DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 6 z 9
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 #960902  autor: witkos997
 13 lis 2017, 21:56
No udostępnia i tak jak pisze po wypełnieniu tej ankiety dostalem maila z wuadonoscia "Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI."
I zastanawiam sie czy moge jakod do tego dojsc inaczej. Ciekwi mnie tez fakt ze do telefonu jest rachunek a nie faktura

Witkoś997
 #960965  autor: lukasz921
 14 lis 2017, 10:36
Witam,
Zawsze jak kupowalem telefon to kupowalem od osoby która wzięłą go na abonament ale chciała go sprzedać było kilka pln taniej. Ale teraz słyszałem że jeśli ktoś kto jest abonentem nie będzie płacił faktury to taki telefon może zostać zablokowany po imei. CZy tak robi plus i t-mobile czy wszyscy operatorzy ? Jest jakaś możliwość zaby przy zakupie sprawdzić czy telefon jest spłacony ?

Pozdrawiam,
Łukasz
 #960982  autor: f0ku5
 14 lis 2017, 12:17
Tylko Plus i T-Mobile. W przypadku Plusa masz stronę www do sprawdzenia, jeżeli chodzi o T-Mobile to tylko BOK.
 #960999  autor: Scorpion182
 14 lis 2017, 13:34
witkos997 pisze:No udostępnia i tak jak pisze po wypełnieniu tej ankiety dostalem maila z wuadonoscia "Informujemy, że nie ma możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI."
I zastanawiam sie czy moge jakod do tego dojsc inaczej. Ciekwi mnie tez fakt ze do telefonu jest rachunek a nie faktura

Jeśli do telefonu jest zwykły paragon, to nie był sprzedawany na raty. Prawdopodobnie był wzięty w mixie, a to oznacza że go nie zablokują. Jaki to model?
 #961269  autor: WellDone
 15 lis 2017, 19:23
Blokada jest po stronie sieci. Przy logowaniu do serwera MSC weryfikowana i zapisywana jest informacja o numerze IMEI. Ustawienie odpowiedniej flagi, zwraca komunikat do sprzetu o wywolanie komunikatu blokady i tym samym odrzuca rejestracje do sieci. Zmiana softu nie ma nic do tego, bo i tak tel nie dostanie autoryzacji dostepu.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #961272  autor: Gregrin
 15 lis 2017, 19:50
WellDone pisze:Zmiana softu nie ma nic do tego, bo i tak tel nie dostanie autoryzacji dostepu.
Mi bardziej chodziło o możliwość korzystania z urządzenia niż jego zalogowanie się do sieci. Czyli zgodnie z tym co piszesz jest tak jak myślałem czyli nie wpuszczanie do sieci po IMEI.

Ale mnie właśnie ciekawi kwestia tego komunikatu. Takie menu blokady musi być jednak zaszyte w sofcie jak również procedura jego odpalenia. Gdy zmienimy soft po prostu nie będzie sieci ?
Z wpuszczaniem do sieci nie będzie problemu... w innym kraju ;)
Juz od dawna blokowane tel z UK (kradzież, ubezpieczenie) trafiały do m.in. do PL. Teraz pójdzie to w odwrotnym kierunku i tyle.
Najbardziej zal tych co kupią to w niewiedzy za normalne pieniądze, bo ci co kupią je żeby wywieźć za granice, kupią po odpowiednio niskich cenach i zarobią na stracie tych pierwszych.
 #961291  autor: pillsxp
 16 lis 2017, 00:30
Dlatego nie kupie telefonu z 2 ręki, wole kupić nowy ze sklepu niż od kogoś i ryzykować blokadą telefonu.

http://www.speedtest.net/result/5506414441.png
Plus LTE na 1800, nadajnik ok 10 KM ode mnie na Huawei B593s-22.
  • Strona 6 z 9
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9