DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 18 z 22
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 22
 #974153  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 19:47
No i z tego skorzystali? Dla mnie dopłata ok ale nie okastrowanie do limitu a tu juz nie jest dozwolone....Zasady RLAH mowią że ma byc jak w domu mam no limit mam miec.A tu nagle robią limit.I to jest działanie niedozwolone.Dopłata ok dla tego co nadmiernie szaleje.


Ja w chwili obecnej już zamilknę. Każdy z nas ma swoje racje:
@ który mowi o traktowaniu źle płacącego 40-100zl ja o traktowaniu płacącego 25-30zł. Wg mnie abonamentowcom można było dać lepszy FUP a karcianym gorszy.(aby abo wiedzial że jest lepszy.)
Ale broń boże odcinać się od zasad RLAH co ma od jutra miejsce.(O ile abonamentowiec śpi spokojnie w miarę do konca okresu oznaczonego ) tak karcioch jest w czarnej d przez cwaniaków którzy nadmiernie szaleli.Oberwał każdy klient :twisted: Dzięki bogu mam dostepne 3 karty w trzech sieciach.I liczę że pozostali jeśli coś zmienią to tylko zapisy FUP aby szybciej przestrzegać dopłat.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974157  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 19:57
Dla ciebie 100minut 50sms nie jest limitem??DLa mnie jest.Sztywnym limitem. Po przekroczeniu którego nagle robią kuku ( koszty) Już tego 2lata wstecz probowali.O ile pamiętam. Dla mnie powinno być to załatwione tak jak piszę. FUP który działa a nie pseudo FUP.Rozumiesz mnie?

Mam karte 25-30zł no limit to chce miec w UE to samo a nie kastrat który przeczy zasadą RLAH.
Dla mnie mogę mieć wFUP zapisy które ich chronią po powiedzmy 15dniach i dopłaty robią!! dćla mnie może też być kolejny zapis że jeśli będzie nadmierne obciązenie sieci przed 15dniami to również dopłacam!! ( wiadomo 1h czy 2 dziennie czy 100-300 500sms jest rozssądne.)Albo coś w podobie. Da sie załatwić to tak że uczciwy user takiego czegoś nie zauważy a te 100min czy 50sms to sory limitowanie zasad RLAH

Ten obecny FUP nie działal.Pijawki nabijały realne koszty dla PLAY i z tym sie zgadzam w 100%.

Dało się temat inaczej obmyśleć. FUP prepaid inny od FUP ABO dało by sie ogarnąc
Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 20:01 przez kaspeed, łącznie zmieniany 1 raz.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974158  autor: Kryniczanin
 25 sty 2018, 20:01
Człowieku spójrz na te stawki
6 gr za minutę połączenia wychodzącego,
3 gr za minutę połączenia odebranego,
1 gr za wysłanego SMS-a lub MMS-a,
1,2327 gr za 1 MB Internetu.

One są nawet kilkanaście razy mniejsze niż krajowe

Zachowujesz się jakby te 1 pln dziennie więcej doprowadziło Cię do ruiny.
 #974165  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 20:17
Mi o zniszczenie zasad RLAH chodziło.Wprowadzenie limitów. Dopłata niemam nic przeciwko jak naduzywasz!! W obecnej formie limitowanie usług w UE jest niezgodne z KE.KE również sie z tym zgodzi. Dopłaty wporządku ale limitowanie nielimitowanego i nazywanie tego RALH jest kłamstwem.

Do uregulowania nadużyć jest FUP jaki? Hu****jak widać skoro nie potrafili pijawek utemperować.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974203  autor: dwaeuro
 25 sty 2018, 22:56
Zapytam może tutaj, czy sytuacja z pakietami/limitami będą obowiązywać w Red Bull identycznie jak w Play na abonament?

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #974208  autor: kaspeed
 25 sty 2018, 23:08
Jak masz abonament to poki co śpisz spokojnie.Dla prepaid będzie info w Marcu /albo i szybciej jak dadzą cenniki i regulaminy kolejny raz poprawione.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974210  autor: muddy
 25 sty 2018, 23:18
kaspeed pisze:Mi o zniszczenie zasad RLAH chodziło.Wprowadzenie limitów. Dopłata niemam nic przeciwko jak naduzywasz!! W obecnej formie limitowanie usług w UE jest niezgodne z KE.KE również sie z tym zgodzi. Dopłaty wporządku ale limitowanie nielimitowanego i nazywanie tego RALH jest kłamstwem.Do uregulowania nadużyć jest FUP jaki? Hu****jak widać skoro nie potrafili pijawek utemperować.
Niestety, mylisz się, jest to ZGODNE z rozporządzeniem: każdy operator, po uzyskaniu akceptacji lokalnego regulatora rynku i wykazaniu rozmiaru strat, może stosować dopłaty do KAŻDEGO połączenia. To, czy dadzą 50, 100 czy 1000 minut gratis oraz czy i jaką politykę FUP wprowadzą - to już w tym momencie tylko decyzja biznesowa Play. NIESTETY.
Zgodnie z wytycznymi dyrektywy: Play wykazał, iż mimo FUP ponosi straty, UKE ustalił wysokość dopłat by te straty zrekompensować. Temat zamknięty.

MM
 #974217  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 00:06
Dlaczego ponosi straty dlatego ze nie realizują fup...Gdyby fup zmienili strat by.nie mieli az tak..A tak.dodatkowo.chca zarobić.Kazda firma w koszty moze wrzucić cokolwiek i oni również.TU ZROBILI W WALA KLIENTÓW I TYLE

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974242  autor: Morvius
 26 sty 2018, 09:37
Proponuję trochę uspokoić temperamenty. Ja wiem, że rozmowa jest na tematy dosyć kontrowersyjne ale weźcie proszę pod uwagę wszelkie za i przeciw w kulturalny sposób. :smt023

Klasyczny obserwator wątku.
 #974265  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 12:58
Już już sie uspokajam. Naszło mnie coś. jeśli nie chcą dopłacać do interesu da sie jeszcze wprowadzić dodatkowe pakiety np neta w UE za 15-20zł.Maksymalnie.Komu net potrzeba dopłaci.Ale od rozmów czy sms wara;) chyba ze FUP zrobią tak aby kazdy był zadowolony

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974269  autor: Remington
 26 sty 2018, 13:06
A ja powtórzę, że moim zdaniem najuczciwsze i proste podejście to „bonus krajowy” w Lajcie. Czyli +20 zł za ryczałt roamingowy naliczane gdy się gdzieś wyjedzie.
 #974308  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 15:57
Lajt to zupełnie dla mnie nieporozumienie bo kwota 20zł za roaming jest za wielka 5-10zł to może i warto dopłacić.Ja 20zł nie wykorzystam w UE przez 14dni to maks 2-3gb i moze 1000sms nie więcej.Z minut to moze 5-6 h łącznie.Dopłaty w Lajt to dodatkowe wyłudzanie kasy od klientów.I też przeczą zasadą KE


Jest jeszcze coś:) Wczoraj na blogu przedstawiciel PLEJOZY napisał ze płacą MTR na poziomie21 EURO za 1gb. No to teraz KE ustaliła od 1 stycznia maksymalne stawki hurtowe na poziomie 6euro. I teraz tak PLEJOZA nas oszukuje i chce bysmy płacili i ich dotowali całkowicie ponad 100% marży.Jest to dla was uczciwe? Moje zrodła: telepolis oraz blogplay i wpis przedstawiciela PLay


Obrazek

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974331  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 18:36
Myślisz zę oni nie zarabiają na tym? stawka 6euro za 1gb to tak naprawdę hurtowo w pln: 24zł za jeden gb masz rację. Teoretycznie przy 2gb są juz stratni.Ale to ni zmienia faktu że play liczą 21 euro vs 6 które powinni płacić. I to juz wychodzi ile marży plaj ma na dacie...A to nie sama data jest bo są jeszcze sms i reszta;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974332  autor: iphoneski
 26 sty 2018, 18:38
kaspeed pisze:Jest jeszcze coś:) Wczoraj na blogu przedstawiciel PLEJOZY napisał ze płacą MTR na poziomie21 EURO za 1gb. No to teraz KE ustaliła od 1 stycznia maksymalne stawki hurtowe na poziomie 6euro. I teraz tak PLEJOZA nas oszukuje i chce bysmy płacili i ich dotowali całkowicie ponad 100% marży.Jest to dla was uczciwe? Moje zrodła: telepolis oraz blogplay i wpis przedstawiciela PLay


Obrazek
6€=24 pln. A ty dopłat zapłacisz za to jakieś 11 zł. A w pakiecie za 25 zł było 1,57 gb. Czyli co? Operator ma dokładać do interesu bo ty Chceż za darmo? No proszę, bądźmy poważni. Wpadnę do ciebie na weekend, dam ci dychę, a będę jadł i pił za tysiąc. Adres wyślij na PW.
 #974333  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 18:50
PLAY podal na blogu 21 EURO koszt MTR jaki płacą operatorom.Mam teraz pytanie skoro KE ustawiła stawki MTR na 6EURO za 1gb w 2018r to jakim cudem plej płaci 21 euro? 21 euro= 86zł stawka MTR KE to 6 euro=25zł. 86zł PLEJA MINUS 25zł MTR KE daje mi 61zł zarobku PLAY.A teraz najlepsze wg pozwolenia UKE dopłata do 1gb będzie wynosiła około 13zł czyli PLEY zarobi jeszcze dodatkowo +13zł co da łącznie 74zł za 1gb. Panowie dalej bronimy PLAY?? To i tak są stawki proponowane więc PLAY może mieć MTR jeszcze Mniejszy niż te 6 EURO proponowane przez KE!!a wiec zarobek realnie może nawet wynosić ponad 85zł!!




Ja nie mowie że dopłaty ale ludzie to nie są dopłaty tylko dotowanie PLAY aby więcej zarobili.Nikt nie karze im dawać darmowego neta skoro tracą: wystarczy pakiet na UE za 25zł z 1gb. Wtedy nie są nic stratni.Chcesz dopłacasz i masz net a tutaj z dopłata 1 koszt wnosi ponad 85zł.....plejoza zarabia na tym i to zdrowo. Az nie wierze ze nikt nie zauwazył w UKE jak zostal klient w jajo zrobiony. To jest akurat przykład neta a ile zarabiają na MTR za sms?:)


Płacąc te 30zl abonamentu czy coś niemuszą dawać neta w UE.Może być dopłacany własnie po 25zł za 1gb. Play nie będzie dopłacac w takim układzie.Ale dotowanie ponad 60zł marży to jeszcze im mało...muszą 13zł prawie jeszcze dorobić;)Może ja jestem jakiś chory albo coś ale tu jest dojenie nas tak jak kupe lat wstecz jak płacilismy za rozwój plejozy

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #974334  autor: iphoneski
 26 sty 2018, 18:57
Pewnie ten przedstawiciel był niedoinformowany, może 21 bylo w 2017, wg postanowienia UE z każdym rokiem ma się zmniejszać. Ale i tak muszą płacić 24 zł, jakoś ty to dziwnie liczysz. Bedą płacić 24 zł tj 6€, dopłat mamy 13 zł, czyli operator musi jeszcze dopłacić 11 zł. Jeśli coś źle zrozumiałem niech ktoś obeznany poprawi, OBEZNANY.
 #974335  autor: kaspeed
 26 sty 2018, 18:59
Iphoneski ja to podałem w dużym uproszczeniu.Nie liczyłem idealnie. Skoro płacą te 6 euro MTR to masz faktycznie 24zl. A reszta to już uch dodatkowa kasa czysta.Licząc podane 21 euro masz ponad 85zl wg PLAY wg mnie jest to nie 85zł a 24;) różnica czyli 60zł to jest ich zysk. A do tego jeszcze dopłate zacwaniaczyli na prawie 13zł. WIęc zysk jest jeszcze większy. W którym miejscu jeszcze by dopłacali wg ciebie 11zł skoro to juz jest ich zysk

Dla mnie złozyli papiery za 2016r do UKE ze płacili 21euro. UKE zobaczyło w ich tabelach że ponosza straty nie biorąc pod uwagę spadek MTR:)corocznych.I dlatego dostali Zezwolenie na dopłaty na 13zł za 1gb.Masz rację jeśli by faktycznie płacili 24zł za 1gb( 6euro) to z naszą dopłatą zarabiają te 13zł.Bo daje to to Stawke z ich marżą 6euro( narzucone przez KE + 3euro zarobku PLEJOZy) daje to 9 euro za 1gb juz z zyskiem dla PLAY.Ale jeśli liczą gnoje 21 euro a płaca realnie 6 to sam widzisz ile mają jeszcze dodatkowego zysku....

A nie będe mowił że zakupują hurtowo duże ilośći danych więc mogą realnie płacić nie 6 EURO za 1gb hurtowo ale nawet mniej. BO to są maksymalne stawki KE.Układ jest prosty zrobili wałek za zgodą UKE. Dadzą zestawienie za 2018r do UKE to powinno wyjść że zarabiają i to za dużo wzgledem 2016 co na 1000% złożyli papiery za ten okres.

Ja prosił bym redakcję telepolis aby wyjaśniła sprawę w UKE może pomoc mediów coś zdziała.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2018, 19:09 przez kaspeed, łącznie zmieniany 1 raz.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 18 z 22
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 22
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 22