w Plush Duet nie musisz przenosić jednorazowo 2 numerów. Drugi numer możesz dopiąć do konta później i od tego momentu będą naliczane rabaty 5pln. Ważne żeby były na ten sam nr PESEL.
 #979889  autor: herbert109
 25 lut 2018, 13:43
Właśnie dzwoniłem do BOK i o dziwo nie mają w systemie mojego wypowiedzenia a ja nie dostałem w salonie żadnego potwierdzenia :evil: Więc jutro złożę wizytę w salonie. Jeśli zaś idzie o Duet to nie mam się czym martwić, warunek jednego nr. PESEL spełniam ;).
 #980385  autor: herbert109
 28 lut 2018, 09:47
Witam po przerwie. Jestem właśnie po rozpatrzeniu reklamacji na zagubione wypowiedzenie. Temat zakończony kompromisem, numer przejdzie na kartę 20.04.2018 a więc z miesięcznym poślizgiem za to będzie naliczona korekta o wysokości abonamentu. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
 #980985  autor: Ruben
 03 mar 2018, 12:58
Myślę, że w kwietniu zadzwonią z DUK i znajdzie się oferta za 25pln na czas nieokreślony.
 #981811  autor: herbert109
 07 mar 2018, 18:47
@Ruben Zadzwonili w minutę po zamknięciu reklamacji. Konsultant nie potrafił zrozumieć dlaczego już nie chcę rozmawiać o przedłużeniu przecież on mi taką da. Klamka zapadła, dziś rozpocząłem przenosiny 1 nr do abo.
 #981814  autor: iphoneski
 07 mar 2018, 19:04
W sumie gdyby mi dali bezterminowy kontrakt tak jak chciałeś to bym został, moim zdaniem ta oferta jest lepsza, bo np lejek 1 mega po przekroczeniu pakietu, wifi calling, do końca czerwca będzie VoLTE itp. No i ciekawe promocje, Np w święta było darmowe HBO na miesiąc.
 #981820  autor: herbert109
 07 mar 2018, 19:25
Lejek to argument z wifi calling nie miałem styczności a HBO mam z platformy satelitarnej. Zdecydowała polityka operatora który nakazuje iść w zaparte - okłamywać klienta. A co jeśli ta praktyka jest przenoszona na każdą inna dziedzinę?
 #981823  autor: TomLee
 07 mar 2018, 19:42
Popieram takie działania. Przecież obecnie jest już tyle ofert w cenie 20-25 pln i to bez lojalki, że wiązanie się na 18 czy 24 miesiące nie jest takie atrakcyjne. Pozbywasz się kagańca i dalej masz niezłe warunki.
 #981826  autor: iphoneski
 07 mar 2018, 19:49
Ale przecież tak jest u każdego operatora, po prostu każdy chce zarabiać i tyle. Są na forum wątki o przedłużeniach i u wszystkich przeboje są. To samo np w przypadku nc+. Znajomy chyba 6 telefonów z ofertami dostał, co jedna to gorsza, chyba 2 dni przed rozwiązaniem umowy wreszcie dostał to, czego chciał.
 #981833  autor: Gregrin
 07 mar 2018, 20:23
TomLee pisze:Popieram takie działania.
Tez bym popierał gdyby to jakoś odstawało od reszty opow. Niestety czytając watki o przedłożeniach w innych sieciach play nie jest ani lepszy ani gorszy. Nie rozumiem tylko czemu się "gniewać" to po prostu czes negocjacji. Jak to już nie raz ładnie cytowano "Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem – wygrał lepszy.". Osoby trafiające na to forum przynajmniej są w sytuacji ze wiedza w co graja :) Znajomi często nie byli świadomi ze da się dostać oferty lepsze niż na stronie/ulotce w salonie.
iphoneski pisze: nc+. Znajomy chyba 6 telefonów z ofertami dostał, co jedna to gorsza, chyba 2 dni przed rozwiązaniem umowy wreszcie dostał to, czego chciał.
Nie raz widziałem posty ze już mieli sygnał zablokowany żeby pokazać ze się jest upartym "bardziej" i wywalczyli :)
 #981924  autor: Ruben
 08 mar 2018, 10:52
herbert109 pisze:@Ruben Zadzwonili w minutę po zamknięciu reklamacji. Konsultant nie potrafił zrozumieć dlaczego już nie chcę rozmawiać o przedłużeniu przecież on mi taką da. Klamka zapadła, dziś rozpocząłem przenosiny 1 nr do abo.
Czyli jak to bywa, znalazła się oferta, która nie istnieje podobno od początku roku ;)
Podjąłeś decyzję i mam nadzieję, że będziesz zadowolny. Dla mnie showmax, tidal i HBO też nie stanowią wartości dodanej.
Nie zauważyłem żeby kolega herbert109 chciał się gniewać na operatora. Zdecydował, że przeniesie do Plusha tym bardziej, że będzie miał w przypadku 2 numerów 10pln oszczędności/m-c.
Musimy też akceptować, że nie każdy jest zainteresowany wydzwanianiem do BOK i budowaniem strategii negocjacyjnej 2m-ce przed końcem umowy. Na forum skupia się dość specyficzna grupa abonentów, zaznajomiona z ofertami przedłużeniowymi i zaprawiona w bojach z DUK ale musimy akceptować też fakt, że nie każdy jest zainteresowany taką drogą (z różnych powodów), tym bardziej, że gdzie indziej ma prawie to samo i taniej.
Dobrze, że jest możliwość MNP i korzystajmy z tego, bo właśnie odpływy klientów powodują, że operatorzy wprowadzają promocje. Trzymanie się usilne jednego operatora i wyczekiwanie na najlepszą ofertę utrzymaniową nie każdemu odpowiada.
Niedawno znajomy miał w Plusie 2 numery i też chciał otrzymać z DUK ofertę za 25pln i tradycyjnie nie było takiej. Niestety do Plusha mógłby przejść tylko przez prepaid a nie chciało mu się w to bawić więc złożył wniosek o przeniesienie do Premium Mobile (też działają na Plusie a to ważne, bo u niego najlepiej sprawdza się Plus) i dostał taniej i o 10GB więcej niż w Plusie.