DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 439 z 624
  • 1
  • 437
  • 438
  • 439
  • 440
  • 441
  • 624
 #945928  autor: jamirq
 18 sie 2017, 18:40
Chyba nie ma bo umowa ma taką samą moc prawną, a oszczędza koszty

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 #945933  autor: biala1991
 18 sie 2017, 18:55
Nie wiedziałam, że TMobile coś takiego praktykuje, zwykle nawet ustalenie warunków przez telefon też kończy się wizytą kuriera z papierami a tutaj w zasadzie zostaje postawiona przed faktem dokonanym więc nie bardzo mi się to podoba.
A jeśli będę się upierać przy kurierze to nie dostanę tej oferty?
 #945935  autor: jamirq
 18 sie 2017, 18:59
Nie wiem, ale w końcu robisz aneks, a nie podpisujesz zupełnie nową umowę. I o jakim fakcie dokonanym mówisz? Nikt nie mówi że umowę zawarlas tylko na wyraźne potwierdzenie konsultant wprowadza aneks do systemu

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 #945938  autor: biala1991
 18 sie 2017, 19:24
Z ustaleniami telefonicznymi jest ten kłopot, że często przy podpisywaniu umowy okazuje się, że jest coś innego niż było uzgodnione :) W takiej sytuacji mam wyjście awaryjne-nie podpisuje dokumentów. Tutaj najpierw się na coś zgadzam a potem dostaje potwierdzenie, potwierdzenie tego co zostało wprowadzone do systemu :) i ja już w tym momencie nie mam na to wpływu, choćby okazało się że ustalenia były inne

Jest jeszcze dodatkowy minus, brak kuriera oznacza, że znowu czeka mnie grupowa (razem z właścicielem nr-u) wycieczka do salonu po ExtraSim :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2017, 19:39 przez biala1991, łącznie zmieniany 1 raz.
 #945939  autor: miskok
 18 sie 2017, 19:38
Trzy umowy podpisane: 105 zł (rabat 15 ze 120) s 7 za 4 grosze; kolejny 29,50 bez telefonu no limit + 5G net; internet 30G za 14,50 zł + router huawei za 4 grosze.
 #945940  autor: knaB
 18 sie 2017, 19:42
Pierwsza propozycja z SUK (tel. na firmę):
59,9 zł netto, wszystko no limit i S7 za 800zł.
Co myślicie?
 #945942  autor: mariananna
 18 sie 2017, 19:49
Średnio -200zł w stosunku do nowego klienta. Wysłałem wiadomość na PW.
 #945952  autor: SACZI
 18 sie 2017, 21:14
105 PLN abo + ~1200 za iP7 32GB + 5 PLN za brak zgód marketingowych.
Nie śledzę wątku zbyt skrupulatnie, a pytam, czy da się lepiej ... ?

EDIT
Teraz na nr jest SUK'owska oferta za 30 PLN z 5GB neta.
Niczego w taryfie nie brakuje. Zużycie internetu poniżej 1GB/m-c.
Rozważam wariant pozostania na bezterminowej umowie i samodzielny zakup telefonu (zresztą, teraz już tel mam z Cortlandu).
 #945976  autor: biala1991
 19 sie 2017, 08:24
Cytat z regulaminu dotyczący ExtraSim:
Abonent otrzyma tę/te kartę/y w Punkcie Sprzedaży lub przesyłką na adres właściwy dla potwierdzenia zdalnej zmiany umowy.


"Przesyłką na adres" czyli ExtraSimy może dostarczyć kurier? Ale aneksu do podpisu nie dostarcza tylko na maila jest wysyłane nie wymagające podpisu Potwierdzenie zmiany umowy?
Jak to wygląda?
Jeśli zgłoszę, że nie chce fatygować się po ExtraSim do Punktu Sprzedaży tylko chce otrzymać kurierem to za tego kuriera będę musiała zapłacić ale to nic nie zmienia w kwestii podpisania dokumentów, które i tak pójdą na maila (bez podpisu)?
Czy jednak jest szansa, że razem z kartami dostanę kurierem aneks do podpisu?
 #945977  autor: biala1991
 19 sie 2017, 08:26
Cytat z regulaminu dotyczący ExtraSim:
Abonent otrzyma tę/te kartę/y w Punkcie Sprzedaży lub przesyłką na adres właściwy dla potwierdzenia zdalnej zmiany umowy.


"Przesyłką na adres" czyli ExtraSimy może dostarczyć kurier? Ale aneksu do podpisu nie dostarcza tylko na maila jest wysyłane nie wymagające podpisu Potwierdzenie zmiany umowy?
Jak to wygląda?
Jeśli zgłoszę, że nie chce fatygować się po ExtraSim do Punktu Sprzedaży tylko chce otrzymać kurierem to za tego kuriera będę musiała zapłacić ale to nic nie zmienia w kwestii podpisania dokumentów, które i tak pójdą na maila (bez podpisu)?
Czy jednak jest szansa, że razem z kartami dostanę kurierem aneks do podpisu?
 #945978  autor: Zupa_grzybowa
 19 sie 2017, 08:27
Witam, na stronie T-Mobile pojawił się Honor 9 ale niestety miła pani z SUK nie ma go w swojej ofercie. Czy myślicie że jest szansa że pojawi się w przyszłym miesiącu i czekać do września czy dać sobie spokój i brać co dają? ;)
 #945986  autor: anonim69
 19 sie 2017, 09:41
biala1991 pisze:Z ustaleniami telefonicznymi jest ten kłopot, że często przy podpisywaniu umowy okazuje się, że jest coś innego niż było uzgodnione W takiej sytuacji mam wyjście awaryjne-nie podpisuje dokumentów. Tutaj najpierw się na coś zgadzam a potem dostaje potwierdzenie, potwierdzenie tego co zostało wprowadzone do systemu i ja już w tym momencie nie mam na to wpływu, choćby okazało się że ustalenia były inne
Dokładnie, niedawno przedłużałem umowę bez telefonu o czym pisałem i mam problem przy pierwszym rachunku, telefon do BOA i okazuje się, że konsultant wklepał całkiem inne warunki niż uzgadnialiśmy, reklamacja złożona , czekam na odpowiedz, nie podobają mi się takie praktyki. Opiszę wszystko jak dostane odpowiedz i jak zachował się T-mobile.
 #946010  autor: biala1991
 19 sie 2017, 11:18
anonim69 pisze:
biala1991 pisze:Z ustaleniami telefonicznymi jest ten kłopot, że często przy podpisywaniu umowy okazuje się, że jest coś innego niż było uzgodnione W takiej sytuacji mam wyjście awaryjne-nie podpisuje dokumentów. Tutaj najpierw się na coś zgadzam a potem dostaje potwierdzenie, potwierdzenie tego co zostało wprowadzone do systemu i ja już w tym momencie nie mam na to wpływu, choćby okazało się że ustalenia były inne
Dokładnie, niedawno przedłużałem umowę bez telefonu o czym pisałem i mam problem przy pierwszym rachunku, telefon do BOA i okazuje się, że konsultant wklepał całkiem inne warunki niż uzgadnialiśmy, reklamacja złożona , czekam na odpowiedz, nie podobają mi się takie praktyki. Opiszę wszystko jak dostane odpowiedz i jak zachował się T-mobile.
Przedłużałeś umowę bez podpisywania aneksu? I rzeczywiście Potwierdzenie zmiany warunków dostaje się dopiero po wprowadzeniu ich do systemu a nie przed w celu ewentualnej weryfikacji? Jeśli tak to się odbywa (a na to wygląda) to też nie bardzo mi się podoba.

Możesz napisać czego dokładnie dotyczyły różnice? Bo rozumiem, że wcześniej dostałeś do wglądu regulamin tej oferty?
Czy po wprowadzeniu okazało się, że konsul się pomylił i masz na koncie zupełnie inną ofertę niż ta, na którą się zgodziłeś czy niby nazwa (kod) oferty się zgadza ale warunki są inne niż te, które były opisane w przesłanym wcześniej regulaminie?
 #946026  autor: mariananna
 19 sie 2017, 12:51
A propos przedłużania umów bez telefonu w T-Mobile:
1) umowa jest przedłuzana na podstawie rozmowy telefonicznej ewentualnie zamówienia w iboa/mój t-mobile;
2) w ciagu 14 dni od daty zawarcia takiej umowy na odległość powinien byc wysłany list z potwierdzeniem nowych warunków do klienta na adres korespondencyjny (z tym róznie bywa, zawsze można zamówić kopię, jesli nie otrzymaliśmy w ciągu miesiąca listu);
3) konsultant przedłużający umowę ma możliwość wysłania umowy oraz załączników w chwili przedłuzania kontraktu na @ wskazanego przez klienta;
4) Klient ma prawo w ciągu 14 dni od odebrania listu papierowego z potwierdzeniem zmiany warunków umowy na odstapienie od umowy bez podawania przyczyny.

Pzdr
 #946047  autor: biala1991
 19 sie 2017, 14:37
Potwierdzenie zmiany idzie tradycyjną pocztą a nie mailową? I pewnie zwykłym listem więc może wcale nie dotrzeć a TM będzie twierdził, że wysłał miesiąc temu i termin odstąpienia minął :)
Nawet jeśli dostanę kopię na maila to już PO wprowadzeniu zmian do systemu a nie przed co mnie właśnie niepokoi, bo klient nie ma możliwości weryfikacji.

Z tego co pisał Anonim69 to musiał składać reklamację, stąd moje obawy, wygodniejsze odstąpienie może działać tylko teoretycznie, w praktyce zostaje się z niefajną reklamacją.

Jeszcze jedna sprawa, do wyrażenia zgody na zmianę warunków nie jest konieczna rozmowa telefoniczna? da się to załatwić przez maila? w regulaminie piszą o rozmowie albo stronie www, to chodzi o Mój TMobile? przecież tam nie pokazują się oferty proponowane przez SUK
 #946163  autor: mariananna
 20 sie 2017, 11:22
TM może sobie twierdzić wiele rzeczy, ale musi udowodnić, ze doręczono list z informacją o zmianach - inaczej nie ma podstaw, żeby uznać, że termin odstąpienia minął:)

Na majla mozna wysłać wzór umowy wraz z załącznikami przed wprowadzeniem zmian - technicznie jak najbardziej mozliwe to tylko kilka kliknieć w komputerze.

Na mój T-Mobile można zamówić zmianę taryfy - logujac się potwierdzamy tym samym, ze to abonent zleca zmiany. W Mój T-Mobile nie ma ofert SUK, wyłącznie standardowe. Zatem ustalenie warunków na ofertę SU tylko przez telefon, a rozmowy sa nagrywane (w szczególnosci tego typu) i co więcej, można zażądać udostepnienia nagrania rozmowy.

biala1991 pisze:Potwierdzenie zmiany idzie tradycyjną pocztą a nie mailową? I pewnie zwykłym listem więc może wcale nie dotrzeć a TM będzie twierdził, że wysłał miesiąc temu i termin odstąpienia minął :)
Nawet jeśli dostanę kopię na maila to już PO wprowadzeniu zmian do systemu a nie przed co mnie właśnie niepokoi, bo klient nie ma możliwości weryfikacji.

Z tego co pisał Anonim69 to musiał składać reklamację, stąd moje obawy, wygodniejsze odstąpienie może działać tylko teoretycznie, w praktyce zostaje się z niefajną reklamacją.

Jeszcze jedna sprawa, do wyrażenia zgody na zmianę warunków nie jest konieczna rozmowa telefoniczna? da się to załatwić przez maila? w regulaminie piszą o rozmowie albo stronie www, to chodzi o Mój TMobile? przecież tam nie pokazują się oferty proponowane przez SUK
 #946168  autor: patrix-83
 20 sie 2017, 11:51
SACZI pisze:
EDIT
Teraz na nr jest SUK'owska oferta za 30 PLN z 5GB neta.
Niczego w taryfie nie brakuje. Zużycie internetu poniżej 1GB/m-c.
Rozważam wariant pozostania na bezterminowej umowie i samodzielny zakup telefonu (zresztą, teraz już tel mam z Cortlandu).
A ta powyższa oferta przedłużeniowa o której piszesz w cytowanym fragmencie jest na czas nieokreślony, 12 m-cy czy może 24 m-ce?

Czy SUK w ogóle oferuje oferty przedłużeniowe bez tel na czas nieokreślony dla indywidualnych, mają takie coś? Jeśli tak to jakie?
 #946211  autor: biala1991
 20 sie 2017, 14:54
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Przerabiałam już przedłużenie umowy bez podpisu w Orange (stacjonarka) doświadczenia mam nieciekawe. Pisemnego potwierdzenia zmian nie otrzymałam wcale, kiedy dzwoniłam do BOK mówili żeby cierpliwie czekać, konsul nawet się nie zająknął, że potwierdzenie już dawno siedzi na mailu :) znalazłam to przypadkiem po miesiącu (jakiś stary nieużywany adres). Do dzisiaj nie wiem czy papierowo też było wysłane ale zaginęło czy ograniczyli się do maila.
Pewnie w TM wygląda podobnie, zero informacji jak potwierdzenie ma być dostarczone i od kiedy liczyć termin odstąpienia.

Ciągle nie mogę tego ogarnąć, śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i nie trafiłam na info, że można przedłużyć umowę nie podpisując żadnych dokumentów. To jest takie oczywiste, że nikt o tym nie wspomina? :) czy to po prostu martwy zapis a w praktyce kurier przyjeżdża z umową do podpisu nawet jeśli nie wiezie sprzętu?
  • Strona 439 z 624
  • 1
  • 437
  • 438
  • 439
  • 440
  • 441
  • 624
  • 1
  • 437
  • 438
  • 439
  • 440
  • 441
  • 624