DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1112907  autor: Ichna
 06 mar 2021, 13:04
Dziań dobry
Czytam forum w poszukiwaniu informacji co dzieje się po przejściu umowy na czas nieokreślony tzn. chodzi mi o cześć abonamentu która stanowi ratę za sprzęt.
Sprzęt zostaje spłacony, to znaczy, że kwota rachunku zostanie pomniejszona o te cześć, czy też nie?

Mam Magneta S na telefon (30 abonament+ 70 rata) i Magneta m internet (30 abonament i 9 rata)
Znalazłam tylko jeden wpis, że kwota zostaje w całości, ponieważ kończą się też upusty na abonament??? ja nie mam na FV żadnych upustów oprócz zgód na e fakturę i marketing.... mógłby ktoś łopatologicznie wyjaśnić. Salon proponuje nic specjalnego czyli Samsung A51 i to drożej niż poprzednie 70zł raty.
 #1112910  autor: mariananna
 06 mar 2021, 16:18
Ichna pisze:
06 mar 2021, 13:04
Dziań dobry
Czytam forum w poszukiwaniu informacji co dzieje się po przejściu umowy na czas nieokreślony tzn. chodzi mi o cześć abonamentu która stanowi ratę za sprzęt.
Sprzęt zostaje spłacony, to znaczy, że kwota rachunku zostanie pomniejszona o te cześć, czy też nie?

Mam Magneta S na telefon (30 abonament+ 70 rata) i Magneta m internet (30 abonament i 9 rata)
Znalazłam tylko jeden wpis, że kwota zostaje w całości, ponieważ kończą się też upusty na abonament??? ja nie mam na FV żadnych upustów oprócz zgód na e fakturę i marketing.... mógłby ktoś łopatologicznie wyjaśnić. Salon proponuje nic specjalnego czyli Samsung A51 i to drożej niż poprzednie 70zł raty.
W Magenta Biznes po spłacie raty płacisz wyłącznie za usługe, taka jest idea tej oferty. Kiedyś, w innych ofertach, np. Jump Profirma przejściu umowy na czas nieokreślony opłata miesięczna (mimo spłaconej raty) pozostawała bez zmian. Salon, znając kreatywność sprzedawców, zapewne sugeruje, że opłaty zostaną takie same po zakończeniu umowy i dlatego warto przedłużyć z telefonem...
 #1112932  autor: Karlos20
 07 mar 2021, 12:29
To proste.
Sam mam ofertę abonamentową w T, ale jako Internet Domowy LTE 60 mbps.
Przy wyborze oferty z urządzeniem za symboliczną opłatą na start, abonament był sztucznie obniżany, aby resztę zobowiązania spłacić w ratach za urządzenie, na 24 miesiące. Po ich upływie, kwota zobowiązania pozostaje bez zmian, a obniżona kwota abonamentu zmienia się w tą pełną. Przykład:
> masz umowę na 2 lata z kwotą zobowiązania 50 zł. Masz urządzenie za 1 zł na start.
> pierwsze 24 miesiące: 30 zł abonamentu (obniżona) + 20 zł raty za urządzenie. Łączne zobowiązanie wynikające z umowy: 50 zł.
> gdy przejdzie umowa na czas bezterminowy: raty znikają, a abonament wynosi 50 zł. Kwota zobowiązania i warunki świadczenia usług bez zmian.

Jeśli znajdziesz lepszą ofertę, od tej obecnie posiadanej i będzie korzystniejsza od prepaida, to przedłuż umowę.
W innym wypadku, siedź na umowie bezterminowej.
Ja jestem w przypadku siedzenia na umowie bezterminowej, gdyż operator wycofał ofertę LTE bez limitu do 20 lub 60 mega i oferuje ją tylko klientom biznesowym (a świadczy tylko tym co ją nabyli do września 2019). W podobnej cenie, czyli 49 zł dostałbym zaledwie 100GB a za 59 tylko 200GB z późniejszym lejkiem 1 mbps, podczas gdy ja mam neta do 60 mbps, bez jakichkolwiek lejków czy limitów danych, a zużywam od 150 do ok 500GB miesięcznie).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥