DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1113937  autor: molibden
 24 mar 2021, 13:31
Przepraszam jeśli już gdzieś coś takiego było, ale muszę mieć odpowiedź w miarę szybko. Starsza kobieta na wsi potrzebuje nowego numeru na abo tak żeby wszystko było bezobsługowo z fakturą w torbie listonosza bo kart i doładowań, maili z fakturami, włączania pakietów raczej nie ogarnie.
W związku z tym pytanie - w abo Solo S Play po wyczerpaniu 6gb jest lejek czy pełen transfer. Lejek jest bezpłatny czy coś się płaci? Bo chciałbym żeby nie było dodatkowych kosztów po ewentualnym wykorzystaniu pakietu.
Najchętniej to wziąłbym jej abo w lajtmobile, ale organizacyjnie to chyba nie do ogarnięcia, a play z kolei droższy bo będzie ze 4 dychy z papierową fakturą.

I to samo pytanie o cenę lejka dotyczyłoby tego abonamentu za 30zł w Plusie . Tam dają 4gb
 #1113938  autor: andrzejgolota
 24 mar 2021, 14:02
Jeśli dobrze pamiętam SOLO S w Play lejka nie ma, w Plusie - lejek jest.
Skoro musi być abo z fakturą papierową to tutaj pasowałby bardzo abo z Virgin Mobile (19 zł) no limit sms, no limit mms, umowa bezterminowa. Za każdy rozpoczęty gigabajt w okresie płatniczym dolicza się 1zł do faktury. Przy czym maksymalnie może doliczyć się 15GB w jednym okresie, potem włącza się lejek. Czyli maksymalny koszt to 34 zł na miesiąc , a jak zużyje mniej to może być i 19/20 zł. Jednorazowa opłata aktywacyjna bodaj 29 zł.
 #1113939  autor: molibden
 24 mar 2021, 14:33
Chyba najprostszym rowiązaniem będzie chyba kupienie jej prostego aparatu bez dostępu do neta lub usunięcie APN żeby nie podbijało kosztów jak przypadkiem coś odpali na necie i ściągnie jakis film. Ona neta i tak nie potrzebuje Chciałbym jej zrobić zestaw max bezobsługowy żeby praktycznie nie czuła przesiadki ze stacjonarki którą kończy a jest właściwie sama na zadupiu i nikt tam jej za bardzo nie bedzie ogarniał stanu konta, pakietów, doładowań itd. wiec zostaje abo - a i tak muszę kupić jej to stacjonarnie jutro bo będzie u mnie.
To wszystko jest przecież proste, ale ja starszemu człowiekowi zaczyna się tłumaczyć co to doładowanie, kod itd to po minucie słuszy się 'a ja i tak tego nie rozumiem'. Chciałem jej pomóc. Jutro rejestruję ją na szczepienie i do tego chciała właśnie nowy numer wiec na gwaltu rety trochę szukam ofert, ale zostaje właściwie tylko Play, Plus,T-mobile i Orange bo kurerowanie do niej z umowami to też chyba nie jest dobry pomysł.
Dziwie się trochę że dzieci i wnuki nie mogą się zabrać za sprawę tylko sama musi takie rzeczy ogarniać, ale już nie wnikam jak jest i czemu.
 #1113941  autor: andrzejgolota
 24 mar 2021, 14:58
Generalnie w zasadzie bezobsługowy na kartę i do załatwienia w salonie Playa jest Fakt Mobile. Jedyne w zasadzie co trzeba pilnować to raz w miesiącu doładować konto i tyle. Bez konieczności regularnego pilnowania pakietów, kodów itd. Dzwoni i smsuje ile chce.

Jeśli koniecznie abo i koniecznie stacjonarnie to lepiej już wziąć w salonie Play umowę na Red Bull Mobile abo za 34 zł (29+5 za f. papierową). No limit rozmów, sms, mms, net 10 GB z darmowym lejkiem i umowa bezterminowa. Aktywacja bodaj 50 zł jednorazowo.
 #1113943  autor: molibden
 24 mar 2021, 15:48
Ja własnie tak jednak kombinuję żeby to załawić jej kartę bo jak czytam to te abonamenty to przepłacanie tak naprawdę. Do tego jakieś dodatki które trzeba potem wyłączać (Plus). Ja swojej mamie kupiłem a2mobile i od 2 lat jest git i nie wiem czy na tym samym tu si nie skończy tylko musiałbym jakoś zorganizować jej doładowywania choć raz w roku. I tyle (choć jakoś mam duże opory przed kupowaniem doładowan za kilkaset pln bo jak przypadkiem coś nie pójdzie to trzeba to jakoś odkręcać choć raz mi się tylko zdarzyło że kupiłem felerne doladowanie).
Tylko teraz gdybym kupił kartę a2mobile to jak jest z rejestracją? Kupuję np w żabce i rejestruję w żabce? Muszę ciągnąć ze sobą tą babcię czy po prostu moge wziąc jej dowód (chyba raczej nie)
 #1113947  autor: R.Mandano
 24 mar 2021, 16:16
molibden pisze:
24 mar 2021, 15:48
tylko musiałbym jakoś zorganizować jej doładowywania choć raz w roku ....
To nie jest żaden problem, bo możesz doładować dowolny numer dowolnego operatora z poziomu swojego konta w banku. Ale nie każdy bank to umożliwia, wcześniej sprawdź jak jest w twoim banku.
:lol:
 #1113951  autor: molibden
 24 mar 2021, 17:00
To to dokładnie wiem, ale ja się z nią widzę raz na parę lat. To generalnie jej dzieci powinny się tym zająć. Jedno pije, drugie nie wiadomo gdzie, trzecie za oceanem, ale jakoś przycisnę żeby ktoś to ogarniał bo to przeca proste jak drut.
Tylko jeszcze kwestia tej rejestracji