DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1147679  autor: Vieslav
 13 kwie 2023, 07:49
Albo źle szukam, albo nie ma takiego tematu.
Aktualnie numer komórkowy jest "wpięty" w pakiet Orange Love. Umowa do 7 czerwca. Numer chcę przenieść do nju abonament a z reszty usług zrezygnować.

Próbowałem wczoraj złożyć wniosek o przeniesienie na stronie nju i otrzymałem komunikat, że mam umowę w Orange i jeśli teraz złożę wniosek to zapłacę karę za zerwanie umowy. Zapraszają mnie w ostatnim cyklu rozliczeniowym, czyli jak rozumiem po 7 maja.

I teraz moje pytanie: jak to zrobić, żeby było dobrze?

Przecież jest okres wypowiedzenia. Na logikę uznałem, że Orange musi dostać wniosek o przeniesienie numeru przed 7 maja bo wtedy wszystkie usługi będą w okresie wypowiedzenia i umowa rozwiąże się wraz z jej końcem, a numer komórkowy przejdzie do nju.
 #1147690  autor: Karlos20
 13 kwie 2023, 10:32
Najlepsza opcja to złożenie wniosku o zachowanie numeru komórkowego z przeniesieniem go do oferty na kartę (Orange Free Na Kartę) po okresie wypowiedzenia (bezpośrednio nie przeniesiesz do nju na kartę). Jak numer przełączą do taryfy na kartę, bierzemy 2 zł kredytu, migrujemy do nju na kartę i po migracji i zlecamy zakup abonamentu w nju na ich stronie.

Złóż tak wypowiedzenie, aby już po 7 maja trwał ostatni miesiąc umowy - okres wypowiedzenia.

A dlaczego chcesz nju abonament? Można mieć sporo ciekawych opcji na kartę / Orange Flex.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1147697  autor: Karlos20
 13 kwie 2023, 11:31
Remington: odpada - numeru komórkowego należącego do pakietu Love nie zmigrujesz do Flexa. Jest o tym mowa na stronie flex.orange.pl/pomoc
P: Jestem klientem Orange. Czy również mogę skorzystać z oferty Orange Flex?
O: Jak najbardziej. Masz ofertę na abonament? Do oferty Orange Flex możesz przejść na 180 dni przed końcem swojej umowy. Masz ofertę na kartę? Możesz zmigrować do Flex w każdej chwili. Posiadasz pakiet Orange Love lub rabaty za łączenie usług w Orange i chciałbyś przenieść jeden ze swoich numerów do Flex? Na razie możesz skorzystać z oferty Orange Flex tylko z nowym numerem. Pracujemy nad tym żebyś mógł to zrobić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1147715  autor: Vieslav
 13 kwie 2023, 17:43
Karlos20 pisze:
13 kwie 2023, 10:32
A dlaczego chcesz nju abonament? Można mieć sporo ciekawych opcji na kartę / Orange Flex.
Musi być umowa i musi być faktura. Tego nie przeskoczę niestety. I musi być W4, bo już próbowałem przeforsować przeniesienie do Vectry w promocji za 9,99zł.
Flex to trochę przerost formy nad treścią. Niby na jedno wyjdzie z nju, ale w ciągu ostatniego roku najwięcej na tym numerze zużyte było 6GB internetu i to w okresie dłuższego urlopu. Także nawet nie chce mi się dyskutować z właścicielem. Nawet rozważałem najtańsze abo w Virgin (to z dopłatą za każdy zużyty GB), ale zniechęciły mnie opinie o tej ofercie po przejęciu sieci przez Play.
Więc ostatecznie wymyśliłem nju mobile, pomysł został zaakceptowany, tylko jak widać gorzej z realizacją... :roll:
 #1148131  autor: Orange Ekspert
 20 kwie 2023, 11:51
Vieslav pisze:
13 kwie 2023, 07:49
Albo źle szukam, albo nie ma takiego tematu.
Aktualnie numer komórkowy jest "wpięty" w pakiet Orange Love. Umowa do 7 czerwca. Numer chcę przenieść do nju abonament a z reszty usług zrezygnować.

Próbowałem wczoraj złożyć wniosek o przeniesienie na stronie nju i otrzymałem komunikat, że mam umowę w Orange i jeśli teraz złożę wniosek to zapłacę karę za zerwanie umowy. Zapraszają mnie w ostatnim cyklu rozliczeniowym, czyli jak rozumiem po 7 maja.

I teraz moje pytanie: jak to zrobić, żeby było dobrze?

Przecież jest okres wypowiedzenia. Na logikę uznałem, że Orange musi dostać wniosek o przeniesienie numeru przed 7 maja bo wtedy wszystkie usługi będą w okresie wypowiedzenia i umowa rozwiąże się wraz z jej końcem, a numer komórkowy przejdzie do nju.

Czy udało Ci się rozwiązać opisany problem?
 #1149953  autor: Orange Ekspert
 18 maja 2023, 11:59
Vieslav pisze:
23 kwie 2023, 07:38
Orange Ekspert pisze:
20 kwie 2023, 11:51
Czy udało Ci się rozwiązać opisany problem?
Jeszcze nie wiem, na razie wysłałem wypowiedzenie umowy z prośbą o zachowanie numeru w taryfie prepaid.
Jeśli będziesz potrzebował pomocy daj znać. Postaramy się wszystko wyjaśnić lub skierować w odpowiednie miejsce.
 #1150075  autor: Vieslav
 20 maja 2023, 18:36
Powiem tak. Po wielu przejściach ostatecznie złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do innego operatora. Okazuje się, że jest to jedyna opcja, aby wyciągnąć numer z Love.
Miesiąc dłużej będę w Orange, zapłacę więcej z powodu zakończenia 24-miesięcznej umowy, ale przynajmniej zachowam numer.
 #1150081  autor: forum_tg
 20 maja 2023, 22:16
Pismo do orange z informacja ze po zakończeniu umowy maja przenieść do OFnK. Jesli nie zrobia to pismo do UKE i masz zagwarantowana ekstra rekompensate.
Sprawdzilem osobiscue na 2 numera h.
To stary trik orange. Utrudniaja odejscie z abo.
Obowiazek dochowania umownych terminów.
 #1150091  autor: Vieslav
 21 maja 2023, 12:06
forum_tg pisze:
20 maja 2023, 22:16
Pismo do orange z informacja ze po zakończeniu umowy maja przenieść do OFnK.
Właśnie takie pismo poszło i nic to nie dało.
Wiem, że racja jest po mojej stronie. Wiem, że po interwencji w UKE numer muszą przywrócić. Ale będzie to za dzień, tydzień, miesiąc, albo pół roku. A tutaj chodzi o mój główny numer, który mam od początku istnienia sieci. Więc raczej nie chciałbym jego wyłączenia.
Jeszcze nie wiem, jaką kwotę naliczy mi Orange za 25-miesiąc korzystania z usługi, ale ostatecznie, jeśli zdążę, to zgarnę jeszcze BzP w nju 8) .
 #1150098  autor: forum_tg
 21 maja 2023, 13:45
tak, masz rację. z dnia na dzień nie załatwisz.
Oficjalne pismo do Orange, czekasz na odpowiedź. nie udzielają to plus dla ciebie.
Następnie pismo do UKE wraz z załączeniem twojego pisma do Orange oraz ich odpowiedzią, lub oświadczeniem że nie udzielili odpowiedź.
UKE musi udzielić odpowiedź zgodnie z KPA.
Numeru nie stracisz, co najwyżej będziesz w opcji na kartę chwilę później, a Orange Ci to zrekompensują z nawiązką. Ważne, żebyś ty zapłacił rachunek jeśli Orange wystawi za dodatkowy miesiąc.
Dura lex, sed lex.