Strona 1 z 1

Uwaga na Play - rozwiązywanie umowy

Post:09 wrz 2011, 09:32
autor: prestig
Witam
Rozwiązanie umowy miało nastąpić 31 sierpnia, z automatycznym przejściem na Play Fresh.
Dzisiaj sprawdzam saldo konta, a tam piszę że pozostało mi XXX środków w abonamencie.
To już kolejny minus dla tej sieci. Pan z BOK-u poradziłby żeby nie korzystać z telefonu i kupić sobie nowy starter. Fajna rada. Oczywiście wniosek o ich błędzie będzie rozpatrywany XXX czasu.

Post:09 wrz 2011, 09:35
autor: KC-KARLOS
prestig pisze:Witam
Rozwiązanie umowy miało nastąpić 31 sierpnia, z automatycznym przejściem na Play Fresh.
Dzisiaj sprawdzam saldo konta, a tam piszę że pozostało mi XXX środków w abonamencie.
To już kolejny minus dla tej sieci. Pan z BOK-u poradziłby żeby nie korzystać z telefonu i kupić sobie nowy starter. Fajna rada. Oczywiście wniosek o ich błędzie będzie rozpatrywany XXX czasu.
A nie minął okres wypowiedzenia? Może masz niedopłatę na saldzie poza fakturą?

Post:09 wrz 2011, 09:54
autor: Kryniczanin
prestig, To nie pierwszy taki przypadek ja słyszałem od znajomej pracującej w Play o tym że ktoś miał nawet 10 dni abo po rzekomym przejściu na kartę. A 31 sierpnia/1 września sam to doświadczyłem. Umowa miała być rozwiązana 31 sierpnia więc do 23:59:59 jakie było moje zdziwienie gdy o godz. 00:15 dostałem 113 minut i 69,57pln. Moje zdenerwowanie sięgnęło zenitu jednak około 4 rano karta przeszła na Fresha. Nie ważne czy dzień czy 10 dni spóźnienia jedno jest oczywiste - Play i ich obsługa nie radzą sobie z niczym! Takie są fakty - miałem noc w pracy i naocznie mogłem to zauważyć.

Post:09 wrz 2011, 10:01
autor: KC-KARLOS
Ja problemów z przejściem na Fresha z abonamentu nie miałem (przechodziłem z abo 1 zł na kartę 1 grudnia 2010 r.), gdzieś po pierwszej-drugiej w nocy numer automatycznie przeszedł do Fresha - na nim było 0 na koncie i 30 minut do wszystkich sieci w saldzie "Zbieraj Minuty".

Post:09 wrz 2011, 10:02
autor: Kryniczanin
Karlos20, Dawniej z LP1 nie było problemów z przejściem na Fresha ale już z LP69 są jak widać.

Post:09 wrz 2011, 10:07
autor: KC-KARLOS
Kryniczanin. pisze:Karlos20, Dawniej z LP1 nie było problemów z przejściem na Fresha ale już z LP69 są jak widać.
A to ciekawe, być może są jakieś niedogodności techniczne...

Post:09 wrz 2011, 10:14
autor: Kryniczanin
Karlos20, Najciekawsze jest zachowanie - bądźmy szczerzy między 00:00 a nawet 4:00 można zrobić kilka tysięcy debetu na połączeniach międzynarodowych albo premium. Jak w takiej sytuacji Play by się zachował czy wziąłby koszt na siebie za swój kardynalny brak panowania nad czymkolwiek czy ścigałby ofiarę swoich błędów po sądach, wpisując do BIG itd.

Post:09 wrz 2011, 10:22
autor: KC-KARLOS
Kryniczanin. pisze:Karlos20, Najciekawsze jest zachowanie - bądźmy szczerzy między 00:00 a nawet 4:00 można zrobić kilka tysięcy debetu na połączeniach międzynarodowych albo premium. Jak w takiej sytuacji Play by się zachował czy wziąłby koszt na siebie za swój kardynalny brak panowania nad czymkolwiek czy ścigałby ofiarę swoich błędów po sądach, wpisując do BIG itd.
To też prawda. To ich niedopatrzenie, jeśli mają tak ustawioną platformę billingową, że poważne zmiany na koncie idą od 0:00 do 1:00, to powinni się z tego wywiązywać.

Post:09 wrz 2011, 12:15
autor: horas
witam,
proszę o podpowiedź, jeden nr abonamentowy kończy mi się 8 marca a drugi 4 grudnia (według tego co jest napisane na PLAY24)
kiedy muszę wysłać wypowiedzenie z przeniesieniem do Fresha dla każdego z numerów tak by nie było jakichkolwiek problemów z "dodatkowymi" abonamentami ??

Tak po prostu, umowa kończy się 8 marca o 24:00 i o godzinie 0:01 dnia 9 marca jestem już we freshu - rozumiem, że abonament od 28 lutego do 8 marca też będę musiał uiścić ??

i analogicznie dla drugiego numeru

proszę o rzeczową informację :lol:

Post:09 wrz 2011, 12:24
autor: KC-KARLOS
horas pisze:kiedy muszę wysłać wypowiedzenie z przeniesieniem do Fresha dla każdego z numerów tak by nie było jakichkolwiek problemów z "dodatkowymi" abonamentami ??
Pierwszy: początek kwietnia 2012 - wysyłasz wypowiedzenie umowy z prośbą o przejście do PLAY FRESH,
drugi: początek listopada (ale którego roku - 2011 czy 2012?), też wypowiedzenie z przejściem do Fresha.
horas pisze:Tak po prostu, umowa kończy się 8 marca o 24:00 i o godzinie 0:01 dnia 9 marca jestem już we freshu - rozumiem, że abonament od 28 lutego do 8 marca też będę musiał uiścić ??
Jeśli złożysz rezygnację na MIESIĄC wcześniej od daty końca umowy, wtedy numer 9 marca będzie działał we Freshu. W okresie wypowiedzenia też trzeba opłacić abonament za ostatni miesiąc umowy wraz z połączeniami.

Post:15 wrz 2011, 16:21
autor: ppp1ppp
Karlos20 pisze:Pierwszy: początek kwietnia 2012 - wysyłasz wypowiedzenie umowy z prośbą o przejście do PLAY FRESH,
chyba początek lutego, najlepiej ostatnie dni stycznia