DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1109357  autor: Wrynona
 04 sty 2021, 23:09
Czy jest możliwość zawarcia umowy na internet mobilny Lajt Mobile 100GB + 200GB w salonie Plusa? Wolałabym to załatwić na miejscu niż przez telefon czy w internecie, a czytałam że Lajt Mobile korzysta z sieci Plusa. A jeśli nie w salonie Plusa, to czy gdzieś indziej mogłabym to załatwić stacjonarnie, bez żadnego wysyłania skanu dowodu osobistego czy czegoś podobnego?
 #1109358  autor: Remington
 04 sty 2021, 23:20
Że kupują usługi od Plusa to trochę za mało by wyciągać wnioski, że jeszcze Plus będzie ich dealerem we własnych salonach. Ale szansa (choć mała) istnieje - Lajt to stacjonarny operator Telestrada, zobacz gdzie ma swoje punkty.
 #1109361  autor: Karlos20
 04 sty 2021, 23:36
Wrynona: możesz uniknąć umowy i kupić prepaida. Klucz Mobile ma identyczny pakiet. 100+200GB w nocy. Płacisz niewiele za starter, uzupełniasz konto do 50 zł i odpalasz pakiet odnawialny co miesiąc. APN Internet - więc nie trzeba kombinować. Rejestracja startera w salonie Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Co Cię skłoniło do wyboru oferty na łączach Plusa? Zasięg? Cena? Tutaj bym na to uważał. O pułapkach z ofertą 100+200GB pisałem w innym wątku > viewtopic.php?f=81&t=131215

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109363  autor: babciagienia1p
 04 sty 2021, 23:45
@Wrynona - Według mnie jest tylko jeden punkt stacjonarny gdzie można zawrzeć umowę lub zarejestrować kartę - siedziba spółki Telestrada S.A., Al. Krakowska 22A - na granicy Warszawy i Raszyna. Czynne w dni robocze 8:00-16:00.
Jak nie masz takiej możliwości, pozostaje internet i umowa na e-mail (nie ma kuriera).

-----------Edycja----------------
1) Weryfikacja tożsamości w Lajcie na odległość - za pomocą przelewu autoryzacyjnego 1,- zł (może być mniej) z konta bankowego. Skan dowodu niepotrzebny. Dane wysyłane - Pesel i nr dowodu osobistego.

2) Jeśli nie masz konta bankowego, jest też możliwa rejestracja lub umowa przy udziale kuriera.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2021, 00:48 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 5 razy.
 #1109367  autor: Wrynona
 04 sty 2021, 23:59
Karlos20 pisze:
04 sty 2021, 23:36
prepaida
Nie mam konta w banku
Karlos20 pisze:
04 sty 2021, 23:36
Klucz Mobile ma identyczny pakiet. Rejestracja startera w salonie Plusa
Czyli gdybym wybrała Klucz Mobile zamiast Lajt Mobile, to wtedy mogłabym zawrzeć umowę na internet w salonie Plusa?
Karlos20 pisze:
04 sty 2021, 23:36
Co Cię skłoniło do wyboru oferty na łączach Plusa? Tutaj bym na to uważał
Oferta 100GB + 200GB po prostu wydaje się idealna dla moich potrzeb, bo internetu używam tylko w telefonie. Nie sądzę też, żeby udało mi się wykorzystać całe 100GB w miesiąc
 #1109370  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 00:26
Wrynona: prepaid czyli oferta na kartę. Doładowujesz konto kuponami/kodami Plusa.
Klucz Mobile to oferta na kartę, zgodnie z prawem przed korzystaniem z usług, trzeba kartę zarejestrować. To nie jest umowa, więc oszczędzasz 29 zł.
Skoro korzystasz na telefonie z internetu, to może weź bez umowy Plusa Elastyczną na Kartę? Za każde doładowanie dostajesz darmowe GB, ważne nawet 180 dni + możesz w promocji za 15 zł kupić 3 pakiety po 40GB przyznawane przez kolejne 3 miesiące. Nocki od godz 1 do 8 wykupisz za jedyne 10 zł na 30 dni.
Po co kombinować u wirtualnego operatora? A tak masz pewny zasięg i całodobowe wsparcie gdyby była awaria.

Możesz też przyoszczędzić i kupić a2mobile. Gdy wykupisz "Niewyczerpalny Pakiet", tam net nigdy się nie kończy, choć po określonej ilości GB, staje się wolniejszy. Po 10, 20 czy 30GB prędkość spada do 1 mbps, a gdy na tym lejku pójdzie kolejne 5GB, wtedy włączy się stały lejek 0,5 mbps do momentu odnowienia pakietu, bez limitu gigabajtów. Jak na telefon, to wystarczy, a Ty nic więcej nie dopłacasz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109374  autor: Wrynona
 05 sty 2021, 00:50
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 00:26
może weź bez umowy Plusa Elastyczną na Kartę?
Nie znam się na tym dobrze, ale chyba w tych dwóch alternatywnych ofertach które mi zaproponowałeś nie będę miała do dyspozycji 100GB internetu? A wolę mieć go więcej, niż za mało, bo kto wie, może będą takie miesiące, w których wykorzystam np. 95GB i co wtedy? Wolę jednak chyba te Klucz Mobile, skoro mogę kupić starter w salonie Plusa i mieć 100GB na miesiąc. A jaka jest prędkość internetu w Klucz Mobile, taka sama jak w Lajt?
 #1109376  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 00:56
Startera Klucz nie dostaniesz w Plusie. Kupisz go w wybranych kioskach, bądź na korzystnych warunkach na Allegro (oficjalny kanał sprzedaży - płacisz mało za starter, dostajesz więcej na start).
Prędkość ta sama, co w Plusie.

Jak już tak bardzo chcesz więcej neta bez kombinacji, to może podpisz umowę na samego neta w Plusie? 40 zł/mies. i masz gwarantowane 90GB, a potem w zasięgu LTE "Internet bez końca" czyli sporo gigabajtów na pełnej prędkości, bez ekstra opłat. Korzystniej, niż w Lajt Mobile. Jeśli coś masz w Plusie lub Cyfrowym Polsacie, abonament będzie tańszy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109377  autor: Wrynona
 05 sty 2021, 01:19
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 00:56
Startera Klucz nie dostaniesz w Plusie. Kupisz go w wybranych kioskach
To masakra, bo w moim małym mieście chyba już nie ma żadnego czynnego kiosku... A co z Żabką albo sklepami gdzie sprzedają gazety i kupony Lotto? Bo to akurat u mnie jest
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 00:56
może podpisz umowę na samego neta w Plusie? masz gwarantowane 90GB, a potem w zasięgu LTE "Internet bez końca" czyli sporo gigabajtów na pełnej prędkości
Jak się skończą te 90GB to nadal mam tak samo szybki internet do końca miesiąca? To dlaczego są w ogóle wspomniane te 90GB, nie można powiedzieć że bez limitu na cały miesiąc?
 #1109414  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 13:14
90GB to limit w zasięgu 3G, jeśli na tym zasięgu wyczerpiesz limit, włączą lejek 32 kbps. Gdy będziesz na sieci LTE, po wyczerpaniu GB, net nie zwalnia od razu, ale gdy poza pakietem będziesz ściągać znaczną ilość GB (100 czy kilkaset GB - zależy od obciążenia nadajników), będą stopniowo ograniczać prędkość transmisji (jest to opisane jako FUP - polityka sprawiedliwego korzystania z transmisji). Czy Tobie to wystarczy na miesiąc? Nie wiem, to od Ciebie zależy. Więcej danych zjesz, gdy telefon robi za router do komputera. Na samym telefonie ciężko zużyć taką ilość neta.
Jeśli zużywasz mniej neta niż 50GB lub poniżej, może lepiej weź ofertę z bezpiecznym lejkiem (Niewyczerpalne Pakiety w a2mobile), który nie wygeneruje ekstra opłat, no i bez umowy terminowej (nie spodoba się oferta - kupisz co innego), wówczas po co masz bulić 2 lata z tego, czego nie wykorzystasz?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥