DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1127058  autor: JARULi
 19 sty 2022, 15:57
W T-Mobile na abonament dla klienta indywidualnego pojawiały się nowe taryfy nolimit z prawdziwie nielimitowanym internetem.
Pytanie w związku z tym; czy idzie zrobić coś takiego jak we Flexie- karta w telefonie (może być esim) z rozmowami i internetem+ druga karta z samym internetem w routerze?
 #1127062  autor: iphoneski
 19 sty 2022, 16:47
Nie mogę znaleźć regulaminu, ale z tego co czytałem nie możesz tych kart używać w routerze, więc nawet jak uda ci się zakombinować i dodać do telefonu zegarkowy eSIM to i tak zablokują dostęp na karcie.
 #1127072  autor: kamyl90
 20 sty 2022, 08:21
tylko ten pełny nolimit tylko w jednej ofercie za 85 zł, bo w niższym abonamencie (65 zł) jest również nolimit ale z ograniczeniem do 30 Mb/s. Wg mnie bez sensu oferta. Na szczęście mi się udało jeszcze wczoraj podpisać umowę, na starych zasadach 5G i 200 GB
 #1127076  autor: fwitkowski17
 20 sty 2022, 10:04
iphoneski pisze:
19 sty 2022, 16:47
Nie mogę znaleźć regulaminu, ale z tego co czytałem nie możesz tych kart używać w routerze, więc nawet jak uda ci się zakombinować i dodać do telefonu zegarkowy eSIM to i tak zablokują dostęp na karcie.
Oto link do regulaminu: https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 001085.pdf

Zgodnie z punktem 2.2:
W przypadku oferty M Nielimitowana i L Nielimitowana Karta SIM działa w telefonach, smartfonach i innych urządzeniach niebędących modemami ani routerami. Karta SIM w tych ofertach nie działa w modemach i routerach. Modemy i routery to urządzenia przeznaczone do dystrybucji sygnału internetowego do innych urządzeń, niezdolne do (a) samodzielnej obsługi połączeń głosowych i (b) samodzielnego przeglądania stron internetowych. Ograniczenie to ma na celu zapobieżenie grożącym przeciążeniom Sieci. W pozostałych ofertach ograniczenia tego nie ma.
Czyli nie można wsadzić sobie takiej karty do routera, ale można (w teorii) sobie zrobić z telefonu hotspot.
 #1127085  autor: iphoneski
 20 sty 2022, 10:50
W teorii tak, a w praktyce bateria po kilku miesiącach takiej zabawy będzie do wymiany. Ja raz zapomniałem routera na prowadzone szkolenie, udostępniałem neta po HotSpocie i przez dwie godziny mojej prelekcji zastanawiałem się czy telefon nie zapali mi się w kieszeni, bo tak się nagrzał. Na całe szczęście nic się nie stało, ale teraz 3 razy sprawdzam przed wyjściem czy na pewno mam router i kabel do podładowania gdyby padł.
 #1127093  autor: iphoneski
 20 sty 2022, 11:31
Można kupić jakiś telefon ze zbitym ekranem albo tyłem, który do używania się nie nadaje, ale HotSpot podłączony pod ładowarkę może robić.
 #1127097  autor: iphoneski
 20 sty 2022, 12:26
No nie, dlatego dla mnie ta oferta to jedynie zabieg marketingowy. W telefonie za dużo tych gigabajtów i tak się nie wykorzysta, HotSpot mało efektywny, a do modemu włożyć nie można. Firmowe oferty są o wiele bardziej sensowne, bo tam można wziąć dodatkowe karty z tym No limitem i wykorzystywać jak się chce.
 #1127137  autor: Remington
 21 sty 2022, 14:07
Nigdy nie ma pewności jakie dane o telefonie wysyła do operatora jego aplikacja na karcie SIM. Jeśli tylko IMEI to wystarczy, jednak w mojej ocenie korzystanie z usług jest udziałem w obrocie gospodarczym, a tu interes operatora chroni art. 306 kodeksu karnego.
 #1129666  autor: klaudia123
 24 mar 2022, 17:42
Oferta T jest bardzo fajna, a to czy 30Mb/s czy max dostępny bez różnicy... Telefon w LTE2600 pod USB/ładowanie i dalej do routera, albo jako awaryjne wifi dla sieci domowej/firmowej.
 #1135938  autor: koszalineo941268
 10 wrz 2022, 13:23
junak1934 pisze:
21 sty 2022, 13:33
W jaki sposób karta rozpoznaje czy jest w telefonie czy w modemie ?
Zmiana IMEI "modemowego" na fake IMEI telefonowe wystarczy ?

Junak
To jedna z prostszych opcji weryfikacji. Operator raczej korzysta z bardziej zaawansowanych technik, to tego krzyżując uzyskane wyniki, by zapobiec false positive
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czas_%C5%BCycia_pakietu
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Deep_packet_inspection

Banhammer w postaci lekka lub w skrajnym przypadku rozwiązania umowy jest pewnie stosowany w przypadku heavy userow. Wykorzystujesz 100 GB w routerze? Operator to widzi, ale łaskawie przymyka oko. Zaczynasz ssać neta jak opętany? Jesteś brany na magiel.