DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 19 z 22
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
 #974331  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 18:36
Myślisz zę oni nie zarabiają na tym? stawka 6euro za 1gb to tak naprawdę hurtowo w pln: 24zł za jeden gb masz rację. Teoretycznie przy 2gb są juz stratni.Ale to ni zmienia faktu że play liczą 21 euro vs 6 które powinni płacić. I to juz wychodzi ile marży plaj ma na dacie...A to nie sama data jest bo są jeszcze sms i reszta;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974332  autor: iphoneski
 26 sty 2018, 18:38
kaspeed pisze:Jest jeszcze coś:) Wczoraj na blogu przedstawiciel PLEJOZY napisał ze płacą MTR na poziomie21 EURO za 1gb. No to teraz KE ustaliła od 1 stycznia maksymalne stawki hurtowe na poziomie 6euro. I teraz tak PLEJOZA nas oszukuje i chce bysmy płacili i ich dotowali całkowicie ponad 100% marży.Jest to dla was uczciwe? Moje zrodła: telepolis oraz blogplay i wpis przedstawiciela PLay


Obrazek
6€=24 pln. A ty dopłat zapłacisz za to jakieś 11 zł. A w pakiecie za 25 zł było 1,57 gb. Czyli co? Operator ma dokładać do interesu bo ty Chceż za darmo? No proszę, bądźmy poważni. Wpadnę do ciebie na weekend, dam ci dychę, a będę jadł i pił za tysiąc. Adres wyślij na PW.
 #974333  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 18:50
PLAY podal na blogu 21 EURO koszt MTR jaki płacą operatorom.Mam teraz pytanie skoro KE ustawiła stawki MTR na 6EURO za 1gb w 2018r to jakim cudem plej płaci 21 euro? 21 euro= 86zł stawka MTR KE to 6 euro=25zł. 86zł PLEJA MINUS 25zł MTR KE daje mi 61zł zarobku PLAY.A teraz najlepsze wg pozwolenia UKE dopłata do 1gb będzie wynosiła około 13zł czyli PLEY zarobi jeszcze dodatkowo +13zł co da łącznie 74zł za 1gb. Panowie dalej bronimy PLAY?? To i tak są stawki proponowane więc PLAY może mieć MTR jeszcze Mniejszy niż te 6 EURO proponowane przez KE!!a wiec zarobek realnie może nawet wynosić ponad 85zł!!




Ja nie mowie że dopłaty ale ludzie to nie są dopłaty tylko dotowanie PLAY aby więcej zarobili.Nikt nie karze im dawać darmowego neta skoro tracą: wystarczy pakiet na UE za 25zł z 1gb. Wtedy nie są nic stratni.Chcesz dopłacasz i masz net a tutaj z dopłata 1 koszt wnosi ponad 85zł.....plejoza zarabia na tym i to zdrowo. Az nie wierze ze nikt nie zauwazył w UKE jak zostal klient w jajo zrobiony. To jest akurat przykład neta a ile zarabiają na MTR za sms?:)


Płacąc te 30zl abonamentu czy coś niemuszą dawać neta w UE.Może być dopłacany własnie po 25zł za 1gb. Play nie będzie dopłacac w takim układzie.Ale dotowanie ponad 60zł marży to jeszcze im mało...muszą 13zł prawie jeszcze dorobić;)Może ja jestem jakiś chory albo coś ale tu jest dojenie nas tak jak kupe lat wstecz jak płacilismy za rozwój plejozy

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974334  autor: iphoneski
 26 sty 2018, 18:57
Pewnie ten przedstawiciel był niedoinformowany, może 21 bylo w 2017, wg postanowienia UE z każdym rokiem ma się zmniejszać. Ale i tak muszą płacić 24 zł, jakoś ty to dziwnie liczysz. Bedą płacić 24 zł tj 6€, dopłat mamy 13 zł, czyli operator musi jeszcze dopłacić 11 zł. Jeśli coś źle zrozumiałem niech ktoś obeznany poprawi, OBEZNANY.
 #974335  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 18:59
Iphoneski ja to podałem w dużym uproszczeniu.Nie liczyłem idealnie. Skoro płacą te 6 euro MTR to masz faktycznie 24zl. A reszta to już uch dodatkowa kasa czysta.Licząc podane 21 euro masz ponad 85zl wg PLAY wg mnie jest to nie 85zł a 24;) różnica czyli 60zł to jest ich zysk. A do tego jeszcze dopłate zacwaniaczyli na prawie 13zł. WIęc zysk jest jeszcze większy. W którym miejscu jeszcze by dopłacali wg ciebie 11zł skoro to juz jest ich zysk

Dla mnie złozyli papiery za 2016r do UKE ze płacili 21euro. UKE zobaczyło w ich tabelach że ponosza straty nie biorąc pod uwagę spadek MTR:)corocznych.I dlatego dostali Zezwolenie na dopłaty na 13zł za 1gb.Masz rację jeśli by faktycznie płacili 24zł za 1gb( 6euro) to z naszą dopłatą zarabiają te 13zł.Bo daje to to Stawke z ich marżą 6euro( narzucone przez KE + 3euro zarobku PLEJOZy) daje to 9 euro za 1gb juz z zyskiem dla PLAY.Ale jeśli liczą gnoje 21 euro a płaca realnie 6 to sam widzisz ile mają jeszcze dodatkowego zysku....

A nie będe mowił że zakupują hurtowo duże ilośći danych więc mogą realnie płacić nie 6 EURO za 1gb hurtowo ale nawet mniej. BO to są maksymalne stawki KE.Układ jest prosty zrobili wałek za zgodą UKE. Dadzą zestawienie za 2018r do UKE to powinno wyjść że zarabiają i to za dużo wzgledem 2016 co na 1000% złożyli papiery za ten okres.

Ja prosił bym redakcję telepolis aby wyjaśniła sprawę w UKE może pomoc mediów coś zdziała.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2018, 19:09 przez kaspeed, łącznie zmieniany 1 raz.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974336  autor: iphoneski
 26 sty 2018, 19:07
Ale to i tak nie jest zysk do kieszeni, bo muszą zapłacić te 24 zł. Po prostu ktoś podał ci stare informacje, z zeszłego roku. Wcześniej płacili 21€ i tracili więcej, teraz płacą mniej, mogą naliczać dopłaty, więc mają lepiej. Ale zysku jako takiego na piwo i fajki dla prezesa nie ma.
 #974338  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 19:13
Zysk jest napewno;) nie gadaj że nie.Sami podali na Blogu te 21 euro.Ja jestem pewny że płacą nie 21 a 6 euro. Te 21 euro pokazali w UKE za własnie 2016rok.I na tej podstawie wykazali że ponoszą straty.A w zasadzie ponosili.Teraz płacąc te 6 euro MTR =24zł z 1giga neta faktycznie dajac te 2,5 czy więcej gb ponoszą stratę i te 13zł im to troche prostuje.TU sie z tobą mogę zgodzić. Ale przecież można zrobić tak że klient w UE nie dostanie pakietu neta.Mozna dać dodatkowe pakiety po 25zł za 1gb po kosztach.( a zapewne i tak zarobią na tym skoro hurtowo moga miec 1gb nawet za 4euro;)Wiadomo umów ci nikt nie poda ale chce tylko udowodnić że play kombinuje jak nas trochę podskubać.

Doszliśmy do jako takiego meritum że Może i ponoszą straty ale coraz mniejsze.Więc i te dopłaty dało sie również inaczej załatwić.I tak wiekszość strat przeniosą na karcianych.Mnie te 13zł za 1gb za który mam dopłacić nie przeraża finalnie ale jest to trochę nie wporządku i tak.Z drugiej strony płacąc 30zł abonamentu czy więcej dopłacać powiedzmy 13zł juz nie bardzo czlowiek ma ochote

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974341  autor: iphoneski
 26 sty 2018, 19:21
To wtedy musiałoby być tak, że jak Chceż jechać płacisz 25 zł za 1 gb i wtedy operator jest na 0, bo opłacasz mu to 6€. To ja chyba wolę dopłaty i płacenie 13 zł po groszu za mega.
A jak płacisz 30 zł za abo to masz 1 gb a w karcie 500 Mb za darmo. Czyli na wyjazd raz na rok starczy.
Z minutami i SMS faktycznie w karcie słabo to wyglada, ale w abo jest bez limitu, także mi powiewa, mam abo :)
 #974346  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 19:27
No iphoneski to i tak nie było by dla opa 25zł 1gb= na zero bo jak znam zycie i tak by na tym zarobili.Patrząc nasze posty nasuwa mi sie coś jeszcze co wg mnie powinno mieć realizację. Płacę w PL 10zł za pakiet 1gb w PL mam ten pakiet w PL ale mogę go wykorzystać również w UE. Ale tu muszę dopłacić te 13zł za 1gb co daje finalnie jakies 25zł= co daje 6 euro= czyli stawke którą teoretycznie PLAY płaci Opom. Wszystko sie zgadza te dopłaty finalnie sa 2ma opcjami dla klientów.Albo dajemy dopłate do tego co juz w Kraju masz 10-20gb jak siedzisz w UE dopłać tą różnicę 13zł do kazdego gb tak zebysmy byli na 0 ( choć i tak zarobimy na tobie ale nie aż tyle )


Minuty czy sms faktycznie dla karcianych przegięcie.Ja teraz czekam tylko jak to w Mix ma wyglądać.Lub abo u reszty opów.Może odpuszczą takie cuda jak PLAY.Może i te dopłaty jak w Lajcie 20zł jednorazowo tez nie są głupie??


Ja dla kart bym ten 1gb zniósł dla abo proste więcej płacisz masz więcej.Chociaż jeśli dla kart będzie jak myslimy czyli 500mb w ramach 0zł potem dopłata za kazdy gb 13zł nie będzie tragedii.Tak z perspektywy to analizuje

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974391  autor: op252
 27 sty 2018, 11:42
Tak czytam te posty wyżej i nie kumam co Wy tam wyliczacie. Może przegapiłem coś w regulaminie to mnie oświećcie. Albo nie ma co lamentować bo jest jak powinno być od początku.

Przyjmijmy że ktoś na starych zasadach miał abonament z dużym pakietem 3,5GB w roamingu.
Po wykorzystaniu 6 GB dopłaca za 2,5 GB (3,5+2,5) czyli w uproszczeniu 2,5 x 30 = 75 zł
Po zmianach wprawdzie dopłaci aż za 5 GB (1+5) ale 5 x 12,30 = 61,50 zł !
A jeszcze ciekawiej jak ktoś miał 2 GB a dojechał do 9 GB, po staremu 210 zł po nowemu 98 zł.
Wygląda że nawet jest nawet taniej i nie sponsorujemy cebularzy.
Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
 #974402  autor: kaspeed
 27 sty 2018, 12:43
Dla abonamentu sie nic nie zmieni dopoki nie aneksujesz.Dalej masz te 2-4gb w zalężności ile płacisz. ZMiany będą dotyczyć aneksowanych umów od 25,01 Wtedy dostaniesz 1 gb za darmo jak w kraju masz pakiet 10gb tak w w UE dostajesz 1gb jeśli przekroczysz ten 1 gb kolejne 9gb bdziesz dopłacal po 13zł za kazdy gb.( oczywiscie jeśli będziesz korzystać)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974830  autor: kaspeed
 29 sty 2018, 18:13
Wg mnie siedziała długo w UE i tyle.Normalne zgodne z FUP

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #975089  autor: miki1234
 30 sty 2018, 22:25
Witam serdecznie
Posiadam w Orange dwa plany główne oraz cztery dodatkowe.
Ponieważ od jakiegoś czasu zacząłem pracować za granicą, dzisiaj otrzymałem smsa że będę miał naliczaną opłatę za roaming, jeżeli nie zmienię korzystania z mojego numeru.
jest to plan LTE dodatkowy, moje pytanie czy na pozostałych pięciu numerach w przypadku jakiegoś krótkiego wyjazdu za granicę może być naliczana opłata roamingowa, zwłaszcza chodzi mi o plany główne gdzie jest chyba ok. 10 GB internetu.
Gdyż zgodnie z regulaminem korzystanie z kilku kart w roamingu, może być traktowane jako niezgodne z polityką uczciwego korzystania.
 #975094  autor: kaspeed
 30 sty 2018, 23:01
Najlepiej zapytaj bok.Nikt nie powie ci w ślepo

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #975095  autor: iphoneski
 30 sty 2018, 23:06
Numer to numer, smsa dostałeś ty, nie imne karty. Każdy powinien dostać taki SMS, gdyby nadużywał.
 #975182  autor: kaspeed
 31 sty 2018, 12:54
Tylko gdzieś w FUP którejs sieci widzialem że to werfikują na podstawie NR oraz Peselu/Nipu aby wykluczyć nadużycia.Ale gdzoe to zabij nie kojaże

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #975276  autor: miki1234
 31 sty 2018, 19:12
właśnie w orange jest zapis w regulaminie że korzystanie "na przemian" z kilku kart, tego samego abonenta będzie traktowane jako niezgodne z FUP.
Dziwi mnie jeszcze jedna sprawa na moim koncie w "mój orange" mam nadal pakiet 800 minut w roamingu, 200 min na zagraniczne numery oraz było 200MB internetu, bo umowy podpisane jeszcze jak był roaming, więc płaciłem za coś dodatkowego z czego korzystałem i korzystam, a teraz pomimo że nie zmniejszono mi abonamentu po zniesieniu roamingu, to jeszcze mi chcą dowalić jakieś opłaty, które powinny być ewentualnie dla osób, które wcześniej nie miały takiego pakietu.
  • Strona 19 z 22
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22