DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #609068  autor: mateo_b88
 21 sty 2013, 22:46
Witam
Mam pytanie odnośnie usług tzw. Bezpieczny internet w T dla osób przedłużających ofertę lub dla nowych.
Jak wiadomo do 250mb jest za free powyżej + 10 zł płatne (do 1GB). I tu pojawia się pytanie odnośnie sposobu sprawdzenia tego pakietu, a dokładniej który jest rzeczywisty. A to dlatego, że w iboa w spisie połączeń widnieje mi około 25 MB, telefon pokazuje około 13MB, z kolei w aplikacji mIBOA widnieje zużycie pakietu 920MB/1024MB! Aż taka różnica?! Poza tym niemożliwe żeby aż 100 MB od tak mi zniknęło (bo od razu dodam że nie jest to mój pierwszy smartfon więc przypadłość początkującego użytkownika odpada ;)
Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

 #609073  autor: zygikuleczka
 21 sty 2013, 22:53
A może jakieś opóźnienia w aktualizacji danych w iboa?

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #609076  autor: mateo_b88
 21 sty 2013, 23:01
Odpada. Bo w iboa połączenia zgadzają się z datami tych połączeń. No i te aż 100mb nie mam pojęcia skąd się wzięły, jak nigdy nawet w miesiąc nie przekoczylem tych 100. Cuda i dziwy:-o Spróbuje jutro to może gdzieś w salonie dociec jak to jest...

 #609361  autor: Horacy
 23 sty 2013, 09:51
Ja jakoś nie wierze ani temu ani temu :) Sugeruje się tym co pokazuje android 4.1, i wiem że np. od 10 stycznia zużyłem niecałe 50 mb danych.

 #609365  autor: Precelos
 23 sty 2013, 10:17
Horacy pisze:a jakoś nie wierze ani temu ani temu :) Sugeruje się tym co pokazuje android 4.1
Jak ci wystawia fv + 10 zł wiecej to co napiszesz w rekalmacji? ze android mi pokazal mniej? :mrgreen:

a na powaznie roznica zawsze beda to wynika z faktu naliczania sesji (czy to 1, 50 czy tez 100 kb) czasem dane dl i ul sa taktowane osobno wiec stad dysproporcje

Obrazek

 #609366  autor: pakierhakierxd
 23 sty 2013, 10:21
Ale czy wiesz że jak nie masz zasięgu czy coś albo jesteś na sieci 2g to przerywa połączenie i wtedy jak coś ponownie łączy może przez to trochę więcej masz :]

[ Dodano: 2013-01-23, 10:21 ]
A do tego jak Precelos wspomniał że jest naliczanie co 100 kb :D

Pozdrawiam :)

 #609673  autor: mateo_b88
 24 sty 2013, 17:09
W salonie powiedzieli mi że faktura jest naliczana wg listy połączeń znajdującej się na jednej z zakładek w iboa, więc najprawdopodobniej należy wierzyć temu. Jednak tak na 100% to dowiem się podczas wystawienia faktury. Powiedzieli mi też że niby można zareklamować to potem, ale jak kolega napisał wyżej, na podstawie niby czego: "bo android w telefonie tak wskazuje, albo, tak wskazuje lista połączeń". Raczej kiepski argument :/ Poczekam, zobaczę...
 #639817  autor: xsunrise
 15 cze 2013, 20:02
Witam:)
Chciałam prosić o pomoc, bo przyznaję, że jestem zielona i pierwszy raz mam internet w telefonie ;)

Za transmisję danych do 100 MB płaci się 7 zł. Chciałam zapytać w jaki sposób jest naliczana transmisja danych... czy z tego limitu danych pobiera, gdy przeglądam strony w tel. np. google, rozkład jazdy autobusów, onet itp. czy tylko wtedy gdy ściągam coś na telefon np. muzykę i inne pliki? Proszę o radę, bo zupełnie się w tym nie odnajduję.

 #640370  autor: Horacy
 18 cze 2013, 14:15
W transfer danych wchodzi wszystko do czego potrzebujesz internetu :) odświeżenie poczty, FB, onetu, youtuba, 100 MB to takie absolutne minimum które można nawet przekroczyć przy delikatnym użytkowaniu telefonu.

 #643810  autor: Horacy
 01 lip 2013, 13:49
Rozliczane jest to w paczkach, np wykorzystałeś 30 kb, policzy cię za 100 kb, ot tak jest w telekomach.
 #942446  autor: elektronik124
 31 lip 2017, 12:44
Jeśli już mowa o usłudze "Bezpieczny internet" to warto także przyjrzeć się także bezpiecznemu korzystaniu z tego internetu o czym coraz częściej zapominamy? Zdaje sobie sprawę z tego, że dla wielu jest to problem i zapomina o podstawowych rzeczach, dlatego chciałbym wam przypomnieć co nieco :) Tym bardziej jeśli macie dzieci, które zaczynają korzystać z internetu myślę, że warto o tym pamiętać, dla bezpieczeństwa i komfortu :)