DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
 #1128885  autor: muszyna2
 04 mar 2022, 07:07
Czy dzwoniąc z play do vectry rozmawiam jak w sieci to znaczy za darmo?
 #1128886  autor: Karlos20
 04 mar 2022, 07:12
muszyna2: a jak myślisz?
Vectra to operator wirtualny Playa, więc dzwonisz jak do Playa. Przy aktywnym Stanie Darmowym dzwonisz za darmo.
Zapamiętaj sobie: Stan Darmowy to nielimitowane minuty i SMSy do wszystkich userów w Play i podpiętych do tej sieci operatorach (np. Virgin, Mobile Vikings, UPC, Vectra, izzi, Inea, Canal+ itd.)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128914  autor: muszyna2
 04 mar 2022, 15:43
Dziękuję. Pytam bo kiedyś chyba do virgin naliczało opłatę tak mi się wydaje. Żona ma numer w vectrze więc uciekam z faktu do play.
 #1130387  autor: muszyna2
 15 kwie 2022, 11:09
Pojawiła się znowu promocja na abo za 14,99 zł plus 3 miesiące za 1 zł. W tych pieniądzach myślę oferta warta rozważenia.
 #1130391  autor: Karlos20
 15 kwie 2022, 12:09
Promocja trwa do 24.04.2022. Przynajmniej w ofercie komórkowej Vectra nie ściemnia i daje gwarancję stałej ceny od 4 do 24 miesiąca umowy. No i aktywacja za 0 zł. Po 10 GB lejek 1 mega i można dokupić awaryjny szybszy transfer. Brawo :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132036  autor: Pigulasty
 04 cze 2022, 22:57
Po ponad kwartale korzystania z oferty bezlimit 10 GB chciałem się podzielić doświadczeniami.
Rozmowy w jakości HD, SMSy, MMSy, internet mobilny, roaming krajowy - bez zastrzeżeń.
Lejek w praktyce - 1 Mb/s download, 0,5 MB/s upload (choć powinien być 1 Mb/s?).
Jestem zadowolony.
 #1132060  autor: Karlos20
 05 cze 2022, 10:34
Pigulasty: i tak powinna działać niejedna oferta nawet na kartę w Play.
Lejek ten 1 mbps jest na (download) ściąganie danych, na (upload) wysyłanie jest ograniczenie do ok. 384 kbps.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132071  autor: wherewegoin
 05 cze 2022, 13:56
Witam,
Posiadam dwa numery na abonament w Netii i chciałbym je przenieść do Vectry (oferta "Bezlimit 10GB"). Który moment przeniesienia numerów będzie najbardziej odpowiedni w takim sensie, aby nowy abonament nie nałożył się czasowo w ogóle - bądź nałożył możliwie jak najmniej - na abonament u obecnego operatora?
Umową z Netią związany jestem do 4 sierpnia br.
 #1132080  autor: wherewegoin
 05 cze 2022, 16:01
Gdy 2 lata temu przechodziłem z Orange do Netii, skontaktowałem się z nowym operatorem jakoś miesiąc przed końcem umowy z poprzednikiem. Podpisałem umowę zaznaczając, że chcę przenieść numer po zakończeniu ówcześnie trwającej umowy. Myślałem, że działa to tak, że abonament zacznie biec w pierwszy dzień po wygaśnięciu starej umowy, a było inaczej - dali mi jakiś zapasowy numer na tamten miesiąc, abonament zaczął biec i generalnie jeden miesiąc byłem w plecy, dwa abonamenty wówczas się nałożyły (ostatni miesiąc u Orange i pierwszy u Netii).

Mogę zgłosić się do nich 4 sierpnia, lecz czy przy przenoszeniu numeru są tam jakieś wymagania co do tego, na ile minimum dni przed końcem aktualnej umowy trzeba się zgłosić do nowego operatora, żeby można było to wszystko załatwić?

A o termin zapytam.
 #1132084  autor: babciagienia1p
 05 cze 2022, 17:06
@ wherewegoin
Nie chodziło mi, żeby zgłaszać się 4 sierpnia, tylko żeby ustawić datę startu abonamentu w Vectrze na 4 sierpnia (lub kilka dni wcześniej). Jak zgłosisz się dopiero 4 sierpnia, to na pewno wskoczysz w jeszcze jeden miesiąc abonamentu u dawcy numeru. Zgłosić się należy wcześniej (minimum kilka dni roboczych - maximum 120 dni kalendarzowych) przed datą oczekiwanego przeniesienia numeru ze wskazaniem konkretnej daty.
Nie wszyscy operatorzy potrafią (chcą) przenosić (startować) konkretnego dnia. Plus/Plush ma z tym największe problemy, więc pewnie stąd Twoje kłopoty, bo Netia to praktycznie Plus.
Vectra, do tej pory, działała na infrastrukturze P4, więc powinni potrafić ustawić konkretną datę przeniesienia.
 #1132158  autor: wherewegoin
 07 cze 2022, 13:44
Dostałem odpowiedź od Vectry na zapytanie w kwestii startu abonamentu ( a tym samym rozpoczęciu naliczania okresów promocyjnych za 1 zł). Niestety, abonament zacznie naliczać się w dniu podpisania umowy i dostarczenia mi karty sim przez kuriera.

W regulaminie obecnego operatora widnieje, że obowiązuje mnie jeden pełny okres rozliczeniowy wypowiedzenia, więc muszę do Vectry zgłosić się odpowiednio wcześniej, aby w moim imieniu wypowiedzieli umowę we właściwym czasie. Zakładając, że umowa kończy mi się 4 sierpnia, to zamówić ofertę u Vectry powinienem pod koniec czerwca. Być może na przełomie czerwca/lipca kurier dostarczy mi umowę oraz kartę sim i od tego momentu będzie mi naliczał się nowy abonament. Czyli jeden miesiąc promocyjny (ten pierwszy) u Vectry mam generalnie zmarnowany, bo nałoży się na ostatni miesiąc umowy z Netią... Dobrze to rozumiem?
 #1132210  autor: wherewegoin
 08 cze 2022, 19:23
Na kontakcie mailowym odpisano mi, że abonament zacznie mi się naliczać w momencie aktywacji usługi, tj. podpisania umowy i otrzymania karty SIM z nr tymczasowym. Natomiast na czacie z konsultantem dowiedziałem się, że numerów tymczasowych już aktualnie nie mają i abonament promocyjny zacznie biec od momentu przeniesienia numeru, czyli de facto z końcem umowy z obecnym operatorem.
Generalnie iks de.
 #1133616  autor: zwariowany.kurczak
 10 lip 2022, 14:02
marekchelsea pisze:
24 gru 2021, 14:58
Tak jak wyżej, oferta za 14,99 zł. Czekam na opinie czy warto zaryzykować podpisując umowę na 2 lata. W Play byłem zadowolony i teraz pytanie czy Vectra będzie działała tak samo czy ma jakieś ograniczenia. Obecnie mam abo w Plus, ale net chodzi tragicznie...

To MVNO, a w praktyce taryfa w systemie PLAY, obsługiwana przez API Vectry...
Nie ma co tu się psuć, technicznie to PLAY.
Zobacz ile masz nadajników PLAY w miejscach których bywasz.
A Oferta fajna bo z lejkiem 1Mb/s... :mrgreen:
 #1133836  autor: yourq
 15 lip 2022, 21:47
No to chyba ja mam pecha z przenoszeniem.
22.06 złożyłem wnioski o przeniesienie 2 numerów prepaid najszybciej jak to możliwe, jeden w Orange a drugi MobileVikings. Przyjechał kurier podpisałem papiery i dostałem mailową informację o przeniesieniu jednego numeru 8.07 a drugiego 15.07. Gdzie tu te przenoszenie 2-3dni z oferty na kartę ? Dzisiaj dopiero dostałem karty SIM po interwencji w Vectra a numer, który miał być przeniesiony 8.07 nadal jest aktywny w Orange. Jutro się okaże czy ten drugi też nie zostanie przeniesiony.
 #1133838  autor: Karlos20
 15 lip 2022, 23:13
yourq: przeniesienie na odległość, a tym bardziej do sieci MVNO zawsze, ale to zawsze może trwać dłużej niż zwykle. Pamiętaj, że tych wniosków mają dość dużo, jak na ogólnopolską skalę działania kablówki (niedawno przejeli Multimediów i wygaszają ich MVNO na sieci Plus).
Jakby co - gdybym miał przenosić numer z prepaida Play do prepaida Orange nie wychodząc z domu, na transfer numeru czekałbym ok 2 tygodni w najlepszym wypadku. To już lepiej pójść do salonu i przenieść się nawet w ciągu 12 godzin MNO > MNO lub do ok tygodnia w MVNO (a to rzadkość, żeby sieć wirtualna miała też salony sprzedaży).

Poza tym, to najlepsza cenowo oferta na niezły abonament, szczególnie dla niskokosztowych abonamentowców z Playa na umowie bezterminowej, którzy nie dostaną u nich lepszej oferty w podobnych pieniądzach, a w prepaidach przy takich parametrach jest drożej.
Oczywiście z 2-letnią gwarancją cenową.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133857  autor: yourq
 16 lip 2022, 18:20
Karlos20 pisze:
15 lip 2022, 23:13
yourq: przeniesienie na odległość, a tym bardziej do sieci MVNO zawsze, ale to zawsze może trwać dłużej niż zwykle. Pamiętaj, że tych wniosków mają dość dużo, jak na ogólnopolską skalę działania kablówki (niedawno przejeli Multimediów i wygaszają ich MVNO na sieci Plus).
Jakby co - gdybym miał przenosić numer z prepaida Play do prepaida Orange nie wychodząc z domu, na transfer numeru czekałbym ok 2 tygodni w najlepszym wypadku. To już lepiej pójść do salonu i przenieść się nawet w ciągu 12 godzin MNO > MNO lub do ok tygodnia w MVNO (a to rzadkość, żeby sieć wirtualna miała też salony sprzedaży).
Problem w tym, że to już trwa prawie 4 tygodnie a ja nie mam z czego dzwonić. Po co podają termin przeniesienia skoro w tym czasie nie przenoszą, tego nie rozumiem.
Poza tym, to najlepsza cenowo oferta na niezły abonament, szczególnie dla niskokosztowych abonamentowców z Playa na umowie bezterminowej, którzy nie dostaną u nich lepszej oferty w podobnych pieniądzach, a w prepaidach przy takich parametrach jest drożej.
Oczywiście z 2-letnią gwarancją cenową.
A czy ja pisałem, że to zła oferta ? Przecież po to próbuję się przenieść bo ta wydała mi się najatrakcyjniejsza na moje potrzeby. Ale jak widzę jakie są problemy z przeniesieniem to zaczynam żałować...
 #1133863  autor: iphoneski
 16 lip 2022, 22:49
Karlos20 pisze:
15 lip 2022, 23:13
Pamiętaj, że tych wniosków mają dość dużo,
No chyba nie. Przez cały poprzedni kwartał przyjęli ledwo 3428 numerów. Jeśli to jest dla nich dużo, to nie wiem czy tak fajnie jest pchać się w ten ich abonamencik ;)
 #1133874  autor: TomLee
 17 lip 2022, 15:09
Jestem w trakcie przeniesienia jednego numeru. Formularz wypełniłem 13.07, 15.07 był kurier z papierami do podpisania. Numer do 25.07 ma subskrypcję w H01. Jeżeli się nie wyrobią do tej daty to kicha bo trzeba będzie włączyć subskrypcję na kolejne 60 dni. Może już lepiej ogarnęli temat przenoszenia.
 #1133892  autor: yourq
 18 lip 2022, 19:41
TomLee pisze:
17 lip 2022, 15:09
Może już lepiej ogarnęli temat przenoszenia.
Nie ogarnęli, ja nadal nie mam przeniesionych numerów a wniosek był składany 22.06.
Powodzenia.
  • Strona 2 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24