DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 9 z 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 #1130660  autor: R.Mandano
 25 kwie 2022, 16:33
Remington pisze:
24 kwie 2022, 14:01
Art. 169 kc. Jeśli kupiła w dobrej wierze, to staje się prawowitym właścicielem urządzenia. I może wystąpić do operatora o zdjęcie blokady, a jeśli to nie poskutkuje, zmusić go do tego sądownie. Czyli w teorii fajnie, a w praktyce wywalczy zdjęcie blokady, ale gdy ten telefon będzie już starociem.
Dobrze, że dodałeś to, co wytłuściłem ...
:lol:

Ja dodam tylko, że w praktyce udowodnienie przed Sądem, że nabyłeś przedmiot w dobrej wierze będzie kosztowało więcej, niż wart jest ten sprzęt.
Na dodatek możesz wpaść w sidła tzw. paserstwa nieumyślnego, co kończy się sprawą karną.

Dlatego wcześniej napisałem, że stronka do sprawdzania czy telefon jest "czysty" czy "obciążony" powinna być na stronie nadzorcy rynku usług telekomunikacyjnych czyli UKE, a nie jak jest teraz - na stronkach operatorów. Skoro rejestr ksiąg wieczystych jest jawny i dostępny w każdym sądzie - to i rejestr telefonów "obciążonych" tez powinien być jawny - ale bez podawania danych RODO, a tylko nr IMEI i informacja na rzecz którego Opka.
:wink:
 #1130673  autor: Vieslav
 25 kwie 2022, 21:20
R.Mandano pisze:
25 kwie 2022, 16:33
Ja dodam tylko, że w praktyce udowodnienie przed Sądem, że nabyłeś przedmiot w dobrej wierze będzie kosztowało więcej, niż wart jest ten sprzęt.
Na dodatek możesz wpaść w sidła tzw. paserstwa nieumyślnego, co kończy się sprawą karną.
Miałem takie obawy kupując rok temu moją Xperię XZ1 Dual jako używaną. Ale po zrobieniu małego researchu stwierdziłem, że jest to model z 2017 roku i co miało zostać zablokowane już dawno zablokowali 8) . Nie uważacie, że tak generalnie obecnie kupno używanego telefonu to loteria?
 #1130702  autor: mariusz9a
 26 kwie 2022, 16:27
Na plusforum.pl (w tym temacie: https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98 ... &start=405) pojawił się ciekawy przykład oszustwa... Przy okazji wychodzi na to, że samo sprawdzenie u operatora może nic nie dać - w przypadku Plusa baza aktualizowana jest co tydzień. Tu dodatkowo sprzedawca ukrył zakup na raty w Plusie, podrabiając fakturę z x-kom... Także chyba ogólnie takie kupowanie w dzisiejszych czasach lepiej sobie odpuścić :roll:
 #1141929  autor: fqi24532
 17 sty 2023, 22:35
Hej, kupiłem dziś telefon używany który jest wzięty na raty w plusie. Oczywiście "Wlascicielem urządzenia jest firma Polkomtel" nie ma zadnych blokad, dostałem fakturę (połowa rat już spłacona) oraz spisaliśmy umowe kupna-sprzedaży z wpisanym imei oczywiście (sprzedający sam miał już przygotowaną umowę i chciał ją spisać) oraz zadeklarował sie spłacać raty. Jak myślicie jest się czego obawiać?
 #1141938  autor: Remington
 17 sty 2023, 23:35
fqi24532 pisze:
17 sty 2023, 22:35
zadeklarował sie spłacać raty. Jak myślicie jest się czego obawiać?

O ocenę jego wiarygodności spytaj jego znajomych, a nie nas. Jeśli przestanie płacić (a nie był firmą, od której mógłbyś dochodzić praw z tytułu rękojmi), to pozostanie życzyć Ci powodzenia w sądzie cywilnym.

Nawiasem mówiąc, on nie miał prawa sprzedać tego telefonu, bo do czasu spłaty ostatniej raty był tylko jego posiadaczem, a nie właścicielem. Ty świadom iż właścicielem jest Polkomtel, nie nabyłeś go w tzw. dobrej wierze.
 #1145397  autor: Nietoperz99
 11 mar 2023, 16:21
Po uruchomieniu telefonu pojawia mi się komunikat od Polkomtel Sp. z o.o.
Plus: Telefon został zablokowany z powodu niespłaconych rat. W celu przywrócenia możliwości korzystania z urządzenia należy spłacić zaległe raty. , jest jeszcze możliwość podania kodu PIN - wprowadzam na 100% prawidłowy kod pin ale nie działa.
W punkcie plusa powiedzieli, że raty za telefon są uregulowane od dłuższego czasu i telefon musiał zostać zablokowany z powodu zmiany kodu pin, zapomnienia kodu i w efekcie zablokowania go. Dziwne jest to, że kod PIN w ogóle nie był zmieniany i nie jest to możliwe. Gdy uruchamia się ponownie telefon jest potrzebny kod pin - ale jest to ekran bez komunikatu od Polkomtel. Wtedy kod pin działa, następnie pokazuje się już to główne okno z komunikatem od Polkomtel i jest możliwość wpisania kodu pin, który już wtedy nie chce przejść. Dzisiaj miałem dziwną sytuację, ponieważ spróbowałem odblokować ten telefon przez pin, kolejny raz, i mi się udało. Odrazu pokazały mi się powiadomienia o sms, połączeniach i tak dalej. Po chwili telefon sobie zgasł. Pojawił się komunikat od Polkomtel i tak jak wcześniej odblokowanie przez pin znowu nie działało. Co zrobić w tej sytuacji ?
 #1145437  autor: Nietoperz99
 11 mar 2023, 23:24
odpowiedź Email:
Dzień dobry

Dla adresu e-mail: x poprzez formularz internetowy otrzymaliśmy zapytanie w sprawie urządzenia o numerze IMEI: x

Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o.

Jeśli nie składali Państwo takiego zapytania, prosimy o zignorowanie i skasowanie tej wiadomości.

Wiadomość wygenerowana automatycznie - prosimy na nią nie odpowiadać

Pozdrawiamy, Plus
 #1145442  autor: koszalineo941268
 12 mar 2023, 08:59
Nietoperz99 pisze:
11 mar 2023, 23:24
Informujemy, że właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o.
Czyli w punkcie Plusa wprowadzili cię w błąd, raty nie są spłacone w całości, stąd blokada. Właścicielem urządzenia ciągle jest Plus.

Kupowałeś ten telefon osobiście w Plusie na swoje nazwisko czy od osoby, która go tam kupiła?
 #1145512  autor: mariusz9a
 13 mar 2023, 09:07
Nietoperz99, ale PIN do odblokowania karty SIM czy PIN do odblokowania zablokowanego telefonu (ustawiany na urządzeniu do jego zabezpieczenia -> wzór lub PIN) to nie jest ten sam PIN co do odblokowania telefonu na który nałożono blokadę windykacyjną. Piszę to, bo z Twojej wypowiedzi wynika, że Ty wpisujesz ten sam PIN co do odblokowania telefonu (czy tam karty SIM), a to nie jest ten PIN (chyba że źle Cię zrozumiałem).
 #1162463  autor: bogdans1
 01 sty 2024, 19:27
Zastanawiałem się, czy to dobry dział, ale liczę na pomoc :)

Czy jak ktoś przedłuża telefon na firmę w Play i dostaje go za 1PLN (jest paragon na tyle), to telefon jest jego własnością i może go sprzedać? Czy jak np. przestanie płacić abonament, to PLAY może zablokować telefon (zgłosić "kradzież" itp)?

Pytam, bo nie chcę narobić sobie problemów kupując taki telefon.
 #1162474  autor: MariuszY
 02 sty 2024, 08:20
bogdans1 pisze:
01 sty 2024, 19:27
Czy jak ktoś przedłuża telefon na firmę w Play i dostaje go za 1PLN (jest paragon na tyle), to telefon jest jego własnością i może go sprzedać? Czy jak np. przestanie płacić abonament, to PLAY może zablokować telefon (zgłosić "kradzież" itp)?
Odwieczny problem nieczytania szczegółów umowy. Telefon "za 1PLN" zakupuje się z uwzględnieniem wszystkich warunków podpisywanej umowy. Tam, najprawdopodobniej, będzie zapis o udzielonych rabatach, zniżkach, promocjach, a ich warunkiem, najczęściej, będzie wypełnienie w całości warunków umowy. W związku z tym działa to podobnie do zakupu ratalnego - przestajesz płacić to sprzęt masz, ale zobowiązanie pozostaje. Z tego tytułu raczej nie nastąpi blokada IMEI, ale zapewne zapuka komornik.
 #1162641  autor: ligaro
 04 sty 2024, 07:21
Z innej beczki. Zauważyłem, że dopiero gdy wprowadzimy obojętnie jaką kartę SIM do telefonu od plusa, zostaje automatycznie instalowany jakiś ich programik i napis że telefon należy do operatora. .
Co jeśli tej SIMki nie włożę w ogóle a telefon będzie tylko i wyłącznie pod wi-fi?
Mogło się coś zmienić ,ale pamiętam że dany aparat ludzie wystawiali na eBay, ponieważ blokada działa tylko na terenie kraju.
Coraz częściej można spotkać też ogłoszenia Januszy biznesu którzy podejmą się zdjęcia blokady..
Myślę że Polak potrafi i kwestią czasu jest obejście blokady imei tak, jak było to w przypadku simlocka
 #1162803  autor: Kryniczanin
 06 sty 2024, 19:13
Coraz częściej można spotkać też ogłoszenia Januszy biznesu którzy podejmą się zdjęcia blokady..
Myślę że Polak potrafi i kwestią czasu jest obejście blokady imei tak, jak było to w przypadku simlocka
To już dawno jest ogarnięte. Kolega ma sieć komisów. Rejestracja Samsungów odbywa się na inną organizację, kartę wkładamy tylko do 2 gniazda i wsio działa od jednego opa :-)
  • Strona 9 z 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9