DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1093363  autor: marczello
 16 kwie 2020, 20:48
Witam
Potrzebuję wypowiedzieć teściowi umowę na numer/ świadczenie usług telekomunikacyjnych w T-Mobile. Problem w tym że do umowy wzięty był smartfon Huawei P8 Lite za który teściowa płaciła raty. Chcę wypowiedzieć umowę na numer ale tak aby nie wypowiedzieć tych rat za smartfon. I nie płacić kary za zerwanie umowy ratalnej? Natomiast raty za telefon będzie sobie spłacał.
Bardzo proszę o rady. I może ktoś ma wzór wypowiedzenia umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych w takiej sytuacji.
Dziękuję.
Okres rozliczeniowy trwa od 14 do 13. Umowa na numer obowiązywała do 19.12.2019 roku. Po czym przeszła na czas nieokreślony. Z tego co udało mi się ustalić.
 #1093367  autor: iphoneski
 16 kwie 2020, 21:12
A raty w T-M nie trwają tyle co umowa? Jak kiedyś miałem umowę na iPhone w T-Mobile to niby okres rat i umowy był inaczej rozpisany, ale był to ten sam kontrakt i nie dało się wypowiedzieć abonamentu bez spłacenia rat. Taki sprytny patent, bo nie można oferować umów na dłużej niż 2 lata, więc rozpisuje się tak, że np abonament płacisz rok a telefon 2.
 #1093368  autor: Remington
 16 kwie 2020, 21:20
W kwestii rat i współzależności obu umów niech wypowie się ktoś obeznany. Na chłopski rozum, to dwie różne umowy.

Natomiast co do samego wypowiedzenia. Żeby nie bawić się w wysyłanie pism, ich interpretację przez operatora, pilnowanie terminów itp., samo wypowiedzenie proponuję załatwić zwykłym zleceniem przeniesienia numeru do innego operatora. Np. byle jaki prepaid. Wtedy będzie pewność poprawnego rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.
 #1110254  autor: crs1988
 18 sty 2021, 09:38
Czesc!

Mam umowe w TMobile do 14.02.2021. Okres rozliczeniowy to 13-12 kazdego miesiaca. Wypowiedzialem umowe 6.12, zglosilem chec przeniesienia nr do Orange Flex i Orange potwierdzil, ze przeniosa numer 15.02, a dzis dostalem maila z T-Mobile, ze „ostatnim dniem obowiazywania umowy bedzie 12.03.2021. Dlaczego? Czy to znaczy, ze za okres 13.02-12.03 musze zaplacic jeszcze fakture dla t-mobile? Co z Orange Flex? Zmienic przeniesienie na 13.03 zeby nie placic dwoch abonamentow?
 #1110330  autor: RafRafRaf
 19 sty 2021, 11:46
Tak to wygląda. Jeśli koniec umowy nie jest jednocześnie końcem okresu rozliczeniowego, to trzeba zapłacić za taki "dodatkowy" czas korzystania z usług. Masz to dokładnie zapisanie w Regulaminie.