DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 20 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
 #995424  autor: perdos1
 25 maja 2018, 17:00
Nie podali jeszcze terminu wprowadzenia dopłat w abo, ale nie bój się, doczekasz się. Chodziło mi o to, że Orange również już zaczął wprowadzać dopłaty, w ofercie na kartę i to jak na razie najbardziej "drastyczne", od razu, bez żadnego okresu obserwacji (jak w Plus) ani żadnego comiesięcznego pakietu (jak w Play). Wszyscy dostali zgodę, więc wszyscy wprowadzą dopłaty, nie ma co się łudzić, że będzie inaczej.
 #995426  autor: piotrzet
 25 maja 2018, 17:02
Pożyjemy zobaczymy na razie nie ma co gdybać. T-Mobile miał strefę T-Mobile, która właściwie działała przed RLAH więc nie sądzę aby wprowadzili tym bardziej że teraz zależy im na nowych, a gdy zostawią np w większych abonamentach jak jest teraz mogą sporo ugrać. Ale jak mówię pożyjemy zobaczymy. Orange dalej nie wprowadził więc bez obaw można podpisywać umowy w play i plusie nie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #995441  autor: perdos1
 25 maja 2018, 17:54
Jakby T-Mobile miało zamiar zostawić tak jak jest to by wniosku o zgodę na dopłaty nie składali. Wg mnie mogliby wszyscy pójść drogą podobną do Play na kartę w ofercie unlimited. Dostajesz pakiet co miesiąc i koniec, potem dopłacasz. Poza tym, nawet jak wszyscy wprowadzą dopłaty to nie ma co rozpaczać, bo te kwoty są tak naprawdę śmieszne.
 #995443  autor: piotrzet
 25 maja 2018, 17:58
Mogą zrezygnować w tańszych abonamentach z RLAH, a w wyższych zostawić do tego też musieli mieć zgodę UKE. Ale nie ma co gdybać zobaczymy co będzie jak przyjdą wakacje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #995878  autor: reboot
 28 maja 2018, 15:47
piotrzet pisze:T-Mobile miał strefę T-Mobile
perdos1 pisze:Jakby T-Mobile miało zamiar zostawić tak jak jest
Mieli Międzynarodową Strefę T-Mobile i już jej nie mają (tzn.mają, ale nie oferują jej jako darmowego dodatku do umowy), wiec wątpię, aby byli tacy hojni w przypadku RLAH.

WKS
 #995879  autor: piotrzet
 28 maja 2018, 15:57
Oni będą kombinować żeby dać jak najwięcej żeby jak najwięcej klientów przeszło więc zobaczymy co wymyślą

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #997164  autor: RafRafRaf
 04 cze 2018, 10:28
No i wymyślili. Jest coraz gorzej z tym roamingiem z TM.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 #1001398  autor: mariananna
 30 cze 2018, 08:34
Od jutra dla nowych i przedłużających umowę:

"Osoby, które podpiszą umowę od 1 lipca 2018 roku, niezależnie od wybranej taryfy, otrzymają możliwość przesłania do 1 GB danych bez żadnych dodatkowych opłat zgodnie z zasadą RLAH. "

https://firma.t-mobile.pl/pl/dla-mediow ... bcb098c1a9
 #1003364  autor: piotrzet
 12 lip 2018, 13:33
Ciekawy tekst u konkurencji o pakiecie 1 GB w play w UE. Podobno pakiet jak na razie 1 GB w roamingu UE jest ważny tylko do końca sierpnia jestem ciekaw ile osób o tym wiedziało i czy w ogóle ktoś o tym wiedział. W komunikacji Play nie było o tym ani słowa, a tylko drobnym druczkiem napisane. Swoją drogą mają podobno przedłużyć tą promocję.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1003667  autor: aster
 14 lip 2018, 15:50
Korzystam obecnie z karty, na której jest abonament "Orange Biz Krajowy" (przynajmniej tak mi się wyświetla w aplikacji Orange na telefonie).

Z tego co widzę to mam 10GB/mies. w kraju oraz wyświetla mi się także 3,96GB w roamingu UE. Czy to drugie jest obecnie całkowicie bez dopłat czyli mogę wykorzystać całe 3,96GB w UE bez generowania dodatkowych kosztów do ceny abonamentu?
 #1003768  autor: RafRafRaf
 15 lip 2018, 12:58
Pytałem konsultantki BOA w T-Mobile jak to teraz jest z tym pakietem danych w roamingu dla przedłużających kontrakt. Dostałem odpowiedź, że w takim przypadku będzie bezpłatny 1GB, potem przed końcem jego wykorzystania SMS z informacją o kończącym się pakiecie i z zapytaniem czy chcesz dokupić kolejny pakiet. O cenę już nie pytałem, bo trochę mnie to zirytowało.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 #1003771  autor: piotrzet
 15 lip 2018, 13:29
Cena to 14 coś do iluś danych zależnie od taryfy, a później 31 zł

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1003815  autor: RafRafRaf
 15 lip 2018, 17:49
Dobrze że przedłużenie mam z 28 czerwca i jeszcze dwa lata z 5GB w unii. Skasowano mi tylko 1GB w strefie T-Mobile.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 #1019351  autor: aster
 25 wrz 2018, 07:27
Jak wygląda roaming w Plush, kiedy ma się u nich abonament? Czy nadal stosują dopłaty tak jak w ofercie prepaid?
 #1019601  autor: Karlos20
 25 wrz 2018, 21:08
aster pisze:Jak wygląda roaming w Plush, kiedy ma się u nich abonament? Czy nadal stosują dopłaty tak jak w ofercie prepaid?
Jeśli masz umowę na starych warunkach (podpisaną przed końcem stycznia 2018), muszą mieć od Ciebie zgodę, żebyś do RLAH dopłacał.
Masz stare, lepsze warunki. Proste :)

U mnie w wypadku Play też mam stare warunki, 1,57 GB darmowego neta w UE co miesiąc (bo kwota abonamentu u mnie to 25 zł) i max 4 miesiące no-limitów minut/SMS/MMS bez dopłat.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1025219  autor: reboot
 11 paź 2018, 18:51
Naprawdę w Plush dopłaca się do roamingu? Przeglądałem w ciągu roku regulaminy i w Plush Abo nie było dopłat. Na pewno mowa o abo, a nie o prepaid?

WKS
 #1025789  autor: Karlos20
 14 paź 2018, 12:52
reboot pisze:Naprawdę w Plush dopłaca się do roamingu?
Dopłaca się za połączenia jeżeli ktoś korzysta z telefonu w roamingu w UE dłużej niż 30 dni.
IV. OPŁATY ZA USŁUGI ROAMINGU REGULOWANEGO STOSOWANE NA PODSTAWIE DECYZJI ADMINISTRACYJNEJ PREZESA URZĘDU
KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ
1. W związku z decyzją administracyjną Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zezwalającą Polkomtel na stosowanie dodatkowych opłat w Roamingu Regulowanym,
niezależnie od uprawnień opisanych w Części III , Polkomtel jest uprawniony do naliczania dodatkowych opłat za usługę wykonania połączenia głosowego, odebrania
połączenia głosowego oraz transmisji danych w Roamingu Regulowanym („Dodatkowa opłata roamingowa”).
2. Dodatkowe opłaty roamingowe, o których mowa w ust. 1, będą doliczane w przypadku przeważającego korzystania przez Abonenta z Roamingu Regulowanego lub obecności
Abonenta w państwach objętych Roamingiem Regulowanym przez więcej niż połowę 30 dniowego okresu obserwacji.
3. Dodatkowe opłaty roamingowe wynikające z ust. 1 wynoszą:
• 0,03zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
• 0,03zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
• 3,73zł za każdy GB transmisji danych.
4. Dodatkowe opłaty roamingowe określone w ust. 3 powyżej oraz dodatkowe opłaty określone w Części III ust. 7 nie są naliczane łącznie.
5. Polkomtel nie pobiera Dodatkowych opłat roamingowych, o których mowa w ust. 1, w przypadku:
a) stwierdzenia przeważającego korzystania przez Abonenta z usług krajowych i obecności Abonenta w kraju przez więcej niż połowę w 30-dniowym okresie obserwacji,
lub
b) rozpoczęcia naliczania opłaty dodatkowej, o której mowa w Części III ust. 7, za daną usługę – jeśli zajdą podstawy do rozpoczęcia naliczania dodatkowej opłaty, o
której mowa w Części III ust. 7, przy czym do 4-miesięcznego okresu obserwacji określonego w ust. 5 ppkt 1) w Części III wlicza się również 30-dniowy okres obserwacji
określony w ust. 2 powyżej, lub
c) gdy decyzja administracyjna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zezwalająca Polkomtel na stosowanie dodatkowych opłat w Roamingu Regulowanym przestanie
obowiązywać.


Część III to dopłaty do roamingu w UE obowiązujące po 4 miesiącach od ostatniego użycia usługi w sposób ciągły w roamingu. Wówczas ww zapisy nie obowiązują, a dopłaty wzrastają do poziomu:
 0,16 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
 0,04zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
 0,05 zł za wysłaną wiadomość SMS,
 0,03zł za wysłaną wiadomość MMS,
 0,03 zł za każdy MB transmisji danych

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1028333  autor: piotrzet
 24 paź 2018, 20:25
T-Mobile "po cichu" zmienił pakiety internetu dostępne za kasę w UE. W cenie 49,99 był bez limitu do 256kb/s teraz jest 3 GB bez ograniczeń prędkości

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1034420  autor: Maciejos
 08 lis 2018, 20:28
Witam , właśnie potwierdzam i sam szukałem informacji o tym, t mobile usunęło pakiet 7dni 256kb/s UE - no limit. A szkoda - bynajmniej dla mnie !

Zamiast tego jest faktycznie 3GB 7 dni za 50zł , szybko działa (przetestowane w Belgii) aczkolwiek trzeba uważać bo jak się dużo korzysta gigabajty szybko uciekają, jednak w przypadku 256 kb/s było ślimakowo ale był "spokój ducha" z dbaniem o ilość transferu.

Jak czyta to ktoś z tmobile, to fajnie by było może wprowadzić jakieś pakiety na UE, przykładowo
no limit 515 kb/s - 7 dni lub 14 dni
no limit 1mbit /s - 7 dni lub 14 dni
j/w w opcji 1 miesiąc - jeden okres rozliczeniowy, też ciekawe dla kogoś kto dużo jeździ o UE, lub przebywa w delegacji cały miesiąc, mógłby więcej zapłacić za taki pakiet oczywiście w granicach rozsądku ale wtedy człowiek spokojniejszy.
Teraz te 3gb nie jest źle na tle konkurencji jednak trzeba się mocno kontrolować.

Do tego mam pytanie, może ktoś będzie wiedział - mam starą ofertę T3 no limit, niedługo kończy się umowa ale nie aneksowałem nowej bo mam dobre warunki.
80zł mieś 5 GB UE + 1 GB strefa T MOBILE po przekroczeniu lejek w krajach strefy 256 /s za friko plus oczywiście rozmowy i sms za fri cała eu.. do pl.
Nowa oferta nie była tak konkurencyjna dlatego nie przedłużałem umowy.
Zastanawiam się tylko czy SIEĆ T MOBILE zostawi mnie z moją starą umową czy po zakończeniu np. okroi jakąś opcję przykładowo zlikwiduje strefe t mobile czy coś, a może nawet ostatecznie wypowie umowe po zakończeniu - ale chyba tak brzydko nie robią? :-) STRACIĆ DOBREGO PŁATNIKA płacącego zawsze przed terminem - NUNU :)
 #1034431  autor: reboot
 08 lis 2018, 21:15
Abonament po zakończeniu umowy promocyjnej to niestety 100 zł, więc jeśli chcesz mieć T3 z MSTM, to będziesz musiał płacić za to 100 zł.

WKS
  • Strona 20 z 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22