DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #503223  autor: barpoz
 13 wrz 2011, 12:56
Zaakładam ten temat, bo żaden Konsultant namawiający nas do zakupu tego nie powie, (Pan Gruszka też o ty nie wspomina).

Pakiety smartfon, dodawane do taryf RBM działają tylko w zasięgu nadajników P4, bez roamingu !. Myślałem że Play od czasu wprowadzenia taryf All Inclusive, przestał się wygłupiać, a jednak.

Dobrze że przeczytałem regulamin......., bo przy zamawianiu cisza, a na pytanie o zasięg, informacja że jest roaming była ! Oczywiście nie zadałem pytania wprost o internet, bo wydawało mi się że przyzwoitość nakazuje poinformować Klienta o tym fakcie ! Ale jaka przyzwoitość, liczy się tylko ilość aktywacji !

 #503228  autor: Karlos20
 13 wrz 2011, 13:16
Chyba jednak nie doczytałeś regulaminu do końca...

Transmisja danych wyłącznie w zasięgu nadajników własnych P4, obowiązuje WYŁĄCZNIE w przypadku pakietu JEDNORAZOWEGO 1,5 GB w ramach opłat aktywacyjnej 28 zł, naliczonej na pierwszym rachunku telefonicznym. Po jego wyczerpaniu lub przy zaniku zasięgu macierzystego, transmisja danych jest rozliczana w ramach pakietu "Smartfon", który otrzymujesz w ramach abonamentu. Pakiet Smartfon jest do wykorzystania na zasięgu Play i Plus (cała sieć telekomunikacyjna P4).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503253  autor: alukard88
 13 wrz 2011, 16:20
Jak rozumiem roaming krajowy Plusa na połączenia głosowe również obowiązuje? Tak się chcę upewnić, niby konsultant potwierdził jak zamawiałem ofertę, ale każdy wie, że różne bajki człowiek może usłyszeć...

 #503255  autor: Karlos20
 13 wrz 2011, 16:30
alukard88 pisze:Jak rozumiem roaming krajowy Plusa na połączenia głosowe również obowiązuje?
Oczywiście, że obowiązuje - to był warunek podstawowy, dzięki któremu PLAY wystartował 4,5 roku temu w całym kraju :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503256  autor: alukard88
 13 wrz 2011, 16:32
Heh miło słyszeć bo znaczy to, że załapałem się na bardzo przyjemną ofertę (wysłałem formularz zgłoszeniowy przed 2 września - 25% zniżki przez cały czas trwania umowy) + dodatkowe minuty za przeniesienie numeru :)

Dziękuje za błyskawiczną pomoc, bo od biedy mógłbym jeszcze zrezygnować, a tak to mogę spać spokojnie :)

 #503260  autor: pawlisko123
 13 wrz 2011, 16:45
jak przeniosę numer do red bulla na kartę to jest za to coś,jakiś pakiet,minuty?

 #503263  autor: Karlos20
 13 wrz 2011, 16:52
pawlisko123 pisze:jak przeniosę numer do red bulla na kartę to jest za to coś,jakiś pakiet,minuty?
Dostajesz:
> 1 zł na wszystko
> 6 zł wyłącznie na rozmowy, SMSy i MMSy do wszystkich sieci
> NIEOGRANICZONE rozmowy w PLAY na 10 dni - za darmo
> darmowy i nielimitowany internet (na start jest lejek do 32 kbit/s)
> możliwość aktywacji aż 6 pakietów bezpłatnych po 222 SMSy do wszystkich sieci za darmochę
> aktywacja pakietu 1 GB na szybkiego neta darmowym kodem (otrzymanie pakietu nastąpi po zasileniu konta za min. 10 zł).
Ważność konta na start to 10 dni na dzwonienie, oraz 70 dni na odbieranie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503266  autor: pawlisko123
 13 wrz 2011, 16:59
dzięki właśnie chodziło mi o potwierdzenie czy po przeniesieniu z 36i6 dostanę ten pakiet 1gb

 #503270  autor: Karlos20
 13 wrz 2011, 17:06
pawlisko123 pisze:dzięki właśnie chodziło mi o potwierdzenie czy po przeniesieniu z 36i6 dostanę ten pakiet 1gb
Dostaniesz, ale, musisz wbić kod *111*232*1# a potem doładować się za min. 10 zł.
Moi drodzy, ale polecam kontynuować temat w sekcji "Oferta Prepaid i mix" w temacie "Red Bull MOBILE" -> http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=54013

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503273  autor: barpoz
 13 wrz 2011, 17:24
A jednak doczytałem, odpowiedź RBM:

Witam,
Dziękujemy za zagłoszenie przesłane do nas drogą elektroniczną dnia 13 września 2011 roku.
W odpowiedzi informuję, że RedBull Mobile działa tylko w zasięgu Play. W chwili obecnej nie ma mozliwości korzystania z roamingu sieci Plus zgodnie z regulaminem. W celu anulowania zamówienia należy pisać na adres [email protected]

Pozdrawiam,
Obsługa RedBull Mobile.

Dodam jeszcze fragment regulaminu Play All Inclusive:
Pakiet moŜe być wykorzystywany do transmisji danych w roamingu krajowym oraz w sieci
Telekomunikacyjnej P4
Ten sam fragment RBM:
Pakiet moŜe być wykorzystywany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci
Telekomunikacyjnej P4.

 #503275  autor: Karlos20
 13 wrz 2011, 17:34
barpoz pisze:A jednak doczytałem, odpowiedź RBM:

Witam,
Dziękujemy za zagłoszenie przesłane do nas drogą elektroniczną dnia 13 września 2011 roku.
W odpowiedzi informuję, że RedBull Mobile działa tylko w zasięgu Play. W chwili obecnej nie ma mozliwości korzystania z roamingu sieci Plus zgodnie z regulaminem. W celu anulowania zamówienia należy pisać na adres [email protected]

Pozdrawiam,
Obsługa RedBull Mobile.
Bzdura, to dlaczego RBM na kartę działa i na Plusie??
Taryfy abonamentowe w RBM są zbudowane tym samym "szkieletem', co taryfy "All Inclusive" w Play.
Widać, że konsultanci Play po raz kolejny piszą "szablonami" i wprowadzają w błąd.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503277  autor: barpoz
 13 wrz 2011, 17:36
Odpowiedź dotyczyła tylko pakietu "smartfon" !!!


Napisałem do Rzecznika PLAY, może on udzieli konkretnej informacji
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2011, 17:44 przez barpoz, łącznie zmieniany 1 raz.

 #503278  autor: Karlos20
 13 wrz 2011, 17:42
Zapewniam, że wszystkie pakiety netowe w RBM - czy to w abo czy na kartę, działają na Plusie i Play'u. W przypadku abonamentu, tylko przez pierwszy miesiąc mogą być "preturbacje" z dodatkowym pakietem w ramach aktywacji "Play Online w telefonie", który RZECZYWIŚCIE jest do wykorzystanie wyłącznie na nadajnikach własnych P4.
Później pakiet Smartfon jest do zużycia już wszędzie, gdzie jest zasięg Plusa i Play'a (tak jak w All Inclusive).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503280  autor: mkowalski
 13 wrz 2011, 17:43
barpoz pisze:Pakiet moŜe być wykorzystywany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci
Telekomunikacyjnej P4
Pisałem to n-razy, napiszę jeszcze raz. Pojęcie "Sieć Telekomunikacyjna P4" to sieć własna Playa i roaming krajowy. Nawet rzecznik Gruszka zabierał w tej sprawie głos.

 #584006  autor: DjAbra
 22 wrz 2012, 03:39
czyli rozumiem, że jak będę miał ten 1GB na start (może przeniosę numer do oferty na kartę), a z biegiem czasu pakiety MB za doładowanie, to nie zniknie mi kasa za transmisje danych jak będę ciągną z nadajników roamingowych Plusa? Czyli te pakiety są na cały zasięg w Polsce, nie tylko na nadajnikach własnych P4 (Play)??

 #584240  autor: Karlos20
 23 wrz 2012, 12:19
DjAbra, wszystkie pakiety netowe w RBM są do wykorzystania w zasięgu PLAY, PLUS i ORANGE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #734598  autor: snorg
 23 lip 2014, 19:27
a zasięg normalny 2G też z plusa korzysta ??

 #734602  autor: Blank
 23 lip 2014, 19:44
snorg,
Transmisja danych we wszystkich ofertach głosowych jest dostępna zarówno na nadajnikach sieci Play, jak i roamingowych Plus, T-Mobile i Orange, zarówno 3G, jak i 2G.

Podsumowując, Red Bull oraz pakiety internetowe, z wyj. pakietu w ramach aktywacji działają:
- w sieci 2G Play oraz partnerów roamingowych
- w sieci 3G Play oraz partnerów roamingowych
- w sieci LTE Play, bez partnerów roamingowych (nie zalogujesz się do sieci LTe konkurentów)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #1111752  autor: rsig
 16 lut 2021, 23:52
Co prawda oferta na kartę, ale problem ten sam (i pewnie niezależny czy abo czy prepaid) więc zamieszczam pytanie tu. Zmigrowałem wczoraj kogoś z Play do RBM. Sprawdziłem oczywiście czy wszystkie usługi działają. Dziś się dowiaduję że w roamingu (zarówno Orange jak i T-M) działają tylko rozmowy i sms, nie ma internetu. Rozmowa z konsulem na chacie RBM oczywiście nie pomogła. Ściągnąłem autokonfigurację, MMS się zainstalowały, ale internet niby nie. Tyle że skoro internet działa na nadajnikach Play to czy jest to wogóle problem z APN? APN jest chyba niezależne od roamingu? A jeśli jednak to co trzeba zmienić w ustawieniach APN żeby internet działał w roamingu?
Niby możnaby spróbować na całkiem nowym numerze RBM, ale za dużo zachodu, to miała być szybka bezproblemowa migracja, niech już gość wróci do Play. Tylko tak się zastanawiam czy jeśli to nie wina operatora to czy po powrocie do Play nie będzie dalej tego problemu?
 #1111783  autor: Karlos20
 17 lut 2021, 13:56
rsig:
1. taryfy RBM - szczególnie RBM SieMa PL na kartę działa w roamingu krajowym. Nic nie trzeba robić przy konfiguracji punktu dostępowego. APN internet i gotowe. Warto się upewnić, czy mamy wykupiony pakiet internetowy bądź nie (przy jego braku net jest dramatycznie spowolniony od 8 do 32 kbps).

2. Sprawdź czy w menu "Dane komórkowe" (zależnie od systemu i jego nakładki) nie jest zablokowana opcja danych w roamingu, zazwyczaj są opcje danych w roamingu krajowym, międzynarodowym lub brak transmisji. Ustawiamy odpowiednią opcję.

3. Kolejna poszlaka to działająca do dziś (ten kod działa od początku działania Play!) obsługowa blokada/dezaktywacja blokady ruchu internetowego w roamingu krajowym. Sprawdź kodem: *111*51*3# - jeśli zwróci komunikat "usługa wyłączona" oznacza, iż internet działa w roamingu krajowym. Jeśli komunikat "usługa włączona", wbijamy kod *111*51*2# i blokada puści (max do 24h).

4. Jeśli poniższe wskazówki nie pomogą, polecam udać się do punktu Play po duplikat karty SIM. Przy takiej okoliczności wymienią kartę za darmo.

Pragnę przypomnieć lub poinformować, iż dostęp do transmisji danych wyłącznie na nadajnikach własnych PLAY mają taryfy data, np. Play Internet na Kartę, Internet na Kartę, INK 2.0.
Mogą wystąpić błędy w przypadku migracji z taryfy Formuła Play Na Kartę na Internet Na Kartę 2.0 oraz w opcji odwrotnej, czyli z INK 2.0 do głosowej FPNK. To jedyne oferty, które mają otwartą możliwość dostania się z głosowej do internetowej taryfy i odwrotnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥