DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 9
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
 #923160  autor: Gregrin
 28 kwie 2017, 17:47
piotrzet pisze:daję go mojemu dziecku które ma telefon na kartę na mnie czy wtedy też może być nałożona blokada?
Blokada jest za nie płacenie wiec bez paranoi. Teoretycznie nie możemy go sprzedać bo nie jest nasz ale tu tez nie ma co panikować bo operatora interesuje tylko czy spłacamy telefon a nie co się z nim dzieje.
 #923420  autor: rafmik
 30 kwie 2017, 22:44
To teraz czekamy tylko na Playa i Orange.
Ogólnie uważam, że jest to dobry sposób na walkę z oszustami. Jedyną jego wadą jest to, że trudniej będzie kupić tańszy telefon (z drugiej ręki, często te telefonu są tańsze 10-20% niż nowe, ze sklepu).

Fakt powstaje problem jak ktoś kupi telefon z drugiej ręki - ale to z drugiej strony po części jest wina kupującego - że nie sprawdził, czy telefon kupuje od właściciela (przy zakupie np auta każdy sprawdza, czy sprzedającym jest właściciel, i jest to normalne).
 #923421  autor: Gregrin
 30 kwie 2017, 22:53
rafmik pisze:ale to z drugiej strony po części jest wina kupującego - że nie sprawdził, czy telefon kupuje od właściciela (przy zakupie np auta każdy sprawdza, czy sprzedającym jest właściciel, i jest to normalne).
A jak sprawdzić kto jest właścicielem telefonu ?
 #923429  autor: rafmik
 01 maja 2017, 01:34
Gregrin pisze: A jak sprawdzić kto jest właścicielem telefonu ?

Faktura VAT na zakupiony przed sprzedającego z drugiej ręki telefon.
Widać na niej, w jaki sposób był kupiony telefon - jak na raty to trzymać się od takiej oferty z daleka.

Teraz jest jeszcze dodatkowa opcja - po numerze IMEI na www Plusa można sprawdzić, czy telefon był kupiony w systemie ratalnym (i jest urządzeniem, będącym własnością Polkomtela).

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/plus ... 38714.html

https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei

Co praktycznie rozwiązuje problem. Śmiało można kupować telefon z drugiej ręki od Plusa (i teraz też TM) pod warunkiem, że sprawdzi się w bazie, czy nie jest on "na raty".
Jak nie jest - można kupować. Jak jest w systemie ratalnym to od razu się wycofujemy.
 #923437  autor: Remington
 01 maja 2017, 08:35
Gregrin pisze:
rafmik pisze:ale to z drugiej strony po części jest wina kupującego - że nie sprawdził, czy telefon kupuje od właściciela (przy zakupie np auta każdy sprawdza, czy sprzedającym jest właściciel, i jest to normalne).
A jak sprawdzić kto jest właścicielem telefonu ?
Dokładnie. Telefon jest "oznaczony co do tożsamości", ale na fakturze nie ma jego IMEI, więc nie ma żadnej gwarancji, że pochodzi ona z tego konkretnego urządzenia. Telefon nie ma swojego odpowiednika dowodu rejestracyjnego, więc też nie ma jak sprawdzić właściciela.
 #923444  autor: pakierhakierxd2
 01 maja 2017, 09:52
Wiesz podając jest ryzyko że ktoś może go wykorzystać chyba bo w końcu można zmienić imei, ja nie będę kupował tel z ratami można się naciac innym też mówię o tym co chcą kupić

Wysłane z mojego Hi8 pro przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #923451  autor: marcin19883
 01 maja 2017, 11:42
Najpierw pytamy sprzedającego, czy to telefon na raty. Niech sam sprawdzi na stronkach. Jeśli będzie ok to bierzemy telefon. Płacimy kartą. Jak przejedzie kurier, to sami sprawdzamy ponownie czy tel na raty. Sprzedawca oszukał, mamy dowód w postaci e-maili. Możemy z łatwością zwrócić tel i zwrot pieniędzy. Jeśli nie chce oddać, to charge back karty i po kłopocie
 #923488  autor: pakierhakierxd2
 01 maja 2017, 17:11
Myślisz że tak łatwo z odzyskaniem kasy nie zawsze, ja proszę często o zdjęcie faktury przed zakupem, po prostu czasem się nacialem i potem nie było gw i od tego czasu jestem ostrożny

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #923509  autor: ja.michal
 01 maja 2017, 20:16
Remington pisze:Telefon jest "oznaczony co do tożsamości", ale na fakturze nie ma jego IMEI, więc nie ma żadnej gwarancji, że pochodzi ona z tego konkretnego urządzenia.
Przy opcji ratalnej w Orange na FV za sprzęt masz IMEI.
 #960874  autor: witkos997
 13 lis 2017, 19:39
Panowie nie chce robic drugiego tematu, wiec moze znajdzie sie ktos kto mi tu pomoze.
Mianowicie zakupiłem świeży telefon z Plusa, caly zestaw z paragonem na paragonie cena 1zl podbita karta gwarancyjna. Sprawdzalem poprzez formularz Plusa czy telefon jest obciazony w jakis sposob ale dostalem odpowiedz ze nie jest mozliwe sprawdzenie dla tego numeru imei.
Macie jakies aktualne informacje jak to wygląda, gdy pierwszy wlasciciel nie bedzie placil abonamentu?
Nie mam faktury tylko paragon na ktorym tez nie ma nr imei. Jakie sa procedury po zablokowaniu? Mozna starac sie o odblokowanie czy marne szanse?

Witkoś997
 #960902  autor: witkos997
 13 lis 2017, 21:56
No udostępnia i tak jak pisze po wypełnieniu tej ankiety dostalem maila z wuadonoscia "Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI."
I zastanawiam sie czy moge jakod do tego dojsc inaczej. Ciekwi mnie tez fakt ze do telefonu jest rachunek a nie faktura

Witkoś997
 #960965  autor: lukasz921
 14 lis 2017, 10:36
Witam,
Zawsze jak kupowalem telefon to kupowalem od osoby która wzięłą go na abonament ale chciała go sprzedać było kilka pln taniej. Ale teraz słyszałem że jeśli ktoś kto jest abonentem nie będzie płacił faktury to taki telefon może zostać zablokowany po imei. CZy tak robi plus i t-mobile czy wszyscy operatorzy ? Jest jakaś możliwość zaby przy zakupie sprawdzić czy telefon jest spłacony ?

Pozdrawiam,
Łukasz
  • Strona 5 z 9
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9